Ziraat Bankası Kredi ve Kart Borcu Yapılandırması 2019

20.01.2019
708
A+
A-
Ziraat Bankası Kredi ve Kart Borcu Yapılandırması 2019

Ziraat Bankası kredi kartlarını kullanan veya Ziraat Bekasından kredi çeken müşteriler geri ödemelerinde problem yaşayabilmektedirler. 2018 yılı içerisinde yüksek faiz oranları ile kullanmış olduğunuz krediniz veya ödemekte zorluk yaşadığınız kredi kartınız var ise, Ocak 2019 itibariyle Ziraat Bankası tarafından çıkarılan, Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile kredi kartı yapılandırma veya kredi yapılandırmasına gidebilirsiniz. Ziraat Bankasının yapmış olduğu kampanyaya benzer olarak Halkbank da kampanya başlattı. Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi yazımızdan da Halkbank’tan aldığınız kredi kartınız için yapılandırma kredisi kullanabilirsiniz. Kredi kartı veya kredi borcu uzun süre ödenmeyecek olursa, banka tarafından icra takibi gibi durumlar başlangıç gösterebilir. Bu durum hem banka müşterisini zor durumda bırakır, hem de mevcut kredi notunun (KKB) oldukça düşmesine sebep olabilmektedir. Bu durumlara düşmemek ve çok daha uygun faiz oranları ile geri ödeme yapabilmek için Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisini, kredi kartınız veya krediniz için yapabilirsniz. Ziraat Bankası kredi kartı veya kredi borçlarının yapılandırılması için size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden bir tanesine gitmeniz yeterli.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Başvuru Koşulları

Ziraat Bankası Kredi yapıladırması veya kredi kartı yapılandırması için şubeye gittiğinizde, KKB puanınız ve gelir belgenize göre, size verilecek kredi tutarı ve vadesi hesaplanır. Buna göre

 • En fazla, 31 Aralık 2018 itibariyle olan Ziraat Bankasına veya Diğer bankalara olan Kredi kartı borcunuz kadar kredi limitiniz bulunmaktadır.
 • Ziraat Kredi Kart Yapılandırma Kredisi kullanan kişilerin, kredi ile ödeyecekleri kredi kartlarını iptal ettirmeleri gerekmektedir.
 • Kişinin sahip olduğu geliri göstermesi,
 • Kart sahibinin veya krediyi kullanan kişinin, kara listede olmaması gerekir,
 • Kişinin gelir belgesi olmaması durumunda, kefil göstermesi.

Ne kadar borcunuz var ise, önce bunların ana para ile olan faizinin 31 Aralık 2018 tarihindeki tutara göre toplaması yapılır. Bu tutar üzerinden müşteriye kaç taksit olacağı sorulur. Bu noktada müşterilerin isteyeceği taksit sayısı, kredi veya kredi kartı yapılandırma faizlerini direkt olarak etkiler.

Birleştiren Kredi Kampanyası ile birlikte Ziraat Bankası Kredi kartı yapılandırma kredisi faiz oranlarını şu şekilde yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kırmızı Kalem Çekilenler İçin Kredi Veren Bankalar
 • 24 aya kadar varan Kredi kart yapılandırma Kredisi aylık % 1,10 faiz oranı ile
 • 60 aya kadar varan kredi kartı yapılandırma kredisi aylık % 1,20 faiz oranı ile verilecektir.

Ziraat Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma En Fazla Kaç Ay Yapılır?

Kredi kartı veya kredi borçlarını yapılandırmak isteyen bireyler, uzun vade ödeme planlarıyla ödemelerini oldukça rahat bir şekilde ödeyebilirler. Geçtiğimiz günlerde BDDK tarafından alınan yeni bir karar ile beraber, banka müşterilerinin 60 aya kadar yapılandırma yapabilecektir.

Kredi ve kredi kartı yapılandırması Ziraat Bankası müşterileri için oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Banka çalışanlarının bu noktada müşterilere oldukça pratik çözümler sunması ve belirtildiği gibi devlet bankası olma özelliği göstermesi, bankanın bu noktada tercih edilmesine olanak vermektedir.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır

 • Ziraat Combo Sonradan Taksitlendirme adıyla da bilinen bu özellik, Bankkart Combo kartınızla yaptığınız işlemlerden hemen sonra eğer yaptığınız işlem taksitlendirmeye uygunsa, en kolay şekilde, tarafınıza banka tarafından gönderilen SMS’e cevap verilerek yapılabilmektedir.
 • Peşin ödemelerinizi 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz.
 • Sonradan taksitlendirme işlemi için, Ziraat Bankası herhangi bir işlem ücreti almamaktadır.
 • Yapacağınız sonradan taksitlendirme başvurusunu, tek çekim yaptığınız işlemden sonra telefonunuza gelen SMS’i cevaplayarak, İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarından veya 0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası Çağrı merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.
 • Sonradan Taksitlendirme işlemini yaptıktan sonra iptal ettirmek isterseniz aynı gün içerisinde yukarıdaki maddede verdiğimiz Ziraat Bankası Çağrı Merkezini arayarak yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme SMS ile Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası SMS ile Taksitlendirme için, telefonunuza aşağıdaki gibi bir mesaj gelecektir.

Ziraat SMS ile Taksitlendirme için Bankadan Gelen Mesaj (Örnektir)

1.200,00 TL harcamanızı, 12 taksitte ödemek için BOL1208597 yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz. Taksitleriniz 120,00 TL, Toplam 1.200,00 TL. Aylık Faiz : %0,00 SMS almamak için SMS IPTAL yazip 4757 ye iletebilirsiniz. ZIRAATBANK Mersis 0998006967505633 B001

Yukarıdaki mesaja cevap olarak BOL ile başlayan ve size özel gönderilen bu kodu, geri yollamanız yeterli.

Mehmet Üstündağ
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.