garanti mortgage
garanti mortgage

Konut Kredisi için Garanti Mortgage !

Garanti Bankası konut kredisi hakkında bilgiler paylaşacağımız bu yazımızda en güncel haliyle hangi oranlarda ev kredisi çekebileceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz gibi Garanti Bankası sektörde pazar lideri bir bankadır. Özel teşvikli bir banka olmasına rağmen, çoğu kamusal sermayeli banka ile rekabet edebilmektedir. Gerek şubelerde gerekse internet bankacılığı platformlarında işlem kolaylığı, müşteri odaklı çalışması gibi bir çok nedenden dolayı Türkiye’nin en beğenilen bankası konumundadır. Bugün Garanti Bankasının sunmuş olduğu garanti mortgage yani konut kredisi hizmetini değerlendireceğiz. Bu yazımızın yanında konut faizleri düşer mi 2019 isimli yazımızı inceleyerek konut kredileri hakkındaki analizimizi de inceleyebilirsiniz.

Garanti Mortgage nedir ?

Garanti Mortgage, tüm Garanti Konut Kredisi hizmetlerini tek bir çatı altında birleştirdiği hizmettir. Banka, Garanti konut kredisi ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir platform da kurmuştur. Bu platform üzerinden işyeri veya konut kredisi başvurusunu yapabilir, taksitlerinizi hesaplayabilir, mortgage uzmanlarından garanti konut kredisi veya satın almak istediğiniz evi bütçe durumunuza göre kredilendirmek için bilgi alabilirsiniz.

Garanti Mortgage Hakkında Bilgi

Garanti Mortgage platformu üzerinden aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • Kirada oturmanın mı, Konut Kredisi çekmenin mi avantajlı olduğunu
 • Ne kadar kredi alabileceğinizi
 • Ödeme planınızın ne olacağını
 • Ödeme planınızın değişmesi durumunda ne olacağını
 • Yıllık kredi maliyetinizin ne kadar olacağını
 • Hemen Başvurunun Nasıl Yapılacağını
 • Eğer Kiraya Vermek için Konut alıyorsanız, Kira Gelir Vergisinin Ne Kadar Olacağını
 • Gayrimenkulun zaman içerisinde değerlenmesi durumunda gelir vergisinin ne kadar olacağını

öğrenebilirsiniz. Ayrıca site içerisindeki bloglar üzerinden Garanti Konut Kredisi ile ilgili detayları da bulabilirsiniz.

Kiracıya Garanti Mortgage Avantajları Nelerdir?

Kiracıya Mortgage kredisinin amacı, uzun bir zamandır ev sahibi olmayanlara, kira ödemekten kendi yaşamlarını zorlukla sürdürenlere ya da yatırım yapmak isteyip bir türlü finans desteği bulamayanlara, destek olmaktır. Bankadan ayrı bir kuruluş olarak sadece konut kredisine odaklanmış olması, uzmanlaşmayı beraberinde getirmiştir. Şuan bu platformda çalışan onlarda uzman, size en iyi hizmeti verebilmek adına görev almaktadır. Ayrıca bu kredide hayat sigortası da yapıldığı için, Garanti Bankası bireyleri tamamen garanti altına almaktadır güvence altındadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HalkBank Konut Kredisi (Güncel Kampanya ve En Uygun Faiz Oranları)

Kiracıya Garanti Mortgage Nasıl Alınır?

Kiracıya Mortgage kredisinin alınabilmesi için, sizlerin en yakında olan Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu kredinin ön başvuru işlemleri, resmi internet sitesi üzerinden, Garanti Cep uygulamasından, ATM şubelerinden ve telefon bankacılığından da yapılmaktadır. Herhangi bir ücret ödemeden formu doldurabilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu kredinin alınabilmesi için, Garanti Bankası güzel bir kredi sicili istemektedir. Kredi notu düşük olanlara konut kredisi imkanı, Garanti Bankası tarafından sağlanamaz. Kredi başvuru formunu doldurduktan ve kredi onay aldıktan sonra mutlaka en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. Finansman destekleri bireylerin hesabına maksimum 3 iş günü içerisinde yatmaktadır.

Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Mortgage için faiz oranları çekmek istediğini kredi tutarına göre değişmektedir.

150.000 TL’ye kadar olan Garanti Konut Kredisi Faiz Oranı – %2.28

150.000 TL ve üzeri olan Garanti Konut Kredisi Faiz Oranı – %2.35

Garanti Konut Kredisi Yapılandırma

Garanti Konut Kredisi kullandınız ve ödeme devam ederken garanti mortgage faiz oranları sizin kullanmış olduğunuz orandan daha aşağıya düştü. Hemen en yakın Garanti Bankası şubesine giderek, kalan ödemelerinizi yeni faiz oranı ile yapılandırarak taksitlerinizi düşürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bankanın faiz oranlarını takip etmek ve düşmesi durumunda hemen bir Garanti Bankası şubesine başvurmaktadır. Kredi ödemelerinde bildiğiniz gibi faiz tutarı vade zamanının ilk başlarında daha fazla tahsil edilmektedir. Yani Kredi geri ödemenizin 1. yılında ödediğiniz faiz tutarı ile son yılında ödediğiniz faiz tutarı aynı değildir. Başlarda anapara tutarını oldukça az öderken, kredinin sonlarına doğru faiz tutarını az ödemektesiniz. Banka erken ödeme vb. gibi durumlarda daha fazla kar etmek için, öncelikle faiz ödemenizi tahsil etmektedir. Konut kredisi faiz oranlarının genel durumu ile ilgili bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Garanti Mortgage Hesaplama

Bu platform üzerinden tüm detayları ile kredinizi hesaplayabilirsiniz. Örnek olması açısından aşağıdaki tabloda 100.000 TL krediyi 120 ay vadeli çekmeniz durumundaki hesaplama detayını bulabilirsiniz.

Kredi Tutarı100.000 TL
Vade120
Taksit2.443,34 TL
Faiz Oranı2.28%
Toplam Faiz193.202,34 TL
Toplam Geri Ödeme293.202,34 TL
Tahsis Ücreti500 TL
Ekspertiz Ücreti*620 TL
Taşınmaz Rehin Ücreti180 TL
Yıllık Maliyet Oranı%31.6368

Garanti Mortgage Geri Ödeme Planı

Garanti Konut Kredisi ürününün güzel bir tarafı, ödeme planınızı kendi bütçenize göre özelleştirebiliyor olmanızdır. Halihazırda 4 farklı ödeme tipi ile kredinizin geri ödemesini yapabilirsiniz.

 • Azalan Taksitli Konut Kredisi – Taksit tutarlarınız ilk yıllarda daha yüksek son yıllarda daha düşüktür.
 • Değişken Faizli Mortgage – Faiz Oranlarına göre 1, 3, 6 ve 12. aylarda açıklanan TÜFE oranlarına göre hesaplanan faiz oranları ile kredi geri ödemenizi yapabilirsiniz.
 • Özel Ödemeli Mortgage – Geri ödemelerinizi ay ay belirleyebileceğiniz ödeme planıdır.
 • Sabit Faizli Konut Kredisi – Kredi faizlerinizin ve geri ödeme tutarlarınızın değişmediği ödeme planıdır.

Garanti Mortgage Ekşi

Araştırmalara göre, müşteriler, herhangi bir ürün veya hizmet alırken, benzer veya aynı ürün/hizmeti satın almış kullanıcıların yorumlarına çok değer vermektedir. Buna göre Ekşi Sözlük üzerinden Garanti Mortgage hakkında sözlük yazarlarının yorumlarını okuyabilirsiniz.

Garanti Mortgage Genel Müdürü

Garanti Mortgage, holding içerisindeki iştiraklerden birisi haline getirilmiştir. Garanti Mortgage olarak bir şirket, şuan faaliyet göstermektedir. Şirketin başında, uzun yıllar bankacılık deneyimi bulunan, Garanti Bankası bünyesinde yurtiçinde ve yurtdışında bir çok görevde rol almış Murat Atay yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.