Faizsiz Hayvancılık Kredisi (ZİRAAT BANKASI)

Hemen hemen çoğu bankada olduğu gibi, T.C. Ziraat bankası da çiftçilerimize belirli şartların sağlanması durumunda, hayvancılık ve çiftçilik kredilerini vermektedir. T.C. Ziraat bankasının diğer bankalara göre daha düşük faizler uygulaması da, bu bankanın oldukça tercih edilmesine zemin hazırlayan bir durum olmuştur. T.C. Ziraat bankası özellikle bazı kredilerde sıfır faizli olmak üzere, hayvan, yem, traktör, mazot, alet alımları için, birçok avantajlı destek uygulamalarını aktif etmiştir. ÇKS kayıtlı olan çiftçiler, T.C. Ziraat bankası tarafından istenilen şartların sağlanması durumunda, yıllık %4 gibi çok düşük faizlerde hayvancılık kredisi ve destekleri vermektedir.

Girişimi yapılan ve alınacak olan arı, bıldırcın, ördek, deve kuşu, kaz, tavuk gibi ya da diğer yandan koyun, kuzu, keçi gibi küçük baş veya inek, dana, düve, manda, gibi süt ya da besiclik kredilerini kolaylıkla alabilirsiniz. Tamamen alınacak olan hayvanlara göre kredi oranları farklılık gösterse de, hayvan alacak olan çiftçiden istenen belgeler ve aranan şartlar aşağıdaki gibidir.

Sıfır faizli hayvan kredisi başvurusu için istenilen şartlar

Her banka vermiş olduğu paraları garanti altına aldığı gibi T.C. Ziraat bankası da sıfır faizli hayvancılık kredisi vereceği çiftçi bireylerden, vermiş olduğu parayı teminat altına almak için bazı durumları aktif etmiştir. Genel olarak bu şartlar;

 • Talep edilecek hayvan kredisinin tutarı kadar, taşınmaz bir ipotek,
 • Çalışan ve maaş bordrosu olan iki kefil,
 • Hayvan kredisi başvurusu yapan çiftçimiz, hayvancılık yapıyorsa gerekli evraklar ve hayvanların küpe numaraları

Gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Hayvancılık yapan ve küpe numaraları üzerinden kredi başvurusu yapan çiftçilere,  banka tarafından hayvanlara bakmak üzere bir bilir kişi gönderilir. Bilir kişinin raporu doğrultusunda başvuru şartlarının olumlu olarak geçmesi ve onay alınması durumunda, istenilen tutarlar banka tarafından açılan hesaplara aktarılmaktadır. Hayvan kredisi geri ödemeleri ise, tamamen çiftçinin kendi istediği aralıklarda oluşturulur. Çiftçi eğer isterse 9 ayda bir ödeyebilir veya diğer yandan 3 aylık gibi ödemeler de yapabilir, yani bu tamamen kendisine kalmış bir durumdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hesap İşletim Ücreti ödemeyin !

Sıfır faizli hayvan Kredisi Şartları

Devlet desteli hayvancılık kredisi alacak olan çiftçiler, alınacak olan diğer hayvanlarında yaşına, cinsine ve doğum sayısına özellikle dikkat etmek zorundadur. Tamamen alınacak olan hayvanın cinsine göre belirlenen şartlar ise, aşağıda sizlere detaylı olarak aktarılmıştır.

Sıfır faizli hayvancılık kredisi nasıl alınır ve hangi hayvanlara veriliyor?

 • Arıcılık Kredisi
 • Hayvancılık Kredisi
 • Ziraat bankası çiftçi kredisi
 • Tavuk Çiftliği Kredisi
 • Koyun Kredisi
 • İnek kredisi
 • Besicilik kredisi
 • Yem kredisi
 • Traktör kredisi
 • Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi

TKDK sıfır faizli hayvancılık kredisi nasıl alınır?

Öncelikli olarak bu gibi krediyi almak ve aynı zamanda krediyle kendini geliştirmek isteyen çiftçilere hatırlatmak isteriz ki, TKDK tarafından her yıl belirli yardımlar ve teşvikler yapılmaktadır. Bu imkanları sunarken de bilindiği gibi bazı şartları ve değerlendirme süreçlerini aktif ederler. TKDK bu imkanları aktif eden kurumların başında gelmektedir. 2014 yılında kurulmuş olan ve 2020 yılına kadar desteklenen iller içerisinde çiftçilik işlemlerini yapan çiftçilere, bazı teşvikler ve özel yardımlar aktif edildiği gibi, canlı olarak alınacak olan inek, dana, düve, koyun, keçi, tavuk, kaz, ördek, bıldırcın alımlarına ek olarak, bir çok kırsal alanda yapacağınız yatırımlar için hibe hayvan kredisi imkanları sunmaktadır. Bu hibeler geri ödenmemek üzere verilir ve tutarları da 30 bin TL civarında seyir almaktadır. Sizlerde bu yardımları alarak, hayvancılık yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.