İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2018

10.12.2017
305
A+
A-
İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2018

Yeni bir işyeri açmak ve iş yeri kredisi almak isteyen bireyler, zaman zaman birçok ödeme yapmak durumunda kaldıkları için bu kredilerden faydalanmak zorunda kalırlar. Bu durumda bankalara gidip finansman destekleri almak isteseler de, bazı durumlarda bankalar bu başvuruları olumsuz olarak geri çevirir. İşyeri kredisinin onay alması için,  bazı durumları olumlu olarak göstermeli ve ortaya çıkan problemleri ortadan kaldırmalıdır. Şimdi sizlere işyeri kredisi almak için neler yapılmalıdır ve en düşük faizle işyeri kredisi nasıl alınır gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

İş Yeri Kredisi İçin Plan

İşyeri kredisi veren bankalar müşterilerini hızlı bir şekilde seçmek yerine, bazı durumları olumlu olarak karşılayanlara öncelik hakkı vermektedir. En önemli kriterlerden bir tanesi de, etkili iş planı olmaktadır. İş planı sizlerin red cevap almasını ortadan kaldırır. İş planının içerisinde çekilmek istenen kredi tutarı, işletmenin ne gibi durumlarda olduğu, iş yeri sahiplerinin bu sektördeki deneyimlerini ve mevcut finansman kaynaklarını gösterir. Sizlerin de iş planı içerisinde bunları göstermeniz gerekiyor.

Kredi Notu Faktörü

İsterseniz işyeri kredileri olsun ya da diğer yandan ihtiyaç kredileri olsun, bankalar artık kredi verecekleri kişilerde öncelikli olarak kredi notunun yüksek olmasını isterler. İş yeri kredilerinden de yararlanmak isteyen girişimci bireyler, öncelikli olarak kredi notlarını yüksek tutmak zorundadır. Kredi notu düşük olan bireylerin bu kredilere başvuru yapmadan önce, çeşitli yollarla kredi notlarını yükseltmeleri gerekiyor ve daha sonra bu krediye başvuru yapabilir.

Yeni Açılan İş Yeri İçin Kredi Alınabilir Mi?

Kredi alabilmenin son yıllarda daha fazla kolay olması,  yeni açılacak olan işletmelerin de kredi almalarına olanak vermektedir. Sektöre yeni adım atmış olan işletmeler, bankalar tarafından aslında pek de değerli olmasalar da, ipotek göstermeleri durumunda ön plana çıkarlar. Yeni açılan iş yerleri için dükkân satın alınmak istendiğinde, masraflar ödenmek istendiğinde ve diğer harcamalar için, bankalara başvuru yapabilirsiniz. İş yeri kredisi alabilmeyi kolay yapan bir diğer etken ise, belirli bir cironun altında kalmamaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Faizsiz İş Yeri Açma Kredisi

Yüksek faiz ile beraber işyeri açma kredisi almak yerine, yeni girişimciler farklı yollardan bunları sıfır faiz ile alma araştırması içerisine girmişlerdir. Devlet destekleri ile bu imkanların bulunması, yeni girişimcilere avantajlı durumları getirmiştir. Bilindiği üzere bu gibi imkanları KOSGEB kurumu yapıyor. Faizsiz iş yeri açma kredisini başarılı bir şekilde alabilmek için aranan birtakım durumları, olumlu olarak karşılamak gerekir. Şartları sağlayan girişimcilere, herhangi bir faiz istenmeden kredi veya hibe destekleri verilmektedir.

Düşük Faizli İş Yeri Açma Kredisi

Devllet kurumlarına ek olarak bazı bankalar da, girişimcilere kolay kredi imkanlarını sunmaktadır. Faiz oranlarını girişimciler için düşük faizli tutan bankalar, artık ilk başvuru noktası haline gelmiştir. Halkbank ve Vakıfbank gibi bankalar da, girişimcilere destek veren önemli bankalar arasındadır. Girişimcilere yönelik uzun vadeli ve avantajlı faiz oranları ile beraber, işyeri açma kredileri vermektedir. Sizlerde bu kredileri alarak, hayalini kurduğunuz işe sahip olabilir ve krediyle masraflarınızı kolay yoldan karşılayabilirsiniz.

Halkbank İş Yeri Açma Kredisi

Halk Bankası’nın yeni iş yeri açma hedefine olan girişimciler için, girişimci kredileri, franchising kredisi ve teknokent girişimci kredileri gibi kredi imkanları bulunmaktadır. Tüm bu kredilerin içeriği yeni iş yeri açmak isteyen genç girişimcilere, finansman desteği sunmaktır. İş yeri sahipleri için alınan kredilerin en önemli avantajı da, uzun vade seçenekleridir. Alınacak olan kredi için,  60 ay vadeli ve düşük faizli imkanlar, genç girişimcilere sunulmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.