Genç Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? (90 Bin TL Destek )

Köye dönüş amacıyla verilen 30.000 lira köye dönüş yardımını yeterli bulmayan ziraatçılara 90.000 lira da Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Çiftçiler 30.000 lira desteğe ilave 90.000 liralık Ziraat genç çiftçi kredisinden faydalanarak toplam olarak 120.000 lirayla köylerinde istedikleri projeyi kolayca gerçekleştirebileceklerdir.

Ziraat Bankasının Desteği

2017 yılı içerisinde girişimci çiftçilerimize yönelik köye dönüş yardımından yararlanmayı arzulayan tarımcılarımıza Ziraat Bankası 90.000 lira kredi verileceğini açıklamıştır. Talep edilmeye başlandı ve devlet desteği alma imkânına sahip olan çiftçiler bu desteğe ilave şekilde 90.000 lirada kredi imkânından faydalanabilecek. 2016 yılında köyüne geri dönüş yapan 18-41 yaş arasındaki genç çiftçilere sağlanan 30.000 lira hibe desteği bu yılda verilmeye devam edecek. Müracaatlar 2017 Nisan itibariyle başlamış bulunuyor. Devletin çiftçilerimize 2016 yılında ve 2017 yılı genç çiftçi projesi dâhilinde tasarı konulu olmak durumuyla köyüne dönen ziraatçılara sağlanan 30.000 lira desteğin yetersiz gelmesinin ardından Ziraat Bankası olaya el atarak çiftçilere bu rakamın 3 misli kadar kredi vereceğini açıklamıştır. Milli Tarım projesiyle sağlanacak olan 3 misli hibeye müracaat ederek 90.000 lira destek alma imkânına sahip olabilirsiniz. Çiftçilerimize 90.000 liralık destekte bulunacağını açıklayan Ziraat Bankasının Bakanlar Kurulu kararı dâhilinde destekten faydalanma imkânına sahip olan çiftçilere proje kredisinin yanı sıra hibe faturası ve proje kredisi toplamı oranında işletme kredisi vereceğini açıklamıştır. Projenin kapsamı incelenerek tespit edilecek miktarda destek verecek olan Ziraat Bankası çiftçi kredisi desteğinden faydalanmak isteyen genç beyinlerin her daim yanında olduğunu göstermektedir.

Genç Çiftçi Kredisi

Genç Çiftçi Kredisine Başvuru Detayları

  • Ziraat Bankası genç çiftçi kredisinden 2017 yılında da faydalanma imkânına sahip olan kişiler 90.000 lira olan destek kredisinden faydalanma şansı olmayan kişiler başvurabilmektedir.
  • Ziraat Bankası çiftçi kredisini kullanabilmek için çiftçilerin ilk olarak kredi notları göz önüne alınmaktadır.
  • Kredi notunun kaç olduğu, herhangi bir devlet desteğinden faydalanıp faydalanmadıkları gibi etkenler başvuruda etkili olmaktadırlar.
  • Bu koşullar göz önünde bulundurularak uygun birikime sahip olan çiftçilerden bankanın uygun bulduğu durumlarda ek güvence, kefil ya da ipotek göstermesi de istenmektedir.
  • Ziraat Bankasına başvuruda bulunan çiftçiler bu şartları yerine getirmelerinin ardından banka şubelerini ziyaret ederek başvuruda bulunabilmektedirler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  100 BİN TL Faizsiz Kredi (KOSGEB 2018)

Genç Çiftçi Kredisi Ne Kadar?

Genç çiftçi kredisi desteğinden yararlanma şansına sahip olan ve köye dönüş desteği kullanan kişilere 3 misli kadar verilmektedir. 2016 yılında köye dönen girişimcilere proje temel alınarak 30.000 lira üst sınır şeklinde kredi olanağı sağlanmıştı. 30.000 lira desteğinden yararlananlara 3 misli olacak şekilde Ziraat Bankası tarafından genç çiftçi kredisi verileceği belirlenmektedir. Bu durumda 10.000 lira destek kullananlara 3 misli olan 30.000 lira, 20.000 lira destek kullananlara 3 misli olan 60.000 lira verilmektedir. Devlet kuvvetinden yardım alan Ziraat Bankası hayvancılığa ve tarım sektörüne geri ödeme biçiminde hibe vermektedir. Geri ödemeler senelik hasat olarak alınmakla beraber aylık, 3 aylık ve hasat zamanında ödemeli şekilde 7 yıl müddetli veriliyor. 7 yıl müddetli şekilde verilen genç çiftçi desteğinden yararlanmayı isteyen tarımcıların herhangi bir yardım alması gerekliliği bulunmuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.