Esnafa-30-Bin-Faizsiz-Kredi
Esnafa-30-Bin-Faizsiz-Kredi

Esnafa 30 BİN Faizsiz Kredi Verilmeye Devam Ediyor

Esnafa 30 bin faizsiz kredi verilmeye devam ediyor. Yazımız içerisinde bilmeniz gereken bütün detaylar yer almaktadır. Bilindiği üzere ülke ekonomisin zor zamanlardan geçtiği bu dönemlerde esnaflar bir bir kepenk kapatmaya başladılar. Dışarıdan gelen herhangi bir talep olmayınca da esnaf artık hem dükkanın kendi zararını hem de masraflarını karşılayamaz hale gelmektedir. Bu durumda ne yazık ki esnaf kepenk kapatınca haliyle ülke ekonomisi de bir nebze zarar görüyor. Bu duruma istinaden hem esnafın masraflarını ve sattığı ürünlerin maliyetini karşılaması için devlet hazineden 30000 TL faizsiz bir şekilde kredi vermektedir. Bu kredi ise esnafı bir nebze de olsa rahatlatacak düzeyde olacaktır.

Ayrıca aylık ödeme koşullarındaki esneklikte oldukça güzeldir. Esneklikten söz etmiş iken vade katsayısına birlikte göz atalım. En düşük 12 ay vade şeklinde verilen kredi en yüksekte 60 ay vade şeklinde açıklanmıştır. Esnaf için en ideal vade türü tabi ki de 60 ay vade olmaktadır. Sizlere sene bazlı vadeleri ve bu vadelerin aylık ödeme tutarlarını yazalım;

Çekilen kredi tutarı : 30,000 TL

  • 12 ay vadeli bir kredi çekildiğin de aylık ödeme tutarı: 2,500 TL
  • 24 ay vadeli bir kredi çekildiğin de aylık ödeme tutarı: 1,250 TL
  • 36 ay vadeli bir kredi çekildiğin de aylık ödeme tutarı: 833,33 TL
  • 48 ay vadeli bir kredi çekildiğin de aylık ödeme tutarı: 625 TL
  • 60 ay vadeli bir kredi çekildiğin de aylık ödeme tutarı: 500 TL

Yukarıdaki vade seçeneklerine ve vadelerin karşılarındaki ödeme tutarlarına bakıldığında kredi çekmek isteyen bir esnaf için en uygun koşulun 60 ay vadeli seçenek olduğunu görüyoruz.

Başvuru Şartları

Kredi çekmek isteyen esnaf öncelikle başvuru şartlarını karşılamak zorundadır. Bu başvuru şartları da aslında hepimizin bildiği gibi bir güven seçeneğine dayanmaktadır. Öncelikle esnaf kredi başvurusu için kendisinin bağlı bulunduğu “Esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi” ne kendisini giderek başvuru yapacaktır. Esnaf başvuruyu bizzat giderek kendisi yaptıktan sonra başvuru şartları incelenecek. Esnafın mali ve ekonomik durumu incelendikten sonra eğer ki başvuru şartları sağlanır ise esnafın kredi almaya hak kazandığı bilgilendirilecek. Şunu da belirtelim başlıkta 30 bin TL faizsiz kredi yazsa da bazı esnafların mali ve ekonomik durumları incelendikten sonra 30 bin TL değil de bu tutardan daha az ödeyebilecekleri kadar tutar da verilebilir. Bunun kararı başvuru yaptıkları kooperatif odası tarafından belirlenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Genç Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? (90 Bin TL Destek )

Esnafa 30 BİN Faizsiz Kredi Nasıl alınır?

Esnafa 30 BİN Faizsiz Kredi için yapılan başvuru koşulları ve esnafın mali ila ekonomik durumu incelendikten sonra başvuru kabul edilerek gereken rapor Halbank’a iletilecek. Bu sayede vade sayıları ve alınacak tutarın bedeli belirlendikten sonra Halkbank 2017 yılında yaptığı bu girişim ile esnafın hak ettiği faizsiz tutarı hemen hesabına yatıracaktır. Ayrıca Halkbank 2017 yılında bu gibi esnafa yaptığı büyük yatırım ile birlikte bankacılık alanında adından sıkça söz ettirmeye başladı. Nasıl alınır sorusuna en büyük cevap ise esnafın mali ve ekonomik durumun çok kötü çıkmaması ve geçmişte herhangi bir banka ile uzun süreli bir şekilde sıkıntı yaşamaması olacaktır. Eğer ki kooperatiflerin yaptığı gerekli araştırmaların sonucunda olumlu sonuç çıkar ise durum Halkbank’a iletilecek ve banka da gerekli araştırmaları yaptıktan sonra esnafın kredi alıp almayacağına karar verecektir. Durum sonunda da esnafın hak ettiği kredi hemen hesabına yatırılacaktır. Nasıl alınırile başlayan sorunun cevabı yine yukarıda sizlere dediğimiz gibi doğru bilgilerden oluşmaktadır.

Devletin sunduğu esnafa 30 bin faizsiz kredi imkânı oldukça güzel sonuçlar doğuracaktır. Gerekli koşullar olan mali ve ekonomik durumu sağlayan esnaflara hemen Halkbank yardımı ile kredi verilecektir. Ülke ekonomisinin zor zamanlardan geçtiği şu dönemlerde esnaf adına sevindirici haberler gelmeye devam eder ise ekonomik düzeyde de ciddi bir artış olacaktır. Devlet bu şekilde parayı hibe ederek esnafın maliyetlerini azaltmaya devam edecektir. Hibe edilen paranın tutarı aslında esnafın yine mali ve ekonomik durumuna göre belirlenecektir. Hibe edilen tutar sadece 30 bin TL değil de bunun altında kalan kısımda olabilir. Önemli olan esnafın bir şekilde zararını karşılayacak olan parayı kısa süre içinde almasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.