en-uzun-vadeli-konut-kredisi
en-uzun-vadeli-konut-kredisi

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Banka

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankada!

2018 yılında En uzun vadeli konut kredisi veren banka hangisi olacak? Kira öder gibi ev sahibi olabilir miyim? gibi bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda. Türkiye de hizmet veren ve konut kredisinde 30 yıla kadar vade imkanı sunan bütün bankaları araştırdık! Bütün ayrıntıları ile bu haberimizde sizlere rehber edeceğiz. Düşük faiz oranlarından, uzun vade sürelerine kadar herşeyi sizlerle paylaşıcaz. Ayrıca bu yazımızda kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz kampanyalardan da bahsedeceğiz. Kısacası konut kredisi namına ne ararsanız bu yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde olacaktır. Yazımızda 30 yıl, 25 yıl ve 20 yıl konut kredisi veren bankaların yanında, kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz güvenilir ve bütçenize en uygun sistemlerde mevcut. Örnek verecek olursak eminevim.

1.QNB FinansBank Uzun Vadeli Konut Kredisi Başvurusu ve Şartları

FinansBank ile hayalinizdeki evinize uygun faiz oranları ve 180 ay (10 yıl) vade imkanı ile sahip olabilirsiniz. Ev kredisi için sadece TL olarak kredi çekebilirsiniz. Üstelik aldığınız kredinizi ödeme süresi boyunda sabit faizli olarak taksitlendiriyorsunuz. Yani kredisi ilk aldığınız zaman %1,07 ise 180. ayda da aynı faiz oranı ile son ödemenizi yapıyorsunuz. Bu sayede toplam geri ödeme konusunda hesaplamanızı yaparsınız. Diğer bir çok bankada olduğu gibi bu bankada da satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin en çok %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bilinmesi gereken diğer bir husus ise, sadece mesken olarak kabul edilen gayrimenkullerin gerçek kişiler tarafından alımında verilir bu kredi.

Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.

QNB FinansBank Başvuru Süreçleri Şu Şekildedir;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank Konut Kredisi (Güncel Faiz Oranları)

1.1 Başvuru Etabı:

İlk etapta ev kredisi için bankasın istediği gerekli belgeler eksiksiz olarak tamamlamaktır. Akabinde başvurunuz değerlendirmeye alınır ve kabul edildiği takdirde ekspertiz süreci başlar.

1.2 Ekspertiz Etabı:

İlk başvuru etabının sonunda ekspertiz süreciniz başlar. Bu süreçte evinizin değeri ortalama 2-3 gün içerisinde belirlenir. Bilindiği gibi bankadan ne kadar miktarda kredi alabileceğinizi ekspertiz değeri belirlemektedir.

1.3 Evrak Onayı ve Ödeme Planı Tasarı Etabı:

Bütün işlemlerden sonra şubeye çağrılır ve ödeme planının belirlenme süreci başlar. Yani bütçenize uygun ödeme planı ve aylık taksitleri ödeme sıklığınız belirlenir.

1.4 İpotek Etabı:

Sahip olmak istediğiniz evinizin bağlı bulunduğu tabu müdürlüğüne bir banka görevlisi ile gönderilirsiniz. Banka çalışanı ile birlikte ipotek ve evi satın alma işlemini gerçekleştirirsiniz. Akabinde ise istediğiniz evinize 180 ay vade ile kavuşursunuz.

2.Garanti Mortgage Uzun Vadeli Ev Kredisi Şartları ve Başvuru

Garanti Bankasıda en uzun vadeli konut kredisi veren bankalar arasındadır. 240 ay (20 yıl) vade ile Garanti Mortgage sizi ev sahibi yapıyor. Bu ev kredisinin faiz oranı ise %1,17’dir. Sizin için yaptığımız 200.000 tl‘lik ev kredisinin detayları şu şekilde olmaktadır:

 • Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı: 2.492 TL
 • Kredinin güncel faiz oranı: %1,17
 • Kredi için ödenmesi gereken toplam faiz: 398.284 TL
 • Kredi tahsis ücreti: 1.000 TL
 • Ekspertiz ücreti: 620 TL
 • Taşınmaz rehin ücreti: 160 TL
 • Toplam geri ödeme tutarı ise, 598.284 TL (Bu hesaplama 200.000 TL içindir.)

Garanti Mortgage’nin Bilmeniz Gereken Yönleri:

Öncelikle bir kira sistemi gibi düşünebilirsiniz. Yani sıkça duyduğumuz kira öder gibi ev sahibi olmak diyebiliriz. Teminat için satın alınan konut için ipotek tesis edilir. Kredi başvurusu kefilsiz olarak yapılabilmektedir. Lakin banka gerekli gördüğü kişilerden kefil isteyebilir. Başvuru için istenen kriterler ve evrakların tamlığı ile krediniz 2-3 gün içerisinde onaylanır ve kullandırılır. Başvuru için; nüfus cüzdanı. Adresinizi gösterir şekilde bir ikametgah veya son 3 ayın ödemesi olan fatura. Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu. Son olarak gelir belgesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar Tutar? (Hesaplama)

3.DenizBank Mortgage Kredisi Detayları (25 YIL – 300 AY)

Finansbank’ta olduğu gibi Denizbank’ta sabit faiz uygulamaktadır. Kullanmış olduğunuz kredinizi eşit taksitler halinde bankaya ödeyebilirsiniz. Başlıkta da gördüğünüz gibi 25 yıl vade imkanı bulunmaktadır. Diğer bankalardaki gibi konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Vadelere göre faiz oranı uygulanmaktadır. Vade süresi uzadıkça faiz oranıda o oranda artış göstermektedir.

 • 0-60 Ay vade içi, %1.22 faiz
 • 61-120 Ay vade için, %1.27 faiz
 • 121-300 Ay vade için, %1.29 faiz oranları uygulanır.

DenizBank üzerinden alacağınız 200.000 TL’lik konut kredisi için 779.687 TL toplam geri ödeme yaparsınız. Ve aylık taksitleriniz 2.598 TL olur. Garanti bankası konut kredisi DenizBank konur kredisine göre daha avantajlı olarak görünüyor lakinde aralarında 5 yıl vade farkı bulunmaktadır. Bu seçimi krediyi kullanan kişilerin bütçesi belirleyecektir. Bu arada en uzun vadeli bankayı açıklamadan önce hatırlatma yapalım. İhtiyaçlarınız için En uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi konumuza bakabilirsiniz. Size uygun faizli bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İşte en uzun vadeli konut kredisi veren bankamız.

4.ŞekerBank 360 Ay (30 yıl) En Vadeli Konut Kredisi Bütün Detayları

Türkiye de en uzun vadeli konut kredisi veren banka şekerbanktır. Üstelik bu krediyi çok düşük faiz ile vermektedir. %1,12 faiz oranı ile ister 15 yıl, ister 20 yıl, isterseniz 30 yıl vade ile ev kredinizi alabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak deyimini gerçeğe döken bir kredi kampanyası.

 • En az 12 ay, en fazla 360 ay vade yapılabilmektedir.
 • 560 TL eskpertiz ücreti ile en düşük fiyatı vermektedir.
 • Taşınmaz rehin ücreti ise 150 TL’dir.
 • Hayat sigortası için ücret talep edilmemektedir.

ŞekerBank çiftçilere özel konut kredisi: Şekerbank emektar çiftçilerimizi bu konuda da düşünüyor. Yukarıda saymış olduğumuz bütün özelliklere ek olarak vade kolaylıkları sunuyor. Çifçilerimiz ister 1, ister 3, ister 6, isterlerse 1 yılda bir konut taksitlerini ödeyebiliyorlar. Yani hasat döneminden hasat dönemine kadar kredi taksidi ödeme sıkıntısı olmuyor. Yılda bir kere kredi taksiti ödeme kolaylığı sadece çifçilerimiz için geçerlidir. Çiftçilerimizle aynı özelliklerde ki bu krediyi esnaflarımızda kullanabilmektedirler. Sonuç olarak, Türkiye’nin en uzun faiz veren bankalarını sizler için detaylı bir şekilde araştırdık. Bu araştırma neticesinde vade sürelerini ve faiz oranlarını karşılaştırarak hangi bankadan finansman sağlayacağınız size kalmış bir durumdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Düşük Faizli Maaş Müşterilerine Özel)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.