aktif bank kredi başvuru

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu internetten yapıldığından gelir belgesi veya diğer evrakları önceden hazırlamaya gerek olmuyor. Başvuru sahibi adına 40.000 TL’ye kadar kredi limiti tanımlanabilecektir. Onay alabilmek için kredi notunun yüksek olması da şart değildir. N Kolay Kredi sloganıyla bilinen banka müşterilerine en hızlı şekilde yanıt vermeyi amaçlamaktadır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Başvuru sırasında herhangi bir belge sunmadan işlemlerinizi yürütebilmek için Aktif Bank müşterisi olmalısınız. Aksi halde onay alan kredi limitinin hesabınıza aktarılabilmesi için kurye sözleşmenizi adresinize kadar getirecek, belgelerinizi kuryeye teslim ettiğinizdeyse hesabınız aktif hale gelecektir. Aktif Bank’ın müşterilerinde genel olarak aradığı şartlar şunlardır:

 • Bankacılık kredili ürünlerinden onay alabilmek için tüketicinin 18 yaşını doldurmuş,
 • T.C vatandaşı,
 • Kredi risk raporu olumlu,
 • İhtiyaç duyulmasına karşın gelir belgesi olması gerekiyor.

Tüketici Aktif Bank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isterse eş rızasını gösterir belgeyi bankaya sunabilmelidir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilirken gelir belgesi talep edilmeyecektir. Başvuru sürecinde yalnızca T.C kimlik numarası, e-posta adresi ve telefon numarası bilgilerinize ihtiyaç duyarsınız. Mobil ve internetten kredi başvurusu olumlu olan tüketicinin Aktif Bank müşterisi olmadığı durumlarda hazırlaması gereken belgeler şöyledir:

 • T.C kimlik kartı veya nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Adres tespiti için ikametgah belgesi veya fatura
 • Maaş bordrosu, hesap cüzdanı fotokopisi, çiftçilik belgesi ve şirket imza sirküleri gibi çeşitli gelir belgelerinden herhangi birisi
 • Varsa ek geliri gösteren belgeler (kira kontratı, vadeli hesap cüzdanı, tapu belgesi gibi)

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Tüketici kendi bütçesine göre Aktif Bank kredi vadesini 3 ay ile 60 ay arasında belirleyebiliyor. Vade sayısının ve ihtiyaç duyulan kredi limitinin başvuru sırasında belirtilmesi istenecektir. Krediye minimum 2.000 TL ve maksimum 40.000 TL olacak şekilde onay verilmektedir. En fazla onay alınabilecek kredi limiti ise kredi taksit tutarı aylık gelir miktarının en fazla 3’te 1′i oranında olacak şekilde hesaplanacaktır. Bu oran kredi notuna göre gelirin yarısı şeklinde de olabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Esnaf Kredisi | 2018 Banka Kampanyaları

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Kredi başvurularında faiz oranı tüketicinin kredi notuna ve talep edeceği limite göre farklılık gösterebiliyor. Buna göre Aktif Bank ihtiyaç kredisinde faiz miktarı %0,98 ile %1,89 arasında değişecektir. %0,98 faiz oranı ile kullanılacak bir kredinin yıllık maliyeti %15,3311 oranıyla, %1,89 faizde ise %31,2270 oranıyla hesaplanacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Belgesiz ve şubeye gitmeden nakit ihtiyacınıza çözüm bulmak isterseniz internetten Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. N Kolay Kredi ürününe yapılacak başvurular bankanın web sitesi veya mobil uygulamasından alınacaktır. Mobil uygulamayı cep telefonunuza indirdiğinizde “Müşteri Ol” adımından “N Kolay Kredi” menüsünü seçmelisiniz. Ardından ekrana kredi tutarını vadesini belirleyebileceğiniz işlem aktif hale gelecektir. T.C kimlik numarası ve diğer bilgilerinizi belirterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Onay aldığınızda kurye adresinize gelecek ve sözleşmenizi imzaladığınızda paranız adınıza açılan Aktif Bank hesabına yatırılacaktır. Dilerseniz direkt PTT şubelerinden birine evraklarınızla giderek paranızı çekebilirsiniz.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Dijital kanalları kullanmak istemeyenler PTT şubelerine giderek Aktif Bank’a kredi başvurusunda bulunabiliyor. PTT’den işlem başlatabilmek için yukarıda belirttiğimiz belgeler yanınızda olmalıdır. PTT şubelerinden Aktif Bank kredi başvurusu maksimum birkaç günde sonuçlanacaktır. Onay SMS’i geldiğinde ilgili PTT şubesinden paranızı çekebilirsiniz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemesi, N Kolay Kart ile tüm bankaların ATM kanalından yapılabilmektedir. PTT şubeleri ve Pttmatiklerden yapılacak işlemlerde kesinti olmamaktadır. Pttmatik, Vakıfbank ve Akbank ATM’leri ise kartsız taksit ödemesi almaktadır. Kartsız işlemler menüsünü kullanacaksanız izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Ekrandan Aktif Bank işlemleri seçilir,
 • Hesap numarası/N Kolay Kart numarası bilgisi yazılır,
 • İstenilen diğer bilgiler doldurulur,
 • T.C kimlik numarası ve cep telefonu belirtildikten sonra taksit tutarı yatırılarak işlem onaylanır.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Aktif Bank tüketici kredisi başvurusu sırasında değerlendirme sonucunun ulaştırılabilmesi için e-posta adresiniz ve cep telefon numaranızın paylaşılması istenir. Teklif edilecek limiti onaylamanız halinde ise Aktif Bank ihtiyaç kredisi ödeme planı mail olarak iletilecektir. Kredi notu yüksek tüketiciye özellikle 10.000 TL’nin altında limitler için %0,98 faiz oranıyla hizmet verilebiliyor. Örneğin; 4.000 TL nakit ihtiyacınızı 12 ay olarak vadeli tercih ederseniz, 359,36 TL aylık taksitlerle toplamda 4.000 TL’yi 4.331,32 TL olarak geri ödersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kefilsiz Kredi Veren Bankalar (GELİR BELGESİZ KREDİ)

Bankanın kredi başvurusuna %1,89 oran ile teklif sunması halindeyse; 12.000 TL kullanacak bir tüketicinin 48 vadede aylık taksit tutarı 412,86 TL, toplamda ödeyeceği miktar ise 19.877,28 TL‘dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.