Ziraat bankası emekli kredisi
Ziraat bankası emekli kredisi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Düşük Faizli Maaş Müşterilerine Özel)

Ziraat bankası emekli kredisi ile ihtiyaç kredilerinizi düşük faizli olarak almanın yanında bir çok avantajlı kampanyadan da yararlanabilirsiniz. Maaş müşterilerine özel kredi avantajı hakkındaki bütün detaylar ve düşük faiz oranları hakkındaki bütün ayrıntılara bu yazımızda vakıf olacaksınız. Maaşını diğer bankalardan alan emekliler bu güzel avantajlardan yararlanmak için sadece emekli maaşınızı ziraat bankasına taşımanız yeterlidir. Cebinizi düşünen bu avantajlardan birisi de herhangi hesap ücreti ödemezsiniz. Ziraat bankası veya diğer bankaların emeklilere özel avantajları her zaman var olacaktır çünkü emeklilerin ömür boyu düzenli bir geliri vardır.

Emeklinin artısı kredi avantajından yararlanmanız için öncelikle 80 yaşından küçük olmalısınız. Kısaca kredi almanın şartlarını açıkladıktan sonra asıl konumuza dönebiliriz. Öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisi, İkamet adresi, Akli melekelerinin yerinde olduğunu gösteren sağlık heyeti raporu (80 yaş üzeri için), ölümcül bir hastalık taşımadığına dair rapor istenmektedir. Şubenin sizden isteyeceği başka belgelerde olabilir. (Bu belgeler maaş müşterisi olmayanlar için geçerlidir.)

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Düşük Faiz Oranları

Ziraat bankası emekli kredisinden yararlanmanız için öncelikle bu bankadan emekli maaşınızı almalısınız. Konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredilerinde büyük avantajlardan ve düşük faizlerden yararlanabileceksiniz. Maaş müşterisi olan emeklilerimiz için özel kredi paketleri oluşturulacaktır. Bu krediyi kullanmak için sadece nüfus cüzdanınızla ziraat şubesine uğramanız yeterlidir. Kullandığınız ihtyiaç veya konut kredisinin taksit ödemelerinizi maaş gününüze ayarlayabilirsiniz.

Emekli maaşınızı ziraat bankası bünyesinden alıyorsanız maaşınızın 10 katı bir miktarda kredi çekebilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklayalım, emekli maaşınız 2.000 TL ise kullanmak istediğiniz kredinin üst limiti de en fazla 20.000 TL olabilmektedir. Bildiğiniz gibi hangi bankadan kredi çekersek çekelim muhakkak kredi sicilimize yani kredi notumuza bakmadan herhangi bir kredi isteğimizi işleme koyamıyorlar. Bu kredi içinde kredi notumuzun iyi bir düzeyde olması icap etmektedir.
Ziraat bankası emekli kredisi 2017 faiz oranları ve avantajlı emekli kredileri

Gördüğünüz gibi ihtiyaç kredisi için maksimum vade süresi 48 ay ve %1,11 gibi düşük faiz oranı vermektedir. Tablo da görüldüğü gibi tahsiz ücreti talep edilmeyen emekliye %1,16 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisi ise maksimum 120 ay vade, %0,88 faiz oranı ile verilmektedir. Konut kredilerinde kredi tahsis ücreti olarak 500 TL talep edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Asgari Ücretle Çalışanlar Konut Kredisi Alabilir mi?

Ziraat Maaş Müşterilerine Özel Emekli Kredisi Başvurusu 2018

Sunulan Avantajlar;

  • Emekli maaşınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  • Kredi taksitlerinizi emekli maaşınızın günlerine göre düzenleyerek ödeme yapabilirsiniz.
  • ATM deki ayrıcalığınız unutulmuyor ve Ziraat ATM’lerinden günlük çekim limitiniz maaşınızın tamamı olarak belirlenmiştir.
  • Yukarıda ki tabloda görüldüğü gibi emeklilerimiz için önemli kredi faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Hala ziraat maaş müşterisi değilseniz hemen ziraat şubelerine başvurabilir veya daha kolay bir yol ile yani e-devlet üzerinden maaşınızı ziraat bankasına taşıyabilirsiniz. Maş müşterilerinin yapması gereken en yakın ziraat şubesine gitmek veya müşteri hizmetlerini aramaktır. İnternet üzerinden başvurunuzu yapmak için tıklayın. Ek olarak ziraat bankası emekliye yüksek oranda promosyon veren bankaların öncüsüdür. Emekli maaşınız oranında yüksek promosyon almak için banka ile 3 yıllık maaş sözleşmesi yapmanız yeterlidir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları 2017 [Anlaşmalı Bankalar]

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.