Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Evlenmek için en önemli unsurlardan bir tanesi de, düğünde yapılacak olan masraflar ve harcamalar olmaktadır. Tam anlamıyla büyük bir harcama isteyen evlilikler, kıyafetler, balayı tatili ve ev kurma gibi gereksinimleri de birlikte getiriyor.Tüm bunları karşılamak için doğal olarak finansman desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu konuda garanti bankası ön plana çıkıyor ve yeni evlenen çiftlere, evlilik kredisi veriyor. Böylece finansal desteği aldıktan sonra zorlanmadan harcamaları yapabilir, düğününüz ya da oturulacak olan evin tüm masraflarını karşılayabilirsiniz. Garanti Bankası evlilik kredisini almak için gerekli olan evraklar ve ne gibi işlemler yapılmalıdır gibi soruların cevaplarına, yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik yapmak isteyen çiftlerin giderlerini rahat bir şekilde ödeyebilmesi adına, Garanti Bankası güncel faiz oranları ile beraber avantajlı finansman desteği vermektedir. Bireysel krediler kapsamında olan evlilik kredisi, bütçenizi bir sarsıntıya uğratmadan, yeni ev kurma ve balayı tatili gibi giderleri rahatlıkla ödemenizi sağlamaktadır. Bu ürünü alabilmek için öncelikli olarak, sizlere yakında olan Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Online bankacılık ile başvuru yapmak isteyen bireyler ise, mobil ve internet bankacılığını da esktra olarak kullanabilir. Telefonla müracaat yapmak isteyenler ise, garanti Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayabilirler. Bu işlemin devamında Garanti Bankası evlilik kredisi için uygunluğunuza bakılır, kredi notu ve benzeri kriterler değerlendirilerek, kredinizin sonucu ortaya çıkar.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Garanti Bankası evlilik kredisi için, gelir ve çalışma durumunuza göre belgeler istenmektedir. Örnek olarak ücretli çalışan bir kişiyseniz, maaş bordrosu talep edilebilir. Bordronun iki aydan daha eski olmaması ve aynı zamanda gelir yazısının da son 1 aya ait ola şartı bulunmaktadır. Gelir yazısının üzerinde SGK sicil numarası, maaş olarak alınan aylık tutar ve maaşta herhangi bir kesinti olup olmadığına dair ekstra bir yazı da olmalıdır.  Ayrıca gelir belgesi teslimi yapan bireylerin, noter aracılığı ile imza sirkülerini de teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin SGK kaydının işleme alınamaması veya olmaması gibi şartlarda ise, ekstra bir kaç belge talebi olabilir. Bu konuda bankanın şubelerini arayarak da, detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  PTT Kredi Başvurusu 2019

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti internet kanalını kullanarak, sizlerde evlilik kredilerinizi çok kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Bankanın resmi internet sitesi üzerinde “Hemen Başvur” şeklinde bir buton bulunmaktadır ve bu butona tıklandığı zaman, başvuru alanına yönlendirme yapılacaktır. Gerekli bilgileri ve gereksinim duyulan tutarı yazdıktan sonra, form gönderilmiş olur. Garanti Cep şube vasıtasıyla ile başvuru işlemlerini aktif etmek isteyen bireyler ise sırayla şu işlemleri uygulamalıdır: Bankacılık işlemleri, Başvurular ve Kredi Başvurusu adımları. Bu adımları takip ederek, başvuru yapabilirsiniz.

Şubeler aracılığıyla başvuru yapmak isteyenlere, şube yetkilileri yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak 444 0 335 Alo Garanti Destek Hattı, bankanın tüm Atm’leri, SMS bankacılığı ve kurumsal Facebook sayfası üzerinden de başvurular yapılmaktadır. Alo Garanti Destek hattını aradığınız zaman sizler ile ilgilenen personele, ihtiyacınız olan tutarı aktarmanız durumunda, kısa sürede başvurunuzu işleme alacaktır. Bankanın Facebook sayfası üzerinden başvuru yapmak için ise, İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu’nu doldurarak sayfaya mesaj şeklinde göndermeniz gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizin, iletişim adresinizin ve aynı zamanda gelir durumunuz ile beraber, kredi bilgilerinizin yer alması gerekmektedir. Bu başvuru formuna Garanti Bankası web sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.