tir-kamyon-kredisi-veren-bankalar
tir-kamyon-kredisi-veren-bankalar

Tır, Kamyon Kredisi Veren Bankalar (Dorse, Otobüs, Minibüs) | Ağır Vatısa

Bu yazımızda detaylı olarak tır ve kamyon kredisi veren bankaları araştırdık. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçeneklerinin yer aldığı kamyon kredisi ve tır kredisi yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye etmekteyiz. Neredeyse bütün bankalar size ticari araç kredisi temin ederler. Bu sıfır km de olabilir 2. el de olabilir. Çoğu bankalar 48 ay vade ile %70’ine kredi kullandırırken bazı finansal kuruluşlar bu oranı %100 yapabilmektedirler. Şimdi hangi bankadan en uygun ticari araç kredisi alabilirsiniz şimdi bunu inceleyelim.

Tır, Kamyon Kredisi Veren Bankalar 2018 Listesi Detaylı

Bilindiği gibi tır, otobüs, kamyonet ve panelvan gibi araçlar ticari araç sınıfına girmektedir. Yani almak istediğiniz tır kredisi, kamyon kredisi  ve hatta dorse kredisi bile ticari araç kredisi içine girer. Kamyon veya Tır almak için kredi veren bankalar şu şekildedir;

Vakıfbank Ticari Araç Kredileri

Vakıfbank, ister sıfır ister 2. el ticari araç(Kamyon, Tır, Minübüs, Otobüs vb) alımlarınızda kredi finansmanı sağlamaktadır. Bu kredinin diğer dikkat çekici yanı ise aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak ödeme planını siz yapıyorsunuz. Tüm marka ve modellerde(Mercedes, Scania, Volvo, Renault, Ford, MAN, Iveco, BMC vb.) ister 0 km ister ikin el ağır vasıta kredisi alabilirsiniz. 2. el ticari araç alımlarında kredisini çekmek istediğiniz vasıtanın 8 yaşından küçük olması gerekmektedir. Detaylı bilgiler ve faiz oranları  için VakıfBank şubesine gidebilir, bu krediye internet üzerinden başvuru için web sitesini ziyaret ediniz.

HalkBank Ticari Araç Kredisi

Halkbank, 0 km veya 2. el ticari ağır vasıta araçlar için kredi sağlamaktadır. Şubat 2018 itibariyle kredi faizi %1.41 oranlarındadır. Örneğin 200.000 TL kredi çektiğinizde 48 ay vade ile 6.118 TL kredi geri ödemeniz bulunmaktadır. Yani 4 yıl vade ile 200.000 TL için toplamda 294.688 TL geri ödersiniz.
Ticari araç kredilerinde, kredi tutarının %5’i kadar dosya masrafı ödersiniz. Ticari aracın nihai fatura tutarı 100.000 TL altında ise, %70’i için kredi kullanabilirsiniz. Eğer araç 100.000 TL ve üzeri ise, 100.000 TL’ye kadar olanı için %70, üstü için %50 oranında kredi çekebilirsiniz. Yani 200.000 TL olan bir ağır vasıta için, 120.000 TL kredi kullanabilirsiniz.  (İlk 100.000 TL için 70.000 TL, geri kalan 100.000 TL için 50.000 TL)

KoçFinans Ağır Vasıta Kredisi ve Gerekli Belgeler

Bir Koç Holding hizmeti olan ve KoçFinans, ağır vasıta ihtiyaçlarınızın %100’üne kredi vermektedir. Ford Cargo ürünlerinden dilediğinize koç finans kredi ile sahip olabilirsiniz. Kredi başvurusu için Ford Cargo yetkili satış ofislerine müracaat etmeniz gerekmektedir. 60 Ay vade ile üst limit sınırlandırması kesinlikle bulunmuyor.
Başvuru için Gerekli Belgeler:
 • Başvuru yapan kişinin Oda Sicil Kaydı,
 • Kuruluş, ortaklık yapısını gösteren ve son sermaye değişikliğini gösteren ticaret sicil gazeteleri
 • Kişinin İmza beyannamesi
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Son Dönem Geçici vergi beyannamesi ve detay mizanı
 • Varsa Ortakların nüfus cüzdan fotokopileri
 • Kooperatif üyelik belgesi
 • Araç listesi (K, C2 belgesi gibi)
 • Tamamlanan son 3 yılın gelir vergisi beyannameleri ve makbuzları

Katılım Bankaları: Ticari Araç Kredisi (Faizsiz, Kar Payı Oranı ile)

Ziraat Katılım: Üretim, nakliye ve pazarlama gibi bir çok alanda kullanmak istediğiniz ağır vasıta veya diğer ticari araçlar için faizsiz olarak finansman sağlanmaktadır. Ziraat Katılım ile 0 km ve 2. El ticari araçlarınızı ertelemeden alabilirsiniz. Kredinizi dilerseniz TL olarak yada Döviz olarak alabilirsiniz. Taksitlerinizi eşit taksitler şeklinde, ister artan taksitler, isterseniz azalan taksit seçenekleri ile ödeyebilirsiniz. Kişiye özel vade imkanları sunulmaktadır. Ayrıntı bilgiler için Ziraat katılım şubesine gidiniz.
Türkiye Finans: Türkiye Finans, finansman desteği ile hayalinizdeki Kamyonet veya Tıra sahip olabilirsiniz. Vade sürelerine göre kar payı oranları değişiklik göstermektedir.
Ticari Taşıt Finansmanı Kar Payı Oranları Şu Şekilde:
 • 12 ay(1 Yıl) için Kar Oranı %1.20’dir.
 • 24 ay(2 Yıl) için Kar Oranı %1.20’dir.
 • 36 ay(3 Yıl) için Kar Oranı %1.23’tür.
 • 48 ay(4 Yıl) için Kar oranı %1.26 olmaktadır.
Dğer ticari araçlar, Tır ve kamyon kredisi veren bankalar konusunda dikkat etmeniz gereken en büyük husus ise düşük faizli ve uzun vadeli olmalarıdır. Bunun için bütün banka şubelerinin internet şubelerinden bilgiler edinebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.