sms kredi

Cepten SMS ile Kredi (DETAYLI ANLATIM)

Sms ile kredi başvurusu yapmak ve kredi almak, artık çok kolay bir durum haline geldi. Bankaların teknolojik alt yapılarını geliştirmesi, bireylere kısa yoldan kredi sunmasına olanak vermiştir. Belgesiz, masrafsız, kredi başvurusu için, şubeye gitmeden SMS ile kredileri alabilecek ve hatta dosya vermeden online olarak bu kredilere sahip olabileceksiniz. .

Sms ile Başvuru Alan Bankalar

Bankaların neredeyse hepsi kısa mesaj ve  sms yoluyla, yalnızca TC kimlik numarası ve aylık net gelirin ne kadar olduğu belli olan bireylere, kredi imkanı sunuyor. Kredi başvurusu yapacak olan bireyler bu işlemlerini SMS ile yaptığı zaman, ayrı ayrı sorgulama işlemini yapmasına gerek kalmadan zahmetsiz, gelir belgesiz, sıra beklemeden, zaman kaybetmeden işlemlerini sürdürmekte ve kredi onayladığı zaman, bankalara giderek kısa bir süre içerisinde kredilerini alabilirler. Şimdi birkaç bankanın SMS yöntemlerini sizlere aktaralım.

Ziraat Bankası

Ziraat bankasından kısa mesaj ile çok pratik bir şekilde SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için kullanmakta olunan cep telefonunun mesaj bölümüne KREDI yazıp TC Kimlik No, kredi tutarı, vade ve aylık net alınan maaşı yazarak 4747’ye SMS göndermeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak eğer : KREDI 11112341453 10000 12 3000 Bankanın yapacağı kısa bir değerlendirme sonucunda, krediyi alıp alamayacağınız sizlere kısa mesaj yoluyla ulaşacaktır.

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi bankasından yalnızca bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmıyor ve bunun yanında müşterilerine konut kredilerini de SMS ile başvuru yöntemleriyle aktif ediyor. Yapı kredi bankasına kısa mesaj yolu ile başvuru yapmak için, Kredi Türü (konut ya da Bireysel) (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi”* yazıp 4411’e göndermeniz, krediye başvuru yapmanız için yeterlidir.  Kredi notunu öğrenmeniz için ise “Ref (boşluk) TCKN” yazıp 4411’e gönderim yapabilirsiniz.

Akbank

Akbank’a kısa mesaj yolu ile başvuru yapmak isteyen bireyler, en fazla 20 bin Türk Lirasına kadar 48 ay vadeli ihtiyaç kredilerini alabilirler. Bu krediye başvuru yapmak için Kredi yazarak boşluk bırakmalı, TC kimlik numarasını yazarak 4425’e göndermek yeterlidir. Vodafone veya Avea ise, kredi başvuru SMS’ini 0532 750 25 25’e göndermeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

Mesaj ile yapılacak kredi başvuruları taşıt ve konut kredilerinde geçerli olmuyor. Sadece 20 bin liraya kadar ihtiyaç kredilerine başvuru yapabileceğiniz gibi akıllı cep telefonlarınıza yüklemekte olduğunuz Akbank Direk uygulamasından da, kısa sürede başvurularınızı oluşturabilirsiniz.

Denizbank

Cep telefonundan kredi başvurularını alan bir diğer banka ise Denizbank’tır. Bu bankaya da kısa mesaj yolu ile pratik bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu oluşturmak için ise, Kredim yazıp TC kimlik numaranızı 3280′ e kısa mesaj olarak göndermeniz gerekiyor. Kredi başvurusu yapanlar ön onay alır ve krediyi kullanmak için Denizbank’a gitme zorunluluğu vardır. Denizbank şubelerine kimlik kartı ile gidilmesi durumunda, kredi alınabilir.

İş Bankası

NAKİT yazdıktan sonra T.C kimlik numarası, istenilen kredi ve aylık net tutar bilgisini aralarında bir boşluk bırakarak, 4402’ye gönderiniz. Örnek verecek olursak eğer NAKİT 47175569348 10.000 1500 Ayrıca şuan bu banka için faiz oranları %1.29’dan başlamaktadır.

QNB Finansbank

T.C kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakarak kredi yazarak 5030’a gönderiniz. Örnek verecek olursak eğer 47175569348 kredi. Bu banka için  faiz oranları ise, %1.32 civarında olmaktadır.

Garanti Bankası

T.C kimlik numarası, istenilen kredi tutarı ve aylık net gelir bilginizi aralarında bir boşluk bırakarak 3390’a gönderiniz. Örnek verecek olursak eğer 47175569348 10.000 1500 Bu banka için kredi faiz oranları ise %1.60 civarında seyir almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.