islami-Kredi-Veren-Bankalar

İslami Kredi Veren Bankalar 2018 Faizsiz

İslami kredi veren bankalar nedir? İslami kurallara uygun olarak faizsiz kredi almak mümkün müdür? Tabiki mümkündür! Detaylı bir araştırma neticesinde ziyaretçilerimiz için bu yazımızı kaleme aldık.  Dünya genelinde İslam bankaları çok yaygın olarak bulunmaktadır. Bunların ülkemizdeki karşılıkları ise katılım bankalarıdır. Bu yazımızda ülkemizdeki BÜTÜN islami usullere uygun ihtiyaş kredisi ve konut kredisi veren bankaları ve kar oranlarını sizlerle paylaşacağız. Katılım bankalarının kar ve zararına katılımından dolayı bu ismi almıştır. Kar payı ile yapılan ödemeler kesinlikle islami kurallara uygun olarak gerçekleşmektedir.

İslami Kredi Veren Bankalar (İhtiyaç ve Konut Kredileri Başvurusu)

Bu başlık altında kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özellikle düğün, ev tadilatı, tatil kredisi gibi günlük harcamalarınız için verilen faizsiz kredileri inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası İslami Kredisi:

Türkiye’nin en öncü katılım bankalarından birisi olan ziraat katılım ile bir çok alanda islami kurallar çerçevesinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız faizsiz kredi türleri bulunmaktadır. Şimdi bu kredi türlerinin kar yüzdelerini ve başvuru için gerekli belgelerini inceleyelim.
Konut Kredisi: % 0,99 oranı ile 100 BİN TL’ye kadar konut kredisi sağlayabilirsiniz. Bu meblanın üstünde bir konut kredisi almak istiyorsanız % 1,05 kar  yüzdesi uygulanır. Örnek verecek olursak, 100 BİN TL’lik konut finansman hizmetinden yararlandınız. 120 ay(10 YIL) vade ile bunu aylık 1.427 TL olarak taksitlendirebilirsiniz. Bir çok bankada olduğu gibi ziraat bankası da almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Taşıt Kredisi: Hayalinizdeki araca islami çerçeve de sahip olmak istiyorsanız ziraat bankası % 1,20 kar  yüzdesi ile bu aracı kaskosuz olarak sizler için sizin yerinize alıyor. Örneğin, 50 BİN TL’lik bir taşıt kredisi için 48 ay vade ile aylık 1.468 TL taksit ödeyerek sahip olabilirsiniz. Ziraat bankasının insiyatifi doğrultusunda ek belgeler istenebilir. Kaskolu araç kredisi ise % 1,12 kar oranında sağlanmaktadır.
İpotekli Bireysel Kredi: 50 BİN TL için 48 ay vade ve % 1,17 kar yüzdesi uygulanır. (Aylık taksit 1.438 TL olur)
Arsa Kredisi: 20 BİN TL için 60 ay vade ve % 1,20 kar yüzdesi ile kullandırılır. (aylık taksit tutarı 500 TL)
İhtiyaç Kredisi: 10 BİN Tl için 48 ay vade de % 1,15 kar yüzdesi uygulanır. (Aylık taksitler 286 TL olur)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Para Veren Yerler 2018 (Banka Kredisi Çekemeyenler İçin)

Vakıf Bank İslami Kredileri:

Türkiye de İslami kredi veren bankalar içerisinde önde gelen bankalardan biriside vakıfbank’tır. Yukarıda bahsi geçen ziraat bankası ile hemen hemen aynı özelliklerde kredi olanağı sağlamaktadırlar. Lakin biz VakıfBank’ın diğerlerinden ayrılan kar yüzdelerini sıralayacağız.

Vakıf Konut Kredisi: Yine ziraatte olduğu gibi 10 yıl vade de ve %80’ine kadar kredi verilmektedir. VakıfBank’tan islami şartlara uygun konut kredisi almanız için 300 BİN TL’ye kadar olan kredilerinizde %1.04 kar yüzdesi işler. 300 BİN TL’den sonrası için %1.09 oranı uygulanır. Ek olarak 500 TL kredi tahsis ücreti alınır.

Vakıf Taşıt Kredisi: Yine 48 ay vade imkanı ve 2. el araşlarda 5 yaşına kadar olanlar için kredi kullanabilirsiniz. Faizsiz taşıt kredisi için ödemeniz gereken peşinatlar %30‘dan başlar. Taşıt kredisinde kar  yüzdeleri vade sürelerine göre değişiklik göstermektedir. 0 km araçlarda 36 ay vade için %1.30 kar  yüzdesi, 48 ay vade için %1.32 kar yüzdeleri ile hesaplama yapılır. 2. el araçlarda ise en fazşa 36 ay vade yapılır ve oda %1.36 kar oranı ile hesaplanır.Kredi tahsis ücreti ise 125 TL’dir. 

İslami Krediler İle Ev Alınır mı?

Emin evim ile hayalinizdeki evi, işyerini veya arsayı faizsiz olarak alabilirsiniz. Emin evim sistemi faiz ödemeden istediğiniz yerden ev alma imkanını sizlere sunmaktadır. Faizsiz kredi taksitlerinizi ve vade sürelerinizi bütçeniz belirlemektedir. Yani bütçenize göre vade seçenekleri ve taksit tutarları belirlenir. Emin Evim’in temel sistemi el birliği üzerine kurulu olmasıdır. Bundan dolayı da ev sahibi olmak isteyen kişiler sırası ile konut sahibi olabilirler. Siz ev sahibi olmaya başlamadan önce ödediğiniz taksitler sizden önceki ailelerin ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle sıra size geldiği zaman, sizden sonra başvuru yapan kişilerde sizin aldığınız gayrimenkulün ödemesini yapar. İşte bu yüzden el birliği ilkesinden söz edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.