En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar (48 AY VADELİ)

Sadece taşıt kredilerinde değil de, artık insanlar tüm kredilerde en uygun bankayı tercih etmektedir. Peki en uygun taşıt kredilerini hangi bankalar veriyor? Aslında bu konuya net bir cevap vermek için, tüm bankaların tek tek verdiği oranlar ve masraflarının incelenmesi gerekiyor. Bu sayede hangi bankanın en uygun kredi faizini verdiğini görebiliriz. Fakat bankaların internet sitelerinde olan hesaplama araçları, her zamana doğru sonuçları vermiyor. Bazı hesaplama uygulamaları, kampanyalı kredileri görmüyor ve ona göre işlem yapıyor. Bu durumda sizler sadece aktif olan krediyi ve faiz oranlarını görüyorsunuz. Durum böyle olunca hangi banka kredi faiz indirimi yapıyor ve hangisi en uygun gibi bilgilere ulaşamıyorsunuz.

En Uygun Taşıt Kredi Veren Banka Hangisidir?

Genel olarak bakıldığında en ucuz taşıt kredilerini, önde gelen bankalar veriyor. Bankacılık sektöründe adın duyurmayı başarmış köklü bankalar bu konuda ön plana çıkıyor ve avantajlı teklifler ile bireyleri yeni bir taşıt sahibi yapıyor. Bunların başında da Ziraat ve Garanti Bankası gibi bankalar geliyor. En altta yazılmış olan bankaların en uygun faiz oranlarını sunması da, sahip oldukları müşteri kitlesi olmaktadır. Bu sayede en uygun faiz oranlarını aktif edebiliyorlar.

Ancak en düşük faizle kredi veren bankalar denildiği zaman, aklınıza önde gelen bankalar gelmesin. Çünkü kredi pazarında yeni işleme başlayan ve kendini piyasaya kanıtla eğiliminde olan tüm bankalar, daha avantajlı faiz oranlarını aktif ediyor. Örnek olarak ICBC Bankası’nı verebiliriz. Bu kredi kampanyalarını ise, rekabeti ortaya çıkarmak için aktif ediyorlar. Ayrıca bu sayede müşteri potansiyel kitlesini de ön plana çıkarıyorlar. Doğal olarak bu durum da doğrudan tüketiciler için pozitif bir uygulama oluyor.

En Uygun Araç Kredisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kredisi çekmeden önce, sizlerin mutlak suretle dikkat etmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Öncelikle alacağınız araç çok pahalı bir araç değilse(15 bin TL civarında), bunun için ihtiyaç kredisi faiz oranlarına da bakmanızı öneririz. Çünkü ihtiyaç kredilerinde bazı kampanya dönemleri bulunmakta ve bu dönemlerde alacağınız ihtiyaç kredileri, taşıt kredilerine oranla sizlere daha avantajlı bir şekilde gelebilir. Elbette bu durum yalnızca düşük tutarda olan krediler için olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Araba Veren Firmalar

Çünkü ihtiyaç kredilerinde yüksek tutarda krediler verilmiyor. Fakat taşıt kredileri ile aralarında pek bir fark olmadığını söylemek isteriz. Çünkü ikisinde de 48 aya kadar vade yapılıyor. Eğer durum böyle olursa, ihtiyaç kredileri sizler için daha uygun olabilir. Yani faiz oranı  benim için önemli demeniz durumunda, sizlerin ihtiyaç kredisi almanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sayede araba kredisi için en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaların araştırması içerisine girmeniz gerekiyor. Ancak taşıt kredilerinin de kendine has bazı önemli özellikleri oluyor.

Taşıt kredisi alırken aracın kasko poliçesi ve araç için uygulanan faiz oranlarında bazı düşmeler olabiliyor. Kısacası alacağınız arabanın kasko poliçesini kredi aldığınız bakaya düzelttirmeniz durumunda, bankanız size 1 ya da 2 puan daha aşağıdan kredi imkanı verebiliyor. Ancak her zaman sizin için en uygun olan bankayı araştırmanız gerekiyor. Bu yüzden kredi kampanyalarını ve aktif olan tüm yenilikleri takip etmeniz gerekiyor. 2018 yılına az bir süre kala, en uygun taşıt kredileri faiz oranlarını veren bankalar, aşağıdaki gibidir.

En düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar

  • Vakıfbank Sonbahara Özel Taşıt Kredisi Kampanyası: %1,19
  • Ziraat Bankası: %1,22
  • ICBC Turkey %1,25
  • Türkiye İş Bankası: %1,27
  • Garanti Bankası: %1,29

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.