Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi

21.01.2019
575
A+
A-
Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi

Günümüzde birçok kredi kartı tüketicisi, bazı durumlarda sorunlar yaşamaktadır. Ayrıca çekilen bilinçsiz krediler de, olumsuz durumları doğurmaktadır. Yaşanan bu kötü durumlar bireylerin maddi anlamda sıkıntıya uğramasına neden olmaktadır. Hatta bazı kişiler bu borçlardan dolayı yasal takip sürecine girmekte ve mallarına el bile koyulabilmektedir. Yasal takip sürecini tamamladınız ve borcunuzdan dolayı varlık şirketlerine devir olduysanız, Banka Borçları, Varlık Şirketlerine Devir Olanlar için Rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Düşük gelirli fakat yüksek meblağlı kredi kartları olan kişilerin ödemelerinde herhangi bir sorun oluyorsa eğer ve bu sorunu gidermek için fazladan bir ödeme yapacaksa, mutlaka kredi kartı borcu yapılandırma sürecini aktif etmelidir. Kredi borçları için de aynı durum geçerlidir. Düşen faiz oranları ile yeniden yapılandırma yapılabilir.

Bankalar arasında kaliteli bir hizmet veren Devlet Bankası konumunda yer alan Halkbank sizlere bu konuda avantajlı olanaklar sunmaktadır. Yani maddi anlamda ödeme zorluğu çeken tüm bireylere, pratik çözümler sunuyor diyebiliriz. Halkbank’tan kredi çekmiş olan kişiler veya Halk Bankası Paraf kredi kartı olan kişilerin yapılandırma sürecini aktif edebilmesi için, bankaya giderek borcunu yapılandırma ile alakalı dilekçeyi banka çalışanlarına iletmesi gerekmektedir.

Ayrıca 444 0 444 numarasından da bankayı arayabilirsiniz. Aramadan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden yardım alarak, kredi kartı işlemleri seçeneğinden müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra kredi veya kredi kartı borçlarıyla ilgili olan tüm durumlar, müşteri hizmetleri tarafından sizlere aktarılacaktır. Bundan dolayı yapmanız gereken işlemleri iyi bir şekilde dinleyiniz.

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2019

İlk olarak Ziraat Bankası sonrasında Vakıfbank ile başlayan süreç, 21 Ocak 2019 itibariyle Halk Destek Kredisi adıyla başlatıldı. Halkbank, kendi banka müşterileri içerisinde kredi kartı borcu olan müşteriler için, çok uygun faiz oranıyla kredi kartı yapılandırma kredisi çıkarttı. Halkbank Kredi kartı yapılandırmak için olan bu Kredi, vadesine göre 2 adet faiz oranı veriliyor.

  • 24 ay vadeye kadar olan Halkbank Yapılandırma Kredisi : %1.10 faiz oranıyla
  • 60 ay vadeye kadar olan Halkbank Yapılandırma Kredisi : %1.20 faiz oranıyla alınabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Yapılan yüksek harcamalara bağlı olarak kredi kartınızın borçlarını kaliteli bir şekilde yapamıyor durumdaysanız eğer, mutlaka Halk Bankasının size en yakın şubesine giderek kredi kart borcu yapılandırma kredisine başvurmanızı öneriyoruz. Banka yetkilileri, sizinle ilgili geçmiş ödemelerinize ve kredi limitinize göre vadeyi ve tutarı belirleyecektir.Aylık ödemeniz gereken tutar, sizlerin geliri ile dengeli olmaktadır ve aylık uygulanan faiz oranı da vadeye göre değişim göstermektedir.

Halkbank Kredi Kart Yapılandırma Kredi Başvuru Şartları

Halkbank Kredi Kartı Kartı yapılandırma kredisi 2019 yılı için yeni bir koşul istememektedir. Normal bireysel kredi kullandırım da talep ettiği evrak ve şartlar, yapılandırma kredisi başvurusu için de geçerlidir.

  • Hayat sigortası yaptırmayı kabul etmeniz
  • Kredi kullanımı ile ilgili KKB puanınızın yeterli olması
  • Çekeceğiniz yapılandırma kredisini ödeyebilecek gelir beyanında bulunmanız gerekmektedir.

Halk Destek Yapılandırma kredisi ile ilgili bankanın web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank 60 Ay Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Halk Destek 60 Ay Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi, %1.20 faiz oranı ile açıkladığı 24 ay üzerinde, maksimum 60 aya kadar vade seçeceği ile birikmiş kredi kartı olan müşterilerine veya kredi kartını ödemekte zorluk yaşayan müşterilerine yönelik çıkarılmıştır. Her ay Halkbank Combo kredi kartınızdan harcama yapıyor, asgariyi ödüyor ve bir sonraki aya kadar limitinizi tekrar dolduruyorsanız bu kredi tam olarak sizin için. Kredi kartı borcunu kredi kartıyla ödeyen Halkbank müşterileri de, bu krediden oldukça fayda sağlayacaklardır. KKB puanınızın da olumsu etkilenmemesi için Halkbank müşteri iseniz ve kredi kartı borcunuz varsa hemen size en yakın şubeye giderek başvuru yapmanızı öneriyoruz. Bu yapılandırma ile beraber hem sizler kara listeye girmemiş hem de icra gibi durumlar yaşamamış olursunuz. Kredi kartı veya kredi borçlarınız ödenmez ise kredi notunuza olumlu etki eder ama bu aşamanın devamında taksitlerinizi düzenli bir şekilde öderseniz eğer, düşük olan kredi notu yükselmeye geçecektir.

Son olarak, yapılandırma sonrasında, tekrar kredi kartınız ile ilgili problem yaşamamak adına limitini düşürme veya kredi kartı kullanmama gibi seçenekleri gözden geçirmenizi hatırlatırız.

Mehmet Üstündağ
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.