halkbank-konut-kredisi
halkbank-konut-kredisi

HalkBank Konut Kredisi (Güncel Kampanya ve En Uygun Faiz Oranları)

Halkbank, kamu destekli bankalar arasında yer alan ve konut kredileri denildiği zaman akıllara ilk gelen banka olmaktadır. Bunun nedeni ise özellikli olarak Halkbank konut kredilerinde aktif ettiği düşük faizler ve bireylere sunmakta olduğu avantajlı ödeme planlarıdır. Rekabetin yüksek olduğu ev kredilerinde, Halkbank konut kredisi, öncü rol oynamaktadır. ‘’Hesaplı Evim Konut Kredisi’’ adı altında başlattığı kampanya ile beraber, binlerce aile ev sahibi olmuş veya satın alımı yaparak, ileriye dönük yatırımlar gerçekleştirmiştir. Peki Hesaplı Evim Konut Kredisi nasıl alınır ve aylık uygulanan faiz oranları nelerdir?

Hesaplı Evim Konut Kredisi Avantajları Nelerdir ?

Hesaplı Evim Konut Kredisi’nin en büyük avantajı, diğer bankalara göre en uygun olmasıdır. Ayrıca ödeme planları da, bireylere göre değişkenlik göstermekte ve banka tarafından esnek davranılmaktadır. Buna ek olarak kredinin amacı, ev sahibi olmak isteyip de maddi destekleri bulamayan, geliri olup da kredisi onaylanmayan kişileri, konut sahibi yapmaktır. Eğer düzenli, orta bütçede bir geliriniz varsa ve kredi notunuz iyi ve üzerindeyse, hayalini kurduğunuz evi, Halk Bankası Konut Kredisi aracılığı ile en uygun şekilde alabilirsiniz.

Hesaplı Evim Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Hesaplı Evim Kredisi’ni alabilmek için yapılabilecek tek işlem, sizlere en yakında olan Halk Bankası şubesine gitmektir. Başvurular genel olarak Halk Bankası şubeleri üzerinden yapılmakta ve krediler, şubeler üzerinden kullandırılmaktadır. Ayrıca banka müşterileri, online bankacılık sistemi ile de bu krediye başvurularını yapabilir. Kredi hakkında tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Hesaplı evim konut kredileri ile beraber, artık herkes ev sahibi olacak !

Hesaplı Evim Konut Kredisi Aylık Faiz Oranı Ve Vadeler

Hesaplı Evim Konut Kredisi’nde, 120 aya kadar vadeler yapılmaktadır. Her kredide olduğu gibi bu kredilerde de çekilen tutar artış gösterdiği ve aynı zamanda vade sayıları yükseldiği zaman, faiz oranları da yükselmektedir. Halkbank konut kredisi faiz oranlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bu planlamaya BSMV dahil değildir ve hesaplamayı detaylı olarak inceleyerek, kredi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  • 100.000 TL’ye kadar kredinizi 120 ay vade ve %2.09 faiz oranı ile,
  • 100.001-500.000 TL arası kredinizi 120 ay vade ve %2.29 faiz oranı ile,
  • 500.001 TL’nin üzerindeki ihtiyaçlarınız için ise 120 ay vade ve %2.39 faiz oranı ile Halk Bankasından alabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Düşük Faizli Maaş Müşterilerine Özel)

Halkbank Konut Kredi Hesaplama

Halkbank Konut Kredi Hesaplama için örnek olarak verilmiş 100.000 ₺, 120 Ay vadeli kredi tutarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi Tutarı100.000 ₺
Kredi Vadesi (Ay)120
Aylık Faiz Oranı (%)1,68
Tahsis Ücreti (₺)500
Taksit Ücreti (₺)1.943,18
Diğer Masraflar (₺)805,76
Yıllık Maliyet Oranı (%)22,5954

Halkbank Dost Konut Kredisi

Halkbank konut kredisi için 3 farklı alternatif sunuyordu.

  • Hesaplı Evim Konut Kredisi
  • Canım Evim Konut Kredisi
  • Dost Konut Kredisi

Ancak 2018 yılı itibariyle, Dost Konut Kredisi ve Canım Evim Konut Kredisi kampanyasının bitmesi ile şuan sadece Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası bulunmaktadır. Daha önceden kredi çekenler için herhangi bir değişiklik bulunmamakta, bundan sonra Halkbank konut kredisi kullanmak isteyenler için ise tek seçenek yani Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası bulunmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman)

Kredi çektiğiniz gün ile şuan arasında kayda değer bir faiz farkı bulunuyorsa, bunun için Halkbank şubelerine gidip konut kredisi yapılandırması yapabilirsiniz. Bu işlem Refinansman olarak da adlandırılmaktadır. Buradaki amaç, kredi çekerken yüksek olan faizin, aradan geçen süre ile düşmesi durumunda, sizin daha az faiz ödemenizi sağlamaktadır. Halkbank konut kredisi yapılandırması sadece şubelerden yapılabilmektedir. Bunun için size en yakın şubeye giderek bilgi ve destek alabilirsiniz. Eğer yapılandırma hesabı sonrasında, vade değişmeden, aylık taksit tutarlarınız azalıyor ise yapılandırma için hemen başvuru yapmalısınız.

Halkbank Esnek Hesap

Halkbank Esnek Hesap, bankanın sizin adınıza ödemenizi yapması, ve sizin bundan sonrasında bankaya borçlanmanızdır. Örneğin Halkbank konut kredisi için geri ödemeniz var. İlgili ayın ilgili gününde herhangi bir sebepten dolayı ödeme yapamazsanız, banka size açmış olduğuu esnek hesap üzerinden bu ödemeyi gerçekleştiriyor. Hesap eksiye düşüyor. Siz ödemenizi yaptığınızda hesabınız tekrardan artıya çıkıyor. Halkbank Esnek Hesabının en büyük avantajı, bu tür tüm hesaplarda olduğu gibi, KKB puanınıza herhangi bir olumsuz etki yansıtılmadan, bankanın ödemeyi zamanında gerçekleştirmiş olmasıdır. Bildiğiniz gibi 1 günlük gecikmeler bile KKB puanınızı etkiliyor. Bu durumun önüne geçmek için, bankalar konut kredisi kullanım esnasında genellikle esnek hesap tanımlamaktadırlar. Esnek hesap faiz oranları, normal kredi faizlerine göre her zaman daha yüksektir. Bu hesabı sık sık kullanmamayı, sadece ihtiyacınızın olduğu durumlarda kullanmanızın en uygun olduğunu hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme | Cepten Anında Sorgulama! | Findeks

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.