kredi-karti-borcu-yapilandirma
kredi-karti-borcu-yapilandirma

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 2016 yılında resmi gazete üzerinde kredi kartı borcu yapılandırma konusunda yeni bir düzenlemeyi aktif etmiştir. Bu kanun ile beraber yeni hususlar devreye girmiştir. Bu yönetmelik ile kredi kartı borcu olanlara 72 aya kadar vade ile yapılandırma yapılmaktadır. Dolayısıyla, kredi borcu yapılandırma hizmeti alabilir. Bunun dışında düşen faiz oranları ile beraber kredi borcunuz varsa, bunu da yapılandırma durumunuz vardır. Yapılan bu yönetmelik ile borçlarınızı yeniden taksitlendirme olanağı olacaktır. Kredi kartı borcu yapılandırması yapan bankalar arasında yer alan Akbank, düşük faiz uygulaması ile ön plana çıkmaktadır. Üstelik sunduğu kredi kartı yapılandırma hizmetini de ücretsiz yapması, bankayı ön plana çıkarmaktadır. Akbank diğer bankalara olan borçlarınızı da yapılandırma hizmeti vermektedir.

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır ?

Sizlerde en uygun faiz oranları ile borçlarınızı Akbank’a taşıyabilir ve Akbank sayesinde yapılandırma işlemini aktif edebilirsiniz. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi tamamen ücretsiz olması ile beraber, borçlarınızı 9 aya kadar taksitlendirme imkanı vermektedir. Akbank müşterilerinin rahatlıkla ödeme yapabilmesi için aktif edilen uygulamada sizlerde borçlarınızı oldukça uygun faiz oranlarından yapılandırabilirsiniz.

Akbank, diğer bankalara olan borçlarınızı Akbank’a taşıyor ve bunları yapılandırma hizmeti veriyor. Akbank’ı tercih ederek hiçbir şekilde ekstra ücretler veya masraflar ödemeyeceksiniz. Kredi kartınızın kullanılabilir limiti üzerinden en az 200 TL, maksimum 20.000 TL olan borcunuzu transfer edebilme gibi imkanlar verilmektedir. Akbank borç transferi işlemleriniz için aylık olarak maliyet faiz oranı % 2,42, yıllık olarak ise % 29,09 civarında olacaktır. Ancak borç transferinden yararlanabilmeniz için bazı durumları olumlu olarak karşılamanız gerekmektedir. Bu şekilde kredi kartı borcu yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Öncelikle Axess kredi kartı kullanıcısı olmanız gerekmektedir. AXESS dışında ek olarak  Exi 26, Ek Kart, Biz Card, Business kart, kefilli kart da kullanıyor olabilirsiniz. Akbank kredi kartı borç taksitlendirme işlemini aktif edebilmeniz için, öncelikli olarak bu şartı tamamlamanız gerekmektedir. Dolayısıyla farklı bankalardan kredi kartınız olsa da, bu borçları yapılandırmak için AXESS kartı başvurusu yapmalısınız. Sizlerde bu düşük faiz oranları ile beraber hem başka bankadaki borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Hem de yeniden oluşan faiz oranları ile beraber kredinizi yapılandırabilir veya kredi kartı borçlarınızı 72 ay vade ile yeniden düzenleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büyükbaş Hayvan Kredisi (5 YIL ÖDEMESİZ)

Akbank için Kredi Kartı Borcu Yapılandırması İçin Başvuru

Akbank şubelerine giderek, yapılandırma sürecini aktif edebilirsiniz. Şube dışında internet ve mobil uygulamaları ile hızlı bir şekilde yapılandırma sürecini aktif edebileceksiniz. Bu kanallar;

  • Akbank direkt internet şubesi,
  • Akbank direkt mobil uygulaması. Ayrıca Akbank Direkt uygulamasını telefonunuza indirerek Akbank’ın sunduğu tüm ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir.
  • İnternet üzerinden kredi kartı başvuruları veya kredi kartları için herhangi bir işlem için kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.