Garanti Bankası (Emekliliere Özel) İhtiyaç Kredisi

Garanti bankası emeklilere çok avantajlı kredi faizleri sunarak, farklı ihtiyaçların temini konusunda pratik çözümler sunuyor. Emeklilere özel Garanti Bankası’nın verdiği krediler, otomobil kredisi, ev sahibi yapma kredisi ve tüketici kredisi olmak üzere farklı alanlara ayrılıyor. 2017 yılı emekli kredileri faiz oranları ve devamında emeklilere ne gibi avantajlar veriliyor. Bu sorulara yanıt arayacağız.

Bu krediden emekli maaş ödemelerini günü gününe Garanti Bankası üzerinden alanlar ve aynı zamanda almayan bireyler de faydalanabilir. Emekli maaşlarını Garanti Bankası’na taşınmaları durumunda ise, avantajlı fırsatlar beraber geliyor ve üç yıl boyunca maaşını Garanti Bankası’ndan alacak emekli bireylere çeyrek altın veriliyor. Hem de kredi geri ödemelerini rahatlıkla yapmaları için, otomatik talimat oluşturuluyor.

Minimum 3 ay maksimum ise 48 aya kadar vade sisteminin aktif ettiğini söyleyebiliriz. Geri ödemeler de ise aylık ödeme seçenekleri olduğu gibi, bununla beraber 3 ayda bir alan bireyler için de 3 aylık ödeme periyotları oluşturuluyor. Kredi başvuru evraklarında ve faiz oranlarında kolaylık sağlayan banka, bu konuda en avantajlı bankalar arasında yer alıyor. Garanti Bankası ayrıca maaşını Garanti Bankası’ndan alan müşterilerine kredi faizlerine ve ek olarak ödeme periyotlarında da bazı olanaklar sunuluyor.

Emekli Kredisi Faiz Oranları

Emekli kredileri faiz oranları ve ekstra diğer ödemeler, tutara göre vadeye göre farklılık göstermektedir. Faiz oranlarında farklılık göstermesi, genel olarak bireylerin ihtiyaçlarına ve vadelerine bağlı olmaktadır. Örnekleyecek olursak eğer,

48 aylık vade üzerinde,

  • 10.000 TL tutarında olan kredinin faizi 1,69
  • 15.000 TL olan kredinin faizi 1,59
  • 25.000TL olan kredinin faizi 1,49 olarak işleme alınır.

Sigorta ve diğer ücretler de krediye bağlı olarak değişir ve aynı zamanda eş zamanlı olarak sigorta prim ödemeleri de ğişkenlik gösterir. Bu değişkenliğin sebebi, yaş, kredi tutarı ve vade gibi sebeplerdir.

Faiz oranları ve kredi kullandırma şartlarına deyinecek olursak ve diğer bankaların kredi faiz oranlarını da ele aldığımız zaman, Garanti Bankası’nın öne çıktığını ve gerçek anlamda avantajlı banka olduğunu görürüz. Kredi kullanmak isteyen ve faiz oranları hakkında çok detaylı bilgilere sahip olmak isteyen bireyler, en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilir ve bireysel temsilcilerden bilgileri alabilir..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Düşük Olana Kredi ( Sıfır Puanı Olanlarda DAHİL)

Emekli Kredisi İçin Gereken Evraklar

Bu evraklar kredi onaylandıktan sonra istenir ve götürülmesi mutlaka zorunludur.

  • Kimlik Belgesi
  • İkamet belgesi veya kredi kullanacak kişiye ait bir fatura (elektrik, telefon, doğalgaz v.b)
  • Emekli tanıtım kartı ve genel olarak maaş tespit belgesi.

Görüldüğü gibi talep edilen evraklar, genel olarak aranan ve kredi çekilirken istenen evraklardır. Böylece kredi kullanmak isteyenler, uzun süren uğraşlar sonucu evrakları toplamak zorunda kalmayacak, kurum kurum dolaşmayacaktır.

Emekli Kredisi İçin Başvuru Yöntemleri

  • Garanti emeklilere özel kredi hizmetinde başvurular, şubelere bizzat giderek, internet şubesinden, cep bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.
  • Bütün bu ayrıcalıklara ek olarak emekli maaşlarınızı Garanti Bankası’ na taşıyan emeklilerimize de 450 TL promosyon ödemeleri verilir. Yani sadece kredinizi Garanti’ den almayıp, bir de üstüne maaşlarınızı taşırsanız, 450 TL tutarını alıyorsunuz. (Çeyrek altından sonra gelen uygulama)

Bütün bu imkanlardan günün her saatinde faydalanabilirsiniz. Sizlede yukarıda verdiğimiz iletişim kanalları üzerinden Garanti Bankası emekli kredilerini alabilir ve kısa süre içerisinde istediğiniz teminatlara sahip olabilirsiniz. Garanti Bankası son zamanlarda bu konuda kendini geliştirmiş ve ileri seviyelere taşımakta olan potansiyel bir bankadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.