4440333-alo-garanti
4440333-alo-garanti

4440333 Alo Garanti

Değişen ve gelişen teknolojiler ile birlikte, bankacılık işlemlerinizi hiç şubeye gitmeden 4440333 Alo Garanti telefon bankacılığı veya internet bankacılığı üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Garanti Bankası, ülkemizde gelişen teknolojiyi hizmetlerine en hızlı eden bankalardan birisidir. Telefon bankacılığı kapsamında, Alo Garanti hattından destek alarak bankacılık işlemlerini Garanti Bankası Müşteri Temsilcisi yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

4440333 Alo Garanti üzerinden işlem yapmak için;

Alo Garanti’yi kullanmak için, önce şubenize giderek Alo Garanti İstek Formu, kimliğinizin fotokopisi ve imzalı bankacılık hizmet sözleşmesini teslim etmelisiniz. Sonrasında Alo Garanti şifrenizi alabilirsiniz. Ama bu işlem zaten hesabınızı açtığınız esnada yapıldığı için büyük ihtimal buna gerek kalmayacaktır. Eğer hesap açılışını yaparken, yukarıdaki evrakları da doldurduysanız, 4440333 Alo Garanti sesli yanıt sistemi üzerinden 1 seferliğine Alo Garanti Şifre ve Parola İşlemleri menüsünden Alo Garanti şifrenizi belirleyerek işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifresini alırken de aynı şifreyi Alo Garanti şifreniz olarak da belirleyebiliyorsunuz. Sesli yanıt sistemi sizi bu konuda yönlendiriyor. Güvenlik için Müşteri Hizmetleri ile yapacağınız görüşme sonrasında sesli yanıt sistemi üzerinden şifrenizi belirleyebiliyorsunuz. Garanti İnternet bankacılığı şifresini almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi kartı veya Banka kartınız varsa, Alo Garanti şifresini internet üzerinden TC Kimlik numaranız, cep telefonunuz ve kart şifreniz ile de belirleyebilirsiniz. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

4440333 Alo Garanti Şifresini Belirleme

Yukarıda bahsettiğim gibi, Alo Garanti sesli yanıt sistemi üzerinden ‘Alo Garanti şifresi almak istiyorum’ diyerek müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Buradan kimlik kontrolü yapıldıktan sonra Müşteri Temsilcisi sizi sesli yanıt sistemine yönlendirecektir. Buradan telefonunuzun tuşları ile şifrenizi belirleyeceksiniz.

Şifreniz;

  • Banka Müşteri numaranızla aynı olmamalıdır (örnek: müşteri no:968535 ise şifre 968535 olamaz)
  • Artan veya azalan ardışık sayılardan oluşmamalıdır (örnek:456789 ya da 456789)
  • Aynı sayılardan oluşmamalıdır (örnek:555555)
  • 6 rakamdan oluşmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ne Kadar Kredi Çekebilirim ve Maaşın Kaç Katına Kredi Verilir?

4440333 Alo Garanti Üzerinden Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz ? 

Alo Garanti hattı üzerinden, Hesap Açılışları, Yatırım  İşlemleri, Para Transferleri, Ödemeler, Fatura İşlemleri, Kart İşlemleri, Vergi İşlemleri, Döviz Alım-Satımı, Şifre Al İşlemleri, Bilgi Hizmetleri işlemlerinizi yapabilirsiniz. Garanti Bankası hesabınızda eğer paranız bulunuyorsa, fatura ödemeleri vb. gibi ödemeleri çok kolay yapabilirsiniz.

Alo Garanti üzerinden işlem yaparken, şifrenizi giriş yaptıktan sonra, yukarıda bahsettiğim işlemlerinizi güvenli olarak yapabilirsiniz. Kimlik doğrulama işleminizi tekrar yapmanıza gerek yoktur. İşlem dekontunuz belirteceğiniz telefona faks olarak veya mail adresinize e-mail olarak gönderilebilir.

Garanti Müşterisi Değilim ama ?

Vatandaşlar, bu numaradan arandıklarında 4440333 telefon numarası kime ait ? diye düşünebilirler. Garanti Bankası, sizinle iletişime geçmek için de bu telefon numarasını kullanmaktadır. Eğer Garanti Bankası müşterisi değilseniz, büyük ihtimal bankanın ürün ve hizmetlerini tanıtmak adına aranıyorsunuzdur.

Cepbank Nasıl Para Gönderilir ?

Garanti Bankası, müşterilerine şubeye veya ATM’ye gitmeden cep telefonu ile para gönderme işlemini kolayca yapabileceğiniz cepbank para gönderme hizmetini sağlamaktadır. Böylece para transferi yapmak istediğiniz kişi, Garanti Bankası müşteri olmasa bile, Garanti Bankası ATM’lerinden SMS ile gelen şifre ile parasını çekebilir. Maalesef Cepbank ile para gönderme işlemini, Alo Garanti üzerinden yapamıyorsunuz. Bu işlemi sadece cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan internet bankacılığı kullanarak yapabilirsiniz. Ancak Alo Garanti üzerinden EFT ve havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Garanti EFT Saatleri – Alo Garanti Üzerinden;

Havale için herhangi bir saat kriteri bulunmamaktadır. Şubenin çalışma saatleri (09:00 – 17:00) içerisinde bu işlemi şubeden yapabileceğiniz gibi, internet bankacılığı veya Alo Garanti üzerinden 24 saat havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.

EFT için ise farklı bir bankaya gönderim olacağı için, 09:00-17:15 saatleri arasında Garanti Bankasından farklı bankalara, aynı gün içinde EFT yapabilirsiniz. Eğer aynı gün içerisinde para gönderme zorunluluğunuz bulunmuyorsa gene 24 saat Alo Garanti üzerinden EFT emirlerinizi verebilirsiniz.

Son Yenilikler

Alo Garanti üzerinde, müşteri temsilcisi sizi sesinizden de tanıyabilir. Daha önceden kimlik kontrolü yaptığınızda ve bankayı, kayıtlı telefon numarası ile aradığınızda sesiniz sizinle eşleştirilir. Sonraki aramalarınızda Müşteri Temsilcisi sizi ses tonunuzdan yazılım ile tanıyarak işlemlerinizi hızlıca yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadaki Kayıtlı Adres ve Telefon Değişikliği Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın limitini şubeye gitmeden hızlıca artırmak isterseniz, Alo Garanti üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem için Müşteri temsilcisine bağlanmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken 4440333 telefon numarasını aramak ve sesli yanıt sistemine, “Kart limitimi artırmak istiyorum.” demeniz !

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.