En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017, düşük faizli ikinci el taşıt kredisi faiz oranları, kullanılmış araba kredisi başvurusu

En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En uygun 2. el taşıt kredisi veren bankalar ve bu bankaların şartları üzerine hazırladığımız yazımız ile ikinci el araba kredilerini karşılaştırabilir ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.  Bankların verdikleri faiz oranlarını ve şartlarını incelemeden önce bir kaç ayrıntıdan bahsetmekte fayda var. İkinci el taşıt kredisi almak birinci el taşıt kredisi almaktan zordur ve bir çok banka ikinci el araba kredisi verme konusunda biraz çekingen davranmaktadır. Bunun sebebi ise kullanılmış olmaları, sahibinin başka bir kişi olması gibi bir takım nedenlerdir. Yazımızın alt kısmında ikinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken ince ayrıntılara da değindik.

En Uygun 2. El Taşıt Kredisi (Bütün Bankaların Şartları ve Faiz Oranları)

Akbank: Akbank’tan beğendiğiniz bir kullanılmış bir araç için kredi almak daha kolay. Rehin ve kasgo zorunluluğunu kaldıran Akbank, müşterilerini daha kolay ve hızlı bir şekilde taşıt sahibi ediyor. Kredi başvuru şartları, öncelikle 18 yaşından büyük olmak ve bankalarla geçmişteki yaptığınız icraatlerin sicilinizi kötü etkilememiş olması gerekiyor. Yani banka sicilinizin temiz olması gereklidir. Evinizde ki toplam gelirin yarısı, kredi taksitinden fazla olmalıdır. Yani aylık ödemeniz gereken kredi tutarı 2.500 TL ise hanenizdeki toplam gelirin en az 5.000 TL olması gerekmektedir. Faiz oranı 48 ay vade için %1.34’tür. Başvuru için Ankbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Yapı Kredi: Gördüğünüz gibi her bankanın kendine has özel avantajları bulunmaktadır. Yapı kredi bankası ise 10 yaşına kadar olan araçlar için finansman sağlamaktadır. Tabi değişmeyen tek özellik vade süreleri. Bütün bankalar 48 ay vade ile kredi vermektedir. 3-36 ay vade için %1,29 faiz, 36-48 ay için ise %1,34 faiz uygulanmaktadır.
QNB FinansBank:6-8 yaşındaki almak istediğiniz 2. el taşıtın yaşı ile vade süresinin toplamı 10 yılı yani 120 ayı geçmemelidir. Örnekle anlatalım; mesela aldığınız araç 8 yaşında yani 96 aylık. Bankanın dediğine göre toplamları 120 ayı geçmeyeceği için 96+24=120 yani kredinin vadesi en fazla 24 ay olabilir. Tabi ki bu kriter sadece 6 ile 8 yaş arasında araçlar için. 5 yaşına kadar olan araçlarda 4 yıl vade bulunmaktadır. Finansbank ikinci el araba kredisi faiz oranı %1,40’tır.
HalkBankası: Halkbankta almak istediğiniz araç 50 bin tl değerinde ise bu fiyatın %70’i kadarını size finanse eder. 50 Bin TL üzerindeki araçlar için %50’i kadar finansman sağlar. Kredi kullanımı için alacağınız ikinci el taşıtın yaşı en fazla 5 olmalıdır. Ve alacağınız aracın kasko değeri göz önünde bulundurulur. Bütün vade seçeneklerin %1,16 faiz oranı geçerlidir. Bu arada Düşük Faizli Taşıt Kredisiveren bankalar yazımız da 0 km araç kredi şartları ve faiz oranlarını inceledik. Sıfır km araba almak isteyen kullanıcılarımız o yazımızı da inceleyebilirler.

Önerdiğimiz En Uygun ikinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

ING Bank: ING bank ile ikinci el araba kredisine başvuruda bulunduktan sonra kredi taksitlerinizin nasıl olmasına banka değil, sizin geliriniz karar veriyor. Alacağınız aracınızın kaskosunu ING banka yaptırınca ayrıca bir faiz indiriminden de faydalanmış olursunuz. ikinci el araç kredisi için almak istediğiniz araç en fazla 8 yaşında olmalıdır. Vade sürelerine göre faiz oranları bulunmaktadır; 3-6 ay arası faiz için %0,99 faiz, 9-48 ay arası vade için %1,44 faiz oranı verilmektedir. Eşit taksit yani aylık ödemeli taksitlendirmenin yanında, 3 ayda bir ödeme özelliğide bulunmaktadır. Hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmuyor. Teminat olacak ekstra birşey göstermenize gerek yoktur. Aldığınız aracı bu kredi için teminat olarak gösterebilirsiniz. Kredinin en güzel özelliği isekefilsiz ikinci el taşıt kredisivermesidir.

Diğer Bankaların Vade Süreleri ve Faiz Oranları:

Türkiye Finans:
  • 3-12 ay vade için %1.20 faiz
  • 12-24 ay vade için %1.27
  • 24-48 ay vade için %1.29
DenizBank: 48 ay vade için %1,41 faiz oranı. 3 ay ödeme ertelemeki olarak kullanabilirsiniz.
HSBC Bankası: %1.45 faiz oranı.
Burgan Bank: %1.99 ile sadece 3 yaşına kadar olan araçlara finansman sağlıyor.
ŞekerBank: 3-12 Ay (%1.48) 13-24 Ay(%1.48) 25-36 Ay(%1.55) 37-48 Ay(%1.55)

İkinci El taşıt Alırken Bunlara Dikkat Edin

Birincil koşuk şudur ki taşıtı alacağınız kişiye aklınızda bulunan bütün soruları sorun. Gözünüzden kaçan bazı detaylar sizin için ileriki dönemler sorun oluşturabilir. Araca ait belgeleri (ruhsat vs) çok titiz bir şekilde incelemenizi öneririz. Araç belgelerinin tam ve düzenli oluşuna dikkat ediniz. En önemki konu ise aracın motor şase numarasını kontrol ederek çalıntı olmadığından emin olun. Zira böyle bir durum başınıza gelirse ödeyeceğiniz paradan olabilirsiniz ve suçlu duruma düşmeniz işten bile değil.
Almaya karar verdiğiniz aracı ortalama 15-20 km hızla camını açarak bir duvar kenarından sürerek test edin. Bu sizin araçtaki sorunları anlamanıza bir hayli yardımcı olacaktır. Bu şekilde test etmenizi istememizin sebebi ise duvardan gelen garip sesler aracın sorununu size hissettirebilir. Motoru çalıştırın ve egsozdan çıkan dumanı iyi inceleyin şayet duman rengi siyah ise araç normalin üstünde yakıt tüketmektedir. Koyu bir beyazlıkta ise silinidirlere su gittiğini gösterir.En uygun 2. el taşıt kredisiile bütün detaları sizlere aktarmış olduk. Sormak istediklerinizi bizlere aşıdaki bölümden iletebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.