PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları 2017, ptt den emekli kredisi çekmek istiyorum, ptt emekli kredisi nasıl alınır, ptt emekliler için kredi
PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları 2017

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ile emeklilerimiz diledikleri kredi imkanlarından faydalanabilirler. Detaylar yazımızın devamında ayrıntılı olarak aktarılmıştır.

Farklı bir yazımızda tüm vatandaşlar için PTT’den kredi çekme detaylarını incelemiştik. Bu yazımızda Emekli olmuş vatandaşlara yönelik olan PTT Emekli kredisi işlemini inceleyeceğiz.

PTT bankacılık alanında da hizmetler vermeyi sürdürüyor. Bazı emekliler maaşlarını PTT’den alırken bazıları farklı bankaları tercih edebiliyor. Ayrıca bazı özel bankalar maaşını PTT’den alan emeklilere özel krediler verebiliyor. Sizlere bu tarz bankaları anlatacağız ve nasıl kredi çekeceğinizi aktaracağız.

PTT emekli kredi yaş sınırı ve diğer merak edilen konular var. İlk olarak PTT kaç yaşına kadar kredi veriyor? PTT kredisinden faydalanmak istiyorsanız 83 yaşını doldurmamış olmanız gerekiyor. Yani 84 yaşına girenler bu krediden hiçbir şekilde faydalanamaz. Daha net bir örnek vermek gerekirse 80 yaşındaki bir vatandaş kredi çekmek isterse kredi ödeme seçenekleri 83 yaşına göre ayarlanır. Yani ödeme esnekliği maksimum 36 ay olabilir. Emekli kredisi süresi 48 ay olsa bile 80 yaşındaki bir kişi için en esnek ödeme türü 36 ay vade şeklindedir. Yaşa göre farklı vade hesapları ve ödeme koşulları çıkmaktadır. PTT üzerinden emeklilik kredisi çekmek isteyenler mutlaka PTT şubelerine bizzat başvuru yapmalı ve form doldurmalılardır. Herhangi bir bilgi beyan etmeye gerek yok. İstediğiniz kredi tutarını ve kişisel bilgilerinizi form kâğıdında belirttiğiniz takdirde uygun görülürse gereken işlemler yapılacaktır. PTT emekliye kredi şartları arasında en önemli unsurlardan bir tanesi kesinlikle yaş faktörüdür.

PTT ile Anlaşmalı Emeklilik Kredisi Veren Bankalar

PTT özellikle düşük faiz ile kredi verdiği için pek çok kişi tarafından kredi çekmek için ilk tercih olur. Özellikle kredi çekecek kişi emekli olunca düşük faizler çok daha fazla önem taşımaktadır. PTT emekli kredisi (en uygun düşük faizli kredi) olanakları da mevcuttur. Bu bağlamda anlaşmalı bankalar üzerinden de PTT emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  SSK Olmayana Kredi Veren 5 Banka

PTT Aktif Bank Emekli Kredisi ve Faiz Oranları:

Bu kredi türü tamamen PTT üzerinden emekli maaşlarını alanlar için geçerlidir. Aktif bank bu kredi ile kefilsiz, belgesiz ve masrafsız olarak PTT üzerinden emekli maaşlarını alan kişilere kredi vermektedir. PTT şubelerinden yapın ve Aktif Bank’ın size sunduğu 50.000 TL anında nakit için başvurunuzu yapın. Bu bankada şartlar ise şöyle %1,89 ve vade aralığı ise 3-48 ay arasındadır. Bu kredinin şartsız kullanımı için sadece iki şart vardır: kredi kullanan kişinin 80 yaşından küçük olması ve emekli maaşını ptt’den alması gerekiyor.

FibaBanka’dan PTT Kredi Başvurusu:

FibaBanka da PTT emeklilerine ve kendi müşterilerine güzel fırsatlar sunmaya devam ediyor. 10.000 TL ile 30.000 TL arasındaki nakit talebiniz için %1,48 faiz oranı, 4.000 TL ile 9.999 TL arası için %1,73 ve 1.000 TL ile 4.000 TL arası için %1,89 faiz oranları var. Aktif Bank kadar iyi bir seçenek olmasa da fena bir teklif gibi görünmüyor.

ING Bank PTT Kredisi Başvurusu:

PTT üzerinden emekli maaşı alıyorsanız ING banktan %1,84 faiz oranı ile 10 BİN TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu banka üzerinden PTT kredi başvuru formu ile müracaat etmeniz gerekiyor. Ayrıca Burgan bank üzerinden de kredi başvuru yapabilirsiniz. Bu banka da 3.000 – 10.000 arası %1,81 – 10.000 – 30.000 arası %1,65 – 30.000 – 50.000 arası için %1,59 oranlarında faizler uygulanmaktadır. Burgan bank bu faiz oranları neticesinde 48 ay vade yapabiliyorsunuz.

Dilerseniz bankaların kendi kampanyalarını görmek için Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar ve Ziraat Bankası Emekli Kredisi yazılarımızı okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvurular her zaman bizzat sizin olmanız ile PTT şubelerine yapılmaktadır. Bu asıl kuraldır. Başvuru yaparken almak istediğiniz kredi türünü ve miktarını çok iyi bir şekilde yazmalısınız. Başvuru formuna kişiler bilgilerinizi okunur ve net bir dil ile yazarsanız çok daha iyi olur. Formda kimlik bilgileriniz ile alakalı detaylar istenmektedir. Onları iyice yazmalı ve ardından görevliye vermelisiniz. Bundan sonra yapacağınız şey ise beklemek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KYK Geri Ödeme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ne kadar kredi çekebileceğinizi ve ödeme vadenizi de iyice planlarsanız kredi çekmek için daha avantajlı konuma gelirsiniz. 1500 TL civarında emekli maaşı alan bir kişi için çok ekstra durumlar yok ise çıkacak maksimum kredi tutarı 50 bin TL civarıdır. Yani 1500 TL maaş alan bir kişi 100 bin TL ya da üzerinde bir meblağ çekmek isterse çok büyük ihtimal ile onay alamayacaktır. O açıdan kredi miktarını da iyi belirlemenizde yarar vardır.

PTT Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor

Aktifbank, Denizbank için vade süresi ile birlikte 80 yaşına kadar PTT kredisi kullanabilirsiniz. Örneğin, 78 yaşındasınız. Kullanabileceğiniz kredinin maksimum vadesi 2 yıl olabilir.

INGBank Kredi Postam için bu limit 75 yaş ile sınırlanmıştır. 70 yaşındaysanız, PTT kredisini INGBank aracılığıyla en fazla 5 yıl vade ile kullanabilirsiniz.

Diğer Bankalar ve yaş limitleri şu şekildedir;

  • TEB Jet Kredisi için 70 Yaş
  • Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi için 73 Yaş

Son olarak, bankaların PTT emeklilerine yaptığı düşük faizli kredi kampanyalarını da dikkatle takip etmenizi öneriyoruz. Bazı bankalar belli dönemlerde emeklilere gerçekten faizsiz kredi ya da çok düşük faizli kredi seçenekleri sunuyorlar. Bu durumlardan sizlerde faydalanmak için bankaların PTT emeklilerine kredi fırsatlarını takip edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.