ziraat bankası internet bankacılığı şifre

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Almak ve Başvuru Yapmak

Türkiye’nin asırlık çınarlarından ve kamu bankası deyince akla ilk gelen isim olan T. C. Ziraat Bankası büyüme ve gelişmesini sürdürmeye devam ediyor. Osmanlı döneminden bugüne hizmet vermeye devam eden T.C. Ziraat Bankası hem ülkemizde hem de ülke sınırları dışında en çok şubesi olan banka olduğu gibi yaklaşık olarak 25 bin çalışanıyla adeta dev bir finans kurumu. Çağın gerekliliklerini karşılamak adına kullanım alanı bir hayli artan internet ve mobil bankacılık konusunda da günceli takip eden T. C. Ziraat Bankası, müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde önemli bir hizmeti ortaya koymaktadır. Tabi internet bankacılığından faydalanmak isteyen müşterilerin yapması gereken bazı işlemler var. Burada Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Adımlarını tek tek anlatıyor olacağız.

İnternet Bankacılığı Nedir?

Öncelikle internet bankacılığının ne olduğundan biraz bahsedelim. Eskiden her ödeme işlemi için bir şubeye, ilgili kuruma gitmek ve çok uzun kuyruklar oluşturan sıralarda saatlerinizi kaybetmeniz gerekiyordu. Bu yorucu ve gergin sürecin sonunda işleminizi gerçekleştiremezseniz bu işkence ertesi gün de devam edebiliyordu. Tabi tüm bunlar için işten izin almak ve mesai sorunları yaşamak da cabasıydı. Elektrik, su, vergi borçları, doğalgaz, eğitim ve bunun gibi birçok kalemin ödemesi için banka şubelerinin yolunu tutmak ya da kurumun tahsilat veznelerine ulaşmak çok ciddi vakit kaybı idi. İşte internet bankacılığı tüm bu sorunları ortadan kaldıran adım oldu. Bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzdan rahatça kullanabileceğiniz internet bankacılığı sayesinde tüm bu işlemleri ve hatta daha fazlasını oturduğunuz yerden, vakit kaybetmeden tek tıkla halletmeniz mümkün. Ancak güvenliğiniz için internet bankacılığını kullanmanın da bazı zorunlulukları var.

Ziraat İnternet Bankacılığını Nasıl Kullanırım?

Ziraat İnternet Bankacılığını kullanmanız için sırasıyla izlemeniz gereken adımlar var. Öncelikli şart tabi ki T. C. Ziraat Bankası’nın bir müşterisi olmak. Şayet bankanın müşterisiyseniz herhangi bir şubeye giderek başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ancak dilerseniz bu başvuruyu şubeye hiç uğramadan da yapmanız mümkün. ‘Konu hakkında hiçbir bilgim yok, önce şubeye giderek görmem gerek’ diyenler için şube aracılığıyla başvurudan biraz bahsedelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Devlet Hibesi 2019

Ziraat Bankası Şubesinden İnternet Bankacılığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Adımları herhangi bir T. C. Ziraat Bankası şubesine başvuru yapmak ile başlıyor. Eğer Ziraat Bankası’nın bir müşterisiyseniz uğrayacağınız şubenin hangi şube olduğunun bir önemi yok. İstediğiniz şubeden işlem gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı başvuru kaydını oluşturduktan sonra aldığınız şifre ile www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapıyorsunuz. Siteye giriş yaptığınızda sağ üst tarafta bir ‘Giriş’ butonu göreceksiniz. Yine bu giriş butonuna tıklayarak buradaki alana müşteri numaranızı ve şubeden almış olduğunuz internet şifrenizi kullanmak suretiyle internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığını Kullanmak İçin Şubeye Gitmek Zorunda mıyım?

Bu sorunun iki değişik cevabı var aslında. Bankanın kullandığınız hizmetleriyle ilgili olarak cevaplar değişebiliyor. Eğer T. C. Ziraat Bankası’nın kredi kartını kullanıyorsanız ya da bank kartınız var ise bu durumda sizin için başka bir başvuru yöntemi mevcut. Fakat bu iki hizmeti kullanmıyorsanız bu durumda internet bankacılığını kullanabilmek için tek çareniz bir Ziraat Bankası şubesine gitmek ve şubeden başvuruda bulunmak. Başvurunuz kabul olduktan sonra ödeme güçlüğü çektiğiniz kartlarınız için sonradan taksitlendirme gibi hizmetleri bile internet üzerinden alabileceksiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Online Başvuru

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ziraat Bankası’na ait bir bank kart ya da kredi kartı kullanıyorsanız bu durumda internet bankacılığını kullanabilmek için online şekilde başvuru yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Adımları online başvuru için T. C. Ziraat Bankası’nın tarayıcınızın adres kısmına resmi internet sitesi olan www.ziraatbank.com.tr’yi girin. Siteye girer girmez sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘İnternet şubesi’ bölümüne tıklayın. Ziraat Bankası internet şubesine girdikten sonra, açılan bu sayfada ‘Online başvuru’ bölümünü göreceksiniz. Bu alana girdiğinizde size iki bilgi sorulacak. Bu bilgilerden ilki Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız (T. C. Kimlik numarası). Ardından da cep telefonu numaranızı girmeniz istenecek. Son olarak da ekranda bulunan güvenlik kodunu ilgili alana girdikten sonra ‘Giriş’ butonuna tıklayarak karşınıza gelecek olan sayfadaki soruları cevaplandıracaksınız. Tüm bu bilgileri doldurduktan sonra sizden internet bankacılığını kullanabilmeniz için bir parola belirlemeniz istenecektir. Belirleyeceğiniz parolanın kolay tahmin edilebilir bir parola olmamasına ve başkaları tarafından bilinmemesine özen göstererek şifrenizi belirleyin. Bu şifre sizi dolandırıcılık işlemlerine karşı koruyacak ve başkalarının hesabına giriş yapmasını engelleyecektir. Parolanızı da belirlediğinize göre, böylelikle internet bankacılığı şifrenizi almış oldunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  4440333 Alo Garanti

T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne Nasıl Giriş Yapabilirim?

İnternet bankacılığı şifrenizi almanızdan hemen sonra yine www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ana sayfa açılır açılmaz sağ üst kısımda bulunan ‘İnternet Şubesi’ kutucuğuna tıklayın. Bu alana geldiğinizde alt kısımda ‘bireysel’ ve ‘kurumsal’ olarak iki ibare göreceksiniz. Eğer bireysel müşteri iseniz ‘Bireysel’, kurumsal müşteri iseniz ‘Kurumsal’ kısmına tıklayacaksınız. Durumunuza göre seçiminizi yaptıktan sonra sayfa sizi müşteri numaranızın ve de internet bankacılığı şifrenizin sorgulandığı ekrana yönlendirecek. Burada müşteri numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi ilgili ekranlara girdikten sonra ‘Giriş’ butonuna tıklayarak T. C. Ziraat İnternet Bankacılığı’na giriş yapmış olacaksınız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Değiştirmek İstersem Ne Yapacağım?

Öncelikle şifreleriniz yalnızca sizin bileceğiniz şekilde size özel olmalıdır. Aksi takdirde hesabınızın güvenliği riske girebilir. Bu güvenliği sağlamak amacı ile belirli aralıklarla şifre değişikliği gerçekleştirmek iyi bir yöntem olarak görülür. Peki değiştirme işlemi nasıl yapılıyor? Şifre değişikliği işlemi hem internet bankacılığı üzerinden hem de Ziraat Bankası çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. İnternet Bankacılığı üzerinde ilgili menüyü kullanmanız ve şifre değişikliği ekranından mevcut şifrenizi girdikten sonra yeni şifrenizi teyit ederek iki kez girmeniz gerekli. Telefon bankacılığı üzerinden işlem yapmanız durumunda ise T. C. Ziraat Bankası’na ait 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 numaralarından banka çağrı merkezlerine ulaşmanız gerekiyor. Eğer bankanıza kayıtlı olan numara üzerinden arama gerçekleştiriyorsanız tuşlama yapmadan size ait olan banka ürünleri için menüye ulaşmanız çok kolay olacaktır. Eğer farklı bir numaradan arıyorsanız bu kez sesli yanıt sistemini kullanmanı gerekiyor olacak. Bu noktada müşteri hizmetleri temsilcisinden teknik destek almanız mümkün.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum. Ne yapmalıyım?

Güvenlik sebebiyle belirli aralıklarla değiştirilen şifreler zaman zaman unutulabiliyor. Ya da bazen kullandığımız şifreleri herhangi bir sebeple unutabiliyoruz. Böyle bir sorun yaşadığınız zaman da izleyeceğiniz yöntemler mevcut. Yine T. C. Ziraat Bankası’nın resmi adresi olan www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekiyor. İnternet şubesine tıkladıktan sonra gelen sorgu ekranının hemen altında yer alan ‘Şifremi unuttum’ kısmına giriş yapın. Banka burada sizden T. C. Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı tuşlamanızı isteyecek. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Açılan ekranda yeni şifrenizi belirleyebilecek ve yeniden internet şubesi üzerinden yeni almış olduğunuz şifre ile giriş yapabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Esnaf Kredisi - Faizsiz Kredi Detayları

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.