Vakıfbank Konut Kredisi (Sarı Panjur Ev Kredisi Detayları)

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıflar Bankası, başta emekliler ve memurlar olmak üzere portföyündeki tüm müşterilere avantajlı finansman desteklerini sunmakta, kredi ürünlerinde inanılmaz geri ödeme planlarını aktif etmektedir. Uygun faiz oranları ve diğer avantajları nedeniyle, Vakıfbank Konut Kredisi vatandaşlar tarafından oldukça tercih edilmektedi. Sarı Panjur Ev Kredisi adı altında başlatmış olduğu kampanya ile, binlerce kişi Vakıfbank sayesinde konut sahibi olmuştur. Peki Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi nasıl çekilir ve faiz oranları nelerdir? Bu yazımızla ilgili olarak konut faizleri düşer mi 2019 başlıklı yazımızı da inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Nedir ?

Vakıfbank Sarı Panjur, Vakıfbank Konut kredisi için yapılan kampanyanın adıdır. Sarı panjur kampanyası altında tüm konut kredisi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu kampanya ile beraber düşük faiz oranlarıyla herkes ev sahibi olacak veya çocuklarına, torunlarına ileriye dönük yatırım yapma fırsatını yakalayacaktır. Konut kredisi yalnızca bu amaç için başlatılmış ve amacına uygun şekilde ilerlemiştir. Piyasadaki özel bankalardan çok daha ucuza faiz oranlarıyla Vakıfbank’tan kira öder gibi miktarlarda ve uzun vadede ev sahibi olabilirsiniz. Peki bu krediye nasıl başvuru yapılır?

Vakıfbank Konut Kredisi Nasıl Alınır ?

Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi’ni almak için, buraya tıklayabilirsiniz.  Bu site üzerinden online olarak başvurular alınmaktadır. Fakat krediyi kullanmak için, mutlaka Vakıfbank şubelerine bizzat gitmeniz gerekiyor. Ayrıca kredi notunuzun da iyi olması gerektiğini hatırlatalım. Kamu sermayeli bir banka olmasından dolayı, kredi notu ve düzenli gelir olması oldukça önemlidir. Bunun için de daha önce aldığınız kredileriniz varsa bunları zamanında ödemiş olmanız, kredi kartı borçlarınızı geciktirmemeniz çok önem kazanıyor. Ön başvurunuzu doldurduktan sonra, krediniz onaylanırsa ekspertiz işlemleri ve diğer ekstra işlemler için, size en yakında olan Vakıfbank Şubesi’ne gitmelisiniz. Son olarak bu krediye, şubelerden de başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Düşük Faizli Konut Kredisi  (10 yıl Vadeli Güncel)

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi, 10 yıla kadar vade ile kredi çekmenize olanak sağlamaktadır. Aylık uygulanmakta olan faiz oranı ise 2018 Aralık ayında yapılan güncellemeye göre %2.50 ’dir.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Aşağıda 200.000 TL için örnek bir hesaplama yaptık ve sizlere sunduk.

Kredi Tutarı200.000 ₺
Kredi Vadesi (Ay)120
Aylık Faiz Oranı (%)2,50
Tahsis Ücreti (₺)
Taksit Ücreti (₺)5.272,36
Diğer Masraflar (₺)1.304
Yıllık Maliyet Oranı (%)%34.7962

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi yapılandırmasını, her bankada olduğu gibi Vakıfbank için de kullanabilirsiniz. Bunun için daha önceden çektiğiniz ve ödemeye devam ettiğiniz kredinin faiz oranının, şuanki faiz oranından yüksek olması gerekmektedir. Bu durumda daha fazla faiz ödememek adına size en yakın Vakıfbank şubesine giderek, hesaplama yaptırabilir ve eğer avantajlı ise başvuru yapabilirsiniz. Aylık olarak ödediğiniz taksit tutarı, düşük olan faiz tutarı ile tekrar yeniden hesaplanacak ve ödeme tutarlarınıza yansıtılacaktır. Bu şekilde konut kredinizin vade sayısı düşecektir ve bu kredinizi daha erken kapatma şansınız doğacaktır.

Vakıfbank Sarı Panjur Poliçesi

Kredi kullandırım esnasında, DASK poliçesi yapmak isteyecektir. Yasa gereği zorunlu olan DASK için malesef herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Ancak DASK haricinde size farklı konular için sigorta yapmak istenirse bunları eğer istemiyorsanız kabul etmeyiniz. BDDK tarafından herhangi bir zorunluluğu bulunmayan bu işlemleri, müşteri talep etmiyorsa banka işlem yapamaz. Şube veya Call Center üzerinden bu işlemleri kabul etmediğinizi veya yaptırmak istemediğinizi belirtmenize rağmen yardımcı olmuyorlarsa BDDK üzerinden şikayet edebilir ilgili işlemler için talep edilen veya kesilen ücretlerinizi geri alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.