garanti-internet
garanti-internet

Garanti İnternet Hesabı Nasıl Açılır ?

Garanti Şubesiz Bankacılık

Dijital değişimler beraberinde finansal işlemlerinizin birçoğunu hiç bankaya gitmeden yapmanıza olanak sağlıyor. Garanti Bankası bu dijital dönüşümü bankacılık işlemlerine en hızlı ve en kullanışlı olarak gerçekleştiren bankalardan birisi. Bu yazıda, Garanti İnternet Bankacılığı hesabının nasıl açılacağını, hangi işlemleri bu kanal aracılığı ile yapabileceğinizi ve en çok kullanılan 1-2 işlemi anlatacağız.

Garanti Şubesiz Bankacılık, 2 platform üzerinden ilerliyor. Masaüstü ve mobil platformlar.

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan www.garanti.com.tr web sitesi üzerinden, sağ üst köşede yer alan Bireysel  butonu ile internet bankacılığına giriş ekranına gidebilirsiniz. (Tüzel kişiler, Kurumsal butonu ile giriş ekranına ulaşacaklardır.)

Garanti İnternet Bankacılığı İndirmek İstiyorum

Cep Telefonu veya tabletinizden,

 • IOS işletim sistemlerinden (iPhone, iPad vb.) App Store’a girip, “Garanti Cep” adıyla
 • Android işletim sistemlerinden (Samsung, Xiomi vb.) Play Store’a girip, “Garanti Cep – Mobil Bankacılık” adındaki uygulamayı indiriniz.
 • Tarayıcınız üzerinden (yani Safari, Chrome vb.) m.garanti.com.tr girip, sağ üstteki Garanti İnternet butonu ile giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki gerekli programı indirdiniz veya giriş sayfasına geldiniz. Bundan sonra devam edebilmeniz için şifre almanız gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı şifrenizi alabilmeniz için öncelikle belirteyim, Garanti Bankası müşterisi olmanız, bir müşteri hesabınızın olması gerekmektedir.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi

 1. Yukarıdaki açılan sayfalarda, “Garanti İnternet Giriş” butonunun hemen altında “İlk kez parola almak istiyorum.” metnine tıklayınız.
 2. Açılan sayfada, TC Kimlik numaranızı ve bankaya bildirdiğiniz cep telefonu numaranızı giriniz. Devam butonuna basınız.
 3. Bir sonraki sayfada, Kart şifrenizi giriniz. (Kart şifresini açılan sanal klavye üzerinden giriş yapmanız, güvenlik açısından daha iyi olacaktır.)
 4. Aynı sayfada, “Kanal Seçimi” alanında “İnternet / Mobil” seçeneğini seçiniz. Devam butonuna basınız.
 5. Cep telefonunuza SMS ile şifre gelecektir. Açılan sayfaya bu şifreyi giriniz. Devam butonuna basınız.
 6. Açılan yeni sayfada, şifrenizi belirleyebilirsiniz.
  • Parolanız, en az 6 en az fazla 8 karakteden oluşmalıdır.
  • Yalnızca harflerden oluşmamalıdır.
  • Türkçe karakter (ş, ı, ç, gibi) kullanmamalısınız.
  • Doğum tarihiniz, doğum yeriniz, cep telefonuz, tc kimlik numaranız gibi kolay bulunabilir şeyler olmamalıdır.
  • Parolanızı güçlendirmek için harf ve rakamların yanısıra   # $ % & * ( ) – + = } [ ] : , . / sembollerini kullanabilirsiniz.
 7. Parolanızı 2 kez girdikten sonra, “Talimatı okudum, onaylıyorum” yazısının solundaki kutucuğu doldurmalısınız. Devam butonuna basmalısınız.

Artık şifrenizi almış bulunmaktasınız. Şifrenizi, banka personeli de dahil kimseyle paylaşmayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşBankası İnternet Bankacılığı

İndirmiş olduğunuz uygulamanın giriş ekranından veya https://sube.garanti.com.tr/isube/login/login/passwordentrypersonal-tr üzerinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Kimlik doğrulamak için giriş sonrasında cep telefonunuza SMS ile şifre gelecektir. Bu şifreyi de yazarak Garanti Şubesiz Bankacılık ekranına ulaşacaksınız.

Not :

Garanti Bankası müşterisi değilseniz, en yakın şubeye gitmeniz ve müşteri açılış işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası müşterisiyseniz ama kredi kartınız yoksa, buradan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Garanti İnternet Bankacılığı hesabınızın parolasını 3 kez yanlış girmeniz durumunda, hesabınız güvenlik nedeniyle bloke ediliyor.  Bloke işlemini kaldırmak diğer çoğu bankaya göre çok kolay. Garanti Cep Şubesine girdiğinizde <Giriş> butonunun hemen altındaki <Parolamı Unuttum> seçeneğine basınız. Kullanmakta olduğunuz Garanti Bankası Kredi Kartı veya Banka Kartının şifresini girmeniz yeterli. Sonra açılan ekranda garanti internet bankacılığı şifresini yeniden belirleyebilirsiniz.

Garanti Cep Şubesi

Garanti Cep Şubesi, bir çok işleminizi cep telefonunuzdan veya tabletinizden yapmanıza olanak sağlar. Para Gönderme, Fatura Ödeme ve her türlü başvurularınızı bu kanaldan yapabilirsiniz.

Genel olarak, Hesap Açma, Para Transferleri, Ödemeler, Döviz Alım-Satım İşlemleri, Hisse Senedi Alım-Satım İşlemleri (Yatırımlar) altından yapabilirsiniz.

En kullanışlı uygulama, İşlemler/QR İşlemleri altından kartınız olmadan ATM’den Para yatırabilir, çekebilir veya o anda nakit problemi olan bir tanıdığınıza cep telefonunu kullanarak çekebileceği para gönderebilirsiniz. Bunun için para gönderdiğiniz kişinin Garanti Bankası müşterisi olması zorunlu değildir.

Garanti Yatırım hesabı açmak istiyorsanız gene “İşlemler” menüsü altından “Hisse Senedi Hesap Açılışı” butonuna tıklatarak yatırım hesabını kolayca açabilirsiniz.

Bunların yanısıra “İşlemler” menüsü altından “Yatırımlar” butonuyla Altın Alım-Satım (24 ayar gr altın) işlemleri yapabilir, gerekiyorsa altın hesabı açabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Görüntülenir ?

 1. İnternet Bankacılığı üzerinden giriş yapınız.
 2. Üstte yer alan menüde “Hesap ve Ürün” altındaki “Hesap” butonuna tıklatınız.
 3. Kullanmış olduğunuz tüm hesaplar türüne göre listelenecektir. (Vadeli, Vadesiz Altın vb.)
 4. Hesap türünün sağındaki aşağı doğru bulunan ok işaretine tıklatınız
 5. Aşağı doğru hesaplarınız açılacaktır. Buradan hesap detayını görüntülemek istediğiniz hesabın üzerine tıklatınız.
 6. Açılan sayfada otomatik olarak son 7 günlük hesap hareketleriniz listelenmektedir. Orada yer alan, aşağı açılır kutudan, son 2 yıla kadar seçerek, hesap hareketlerinizi “Görüntüle”yebilirsiniz.  (Sağ taraftaki “Detaylı Arama” alanından gelen-giden para, minimum tutar vb. gibi filtrelemeler uygulayabilirsiniz.)

Listeleme sayfasının en altında, bu sayfayı yazdırabilir veya PDF / Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ne Kadar Kredi Çekebilirim ve Maaşın Kaç Katına Kredi Verilir?

Garanti Cep Şubesi içerisinden ise, giriş yaptığınızda açılan ana hesabın hesap hareketleri direk listelenmektedir. Aşağı doğru indiğinizde, “Tüm Hareketleri Gör” butonu ile son 2 yıllık hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.

Garanti Müşteri Hizmetleri

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine;

444 0 333 ve 0850 222 0 333 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yurt dışından aramalarda

+90 212 444 0 333

+90 850 222 0 333 numaralarını kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.