Ziraat Bankası Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma 2019

Ziraat Bankası kredi kartlarını kullanan müşteriler ya da bankadan kredi çeken bireyler, kredi kartı veya kredi ödemelerini yapamadıkları için, kimi zaman çeşitli zorluklar ile karşılaşmaktadır. Bunların yanında bazı yaptırımlar devreye girmektedir bu yaptırımlara örnek olarak faiz tutarlarını söyleyebiliriz. Ayrıca, kredi kartı veya kredi borcu uzun süre ödenmeyecek olursa, banka tarafından icra takibi gibi durumlar başlangıç gösterebilir. Bu durum hem banka müşterisini zor durumda bırakır, hem de mevcut kredi notunun oldukça düşmesine sebep olabilmektedir. Bu duruma düşmemek için en kesin çözüm ise, kredi kartı veya kredi borçlarının yapılandırmasının uygulanmasıdır. Ziraat Bankası kredi kartı veya kredi borçlarının yapılandırılması için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Ziraat Bankası şubelerinden bir tanesine giderek yapılandırma sürecini aktif etmek, diğeri de Ziraat Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı veya kredi yapılandırma talebinde bulunmaktır.

Ziraat Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma Faizi

Ziraat Bankası borç yapılandırma işlemi için gittiğiniz zaman, sizlere yeni bir ödeme planı çıkarmaktadır. Ne kadar borcunuz var ise, önce bunların ana para ile olan faizinin toplaması yapılır. Bu tutar üzerinden müşteriye kaç taksit olacağı sorulur. Bu noktada müşterilerin isteyeceği taksit sayısı, kredi veya kredi kartı yapılandırma faizlerini direkt olarak etkiler.

Bankaların kredi kartlarına ve kredilere uyguladığı faiz oranları genel olarak bellidir. Yani sınırsız bir şekilde faiz oranı uygulaması yapılmaz. Ziraat Bankası kredi kartlarında %2.2 üst sınır olarak belirlemiş olmasına rağmen, kredi yapılandırması için bu oran oldukça yüksek olabilir Banka, müşterinin banka ile olan ilişkilerine, gelir durumuna ve kredi notuna göre bir hesaplama yapacaktır. Ortalama olarak %1,5-%1,8 arasında değişme gösteren faiz oranları ile beraber, banka sizlere kredi veya kredi kartı yapılandırma planı sunabilir.

Ziraat Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma En Fazla Kaç Ay Yapılır?

Kredi kartı veya kredi borçlarını yapılandırmak isteyen bireyler, uzun vade ödeme planlarıyla ödemelerini oldukça rahat bir şekilde ödeyebilirler. Geçtiğimiz günlerde BDDK tarafından alınan yeni bir karar ile beraber, banka müşterilerinin 72 aya kadar yapılandırma yapabileceği konusunda bir bilgi gelmişti ama bu 72 ay yapılandırma hakkından sadece eski banka müşterilerinin yararlanacağı duyurulmuştur. Düzenleme tarihinden önce borcu olan kart veya kredi borcu olanlar, 72 ay yapılandırma olanağından faydalanabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Ev, Araç, Arsa, Tarla vs)

Kredi ve kredi kartı yapılandırması Ziraat Bankası müşterileri için oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Banka çalışanlarının bu noktada müşterilere oldukça pratik çözümler sunması ve belirtildiği gibi devlet bankası olma özelliği göstermesi, bankanın bu noktada tercih edilmesine olanak vermektedir.

Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma Koşulları

  • Kredi kartının veya kredinin gecikmeye uğraması
  • Kredi kartı veya kredinin takip sürecine girmesi,
  • Kişinin sahip olduğu geliri göstermesi,
  • Kart sahibinin veya krediyi kullanan kişinin, kara listede olmaması gerekir,
  • Kişinin gelir belgesi olmaması durumunda, kefil göstermesi.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır

  • Ziraat Combo Sonradan Taksitlendirme adıyla da bilinen bu özellik, Bankkart Combo kartınızla yaptığınız işlemlerden hemen sonra eğer yaptığınız işlem taksitlendirmeye uygunsa, en kolay şekilde, tarafınıza banka tarafından gönderilen SMS’e cevap verilerek yapılabilmektedir.
  • Peşin ödemelerinizi 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz.
  • Sonradan taksitlendirme işlemi için, Ziraat Bankası herhangi bir işlem ücreti almamaktadır.
  • Yapacağınız sonradan taksitlendirme başvurusunu, tek çekim yaptığınız işlemden sonra telefonunuza gelen SMS’i cevaplayarak, İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarından veya 0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası Çağrı merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.
  • Sonradan Taksitlendirme işlemini yaptıktan sonra iptal ettirmek isterseniz aynı gün içerisinde yukarıdaki maddede verdiğimiz Ziraat Bankası Çağrı Merkezini arayarak yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme SMS ile Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası SMS ile Taksitlendirme için, telefonunuza aşağıdaki gibi bir mesaj gelecektir.

Ziraat SMS ile Taksitlendirme için Bankadan Gelen Mesaj (Örnektir)

1.200,00 TL harcamanızı, 12 taksitte ödemek için BOL1208597 yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz. Taksitleriniz 120,00 TL, Toplam 1.200,00 TL. Aylık Faiz : %0,00 SMS almamak için SMS IPTAL yazip 4757 ye iletebilirsiniz. ZIRAATBANK Mersis 0998006967505633 B001

Yukarıdaki mesaja cevap olarak BOL ile başlayan ve size özel gönderilen bu kodu, geri yollamanız yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.