İş yeri açma kredisi

Esnaflara İş Yeri Açma Kredisi (DEVLET DESTEKLİ 100 BİN TL)

Sizlere bu yazımızda esnaflara devlet destekli iş yeri açma kredisi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Konu altından soru ve taleplerinizi iletiniz.

Ülkemizde esnaflarımız için işler pek iyi gitmemekteyken başlatılan bu esnaflara destek kampanyaları ve kredi teklifleri sayesinde esnafların önü açılmış durumdadır. Esnaflara sağlanan devlet destekli krediler sayesinde iş yeri açmaları veya esnafların var olan işlerini büyütmeleri çok daha kolaylaşacaktır. İş yeri büyütülmesinden sonra gelirlerinin artması da şaşırtıcı olmamaktadır. Devlet destekli sağlanan faizsiz krediler sayesinde esnaflar birbirleriyle rekabet haline girmekte ve başarı oranının da arttırıldığını görmekteyiz. Esnaf olan kişiler bu krediler sayesinde ulusal olarak hizmetlerine başlayarak ürün alım satımlarda daha karlı bir iş yapabilmektedirler. Ayrıca kendi iş yerini kurmak isteyen bütün reşit kişilere de bu kredi imkanları verilir. İş yeri açarken bir birikime sahip olması gereken kişilerin bu krediden faydalanabileceğini de söylemekte fayda var. İş kurmak isteyenlere 50.000 TL hibe kredi verilmektedir. İş yeri açımında büyük bir yardım sağlayan KOSGEB bu gibi destekleriyle vatandaşlarımıza büyük yardımlar sağlamaktadır. İş Yeri açmak isteyen her kişiye verilmeyecek olan kredinin belirli şartları vardır.

Esnaflara Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi Şartları

Bu krediden faydalanmak isteyen ve işyeri açmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
Bu krediden herhangi bir şekilde yararlanmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması net ve kesindir.
Bunların dışındaki ayrıntılı şartları ve dokümanları yerine getirmeniz halinde hibe ve faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. İş yeri açmak isteyenlere Akbank ve devlet kamu bankalarından Halk bankası da 12 ay ödemesi olmaksızın 48 ay ile 120 aylık vade imkanlarıyla kredi imkanı vermektedir.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Kendinize ait bir iş yerinin planını yapıyor ve bu işi yapmak istiyorsanız bu kredileri araştırarak en az maliyetle bir işyeri sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde iş yeri açmak için kredi teklifleri veren ve bunu en avantajlı şekilde vatandaşlarımıza sunan tek kurum KOSGEB’dir. KOSGEB yani küçük ve orta ölçekte işletmeleri geliştirme birliği ülke ekonomisi için birçok çalışma yapmaktadır. Ülkemizdeki girişimci vatandaşlarımıza faizsiz krediler hatta geri ödemesiz paralar sunmaktadır. Bu işe girmek isteyen ve bütün ayrıntılı şartlara, koşullara uyan kişilere 50.000 TL hibe imkanı ve 100.000 TL faizsiz kredi imkanı vermektedir. Kendi mekanınızı ve iş yerinizi kurmak istiyorsanız kesinlikle KOSGEB ayrıcalıklarından faydalanmanız size büyük artı olacaktır. Başvuru için gereken evrakların tamamlanması yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma 2019

İş Yeri Açma Kredisi İçin Eğitim Şartı

İş yeri açma kredisinden ve imkanlarından faydalanmak isteyen kişilerin bir eğitim alması şarttır. KOSGEB tarafından hazırlanan eğitimden kesinlikle geçilmesi gerekmektedir. Adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olan eğitim kesinlikle alınmalıdır. Bu eğitimin yapılmasının ardından ve bu eğitimde başarı sağlanmasının ardından bir girişimcilik belgesi almaya hak kazanacaksınız. Bu krediye başvururken bu belgeye ihtiyacınız olacaktır. Bu eğitim yeterli kişiye ulaşıldığı zaman bütün il ve ilçelerde verilmektedir. Belli başlı yerlerde ve belirli zamanlarda verilen bu eğitim bu işe kalkışan herkesin geçmek zorunda olduğu bir eğitimdir. Bu kredilerle sadece iş kurmak değil iş yerinizi büyütmeyi de hedefleyebilirsiniz. Bu krediyle birlikte birçok esnafımız işlerini büyüterek bütün büyük işletmelerle rekabete girmiş durumdadır. Sizde bu büyük işletmelerden biri olabilmek için ilk adımı bu kredi imkanıyla atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.