KOSGEB kredisi veren bankalar

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar ( 50 BİN TL FAİZSİZ)

Bu yazımızda sizlere KOSGEB kredisi nasıl alınır, hangi bankalar KOSGEB kredisi veriyor, 50 Bin TL faizsiz KOSGEB kredisi, KOSGEB destekli iş yeri açma kredisi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Harici sorularınızı makale sonundan bizlere iletebilirsiniz.

KOSGEB, ülkemizde birçok konuda devletimizle birlikte hareket ederek vatandaşlarımıza desteklerini sağlayan bir kurumdur. KOSGEB aracılığı ile birçok kişi yeni bir iş kurmuş ya da var olan işini büyüterek hem kendi gelirini katlamış hem de ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. KOSGEB’in en çok tercih edilen ve 2017 senesinde de verilmekte olan popüler kampanyası 50.000 TL faizsiz kredi imkanıdır. Bu kredi imkanını yeni iş kurmak isteyen girişimci vatandaşlarımıza vererek büyük bir katkı sağlamayı ve yeni iş alanlarının açılması hedeflenmektedir. Biliyorsunuz ki günümüzde bir iş kurmak için sermaye kesinlikle gerekmektedir. KOSGEB iyi bir iş planı olan ancak sermaye konusunda sıkıntı yaşayan kişilere kucak açarak onların hayallerini gerçekleştirmesinde birçok desteği sağlamaktadır. Ayrıca verilen bu faizsiz kredi imkanlarının geri ödemeleri de oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız bu krediyi aldığında ödeme planlamalarından da büyük memnuniyet duyacaktır.

KOSGEB Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Genelde küçük işletmeleri olan ya da bir işletme sahibi olmak isteyen kişilerin nakit olarak sıkıntılarının giderilmesi için sağlanan 50.000 TL faizsiz kredi imkanları birçok kişinin yüzünü güldürmektedir. Tabi ki KOSGEB kredi şartlarını yerine getirmiş olan ve tamamıyla bu krediye uygun olan vatandaşlar bu kredi imkanlarından faydalandırılacaktır. KOSGEB bu krediler için belirli şart ve koşullara uyulmasını talep etmektedir. KOSGEB sağladığı avantajlar sayesinde birçok kişi tarafından tanınarak, özellikle girişimci vatandaşlara bütün desteğini sürdürmektedir.

KOSGEB Destekli İş Yeri Açma Kredisi Başvurusu

KOSGEB’in sunmuş olduğu 50.000 TL faizsiz kredi imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız ilk olarak KOSGEB’e bu kredi konusunda başvurularını gerçekleştirmelidirler. Sonrasında bu başvurunun onay alıp almadığı konusunda bilgiyi KOSGEB veri tabanından öğrenebileceklerdir. Onay alan vatandaşlar KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankaya giderek bu kredi talebinde bulunmalıdırlar. Bankada bulunan sorumlu personeller o kişileri gereken yerlere yönlendireceklerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sera Kurmak İçin Devlet Desteği 2019 Şartları ve Kimler Alabilir

KOSGEB Desteklerini Sağlayan Bankalar

KOSGEB sıfır faizli kredi veren bankalar 9 tanedir. KOSGEB bu bankalarla anlaşma yaparak kredi imkanlarını bu bankalar aracılığıyla vermektedir. KOSGEB desteği veren bankalar ise;

 • KOSGEB KREDİSİ VEREN BANKALAR
  QNB Finansbank KOSGEB destekli kredi
  Akbank
  Denizbank
  İş Bankası
  Garanti Bankası
  Vakıf Bank
  Yapı Kredi Bankası
  Halkbank KOSGEB destek kredisi
  Ziraat Bankası
   TEB

Kredi yardımına başvuru yapılması sonrasında bu krediyi almaya hak kazanmış olan kişiler ilk olarak bu bankalara müracaat etmelidirler. Bankalara müracaat edildiğinde ise bankalar tekrar bir kontrol sağlayacaklardır. Bu bankalar krediyi sunmadan önce kredi inceleme özelliklerine müsait olan işletmelere sağlamaya çalışmaktadırlar. Bankalar kendilerini her zaman için güvence altında tutmak istemektedirler.

 

 

KOSGEB Destekli Kredi Veren Bankaların İsteyeceği Evraklar

KOSGEB, yukarıda bahsetmiş olduğumuz 9 banka ile anlaşma sağlayarak bu bankalar aracılığıyla desteklerini sürdürmektedir. KOSGEB’in sağlamış olduğu destekleri bu bankalardan alacağınız için bankaların istedikleri evrak ve belgeleri bankalara iletmenizde şarttır. Bankaya bu destek için başvuru yaptığınızda sizden çeşitli evraklar talep edilecektir. Bu evraklar ise;

 • Nüfuz Cüzdanı ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • İş mekanına ait olan vergi levhası,
 • Oda kayıt belgeleri,
 • Şirket ve ortaklara ait olan tapunun kopyaları,
 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Son 3 seneye ait olan müşavir tasdikli bilanço ve gelir tablosu,
 • Son seneye ait mizan ve gelir belgeleri

AKBANK KOSGEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapılan bu destek Akbank haricinde birçok bankada yapılmaktadır. Bu kapsamda önem arz eden durum esnaflarımızın kredi çekmeye müsait olup olmama durumudur. Bu kapsam içerisinde bulunan kişilerin öncelik olaraktan KOSGEB ön onayını alması lazımdır. KOSGEB’den alınan ön onay sonrası bankadan da onay alınması halinde kredi alımı gerçekleştirilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.