dosya masrafsız kredi veren bankalar 2017, denizbank, tahsis ücreti alınmayan ihtiyaç kredisi veren banka

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

Ülkemizde bazı bankalar dosya masrafsız ihtiyaç kredisi, masrafsız konut kredisi ve taşıt kredisi verebilmektedir. Bu yazımızda dosya masrafsız kredi veren bankaları sizler için tek tek ve ayrıntılı olarak araştırdık. Hepimizinde bildiği gibi bankalar kredi çekimlerimizde bizden yasal olarak bu krediye ait dosya masrafı almaktadırlar. Lakin son dönemlerdeki müşteri şikayetleri neticesinde bazı bankalar verdikleri ihtiyaç kredilerinden alınan dosya masraflarını kaldırmışlardır.

Bilgilendirme: Dosya masrafsız kredi için hazırladığımız yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var diyoruz ve hangi banka ne kadar faizle masrafsız kredi veriyor konumuza başlayalım.

Güncel Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Listesi 2018

Birazdan bahsedeceğimiz bankaların güncel ve resmi olarak duyurdukları masrafsız kredilerden bahsedeceğiz. Ayrıca farklı dönemlerde şubeler üzerinden yapacağınız başvurular ile değişen kredi avantajlarından haberdar olabilirsiniz. Tabi yeri gelmişken belirtmek gerekirki bu uygun faizli ihtiyaç kredilerinden faydalanan vatandaşın gelir durumu, yaşı, kredi notu ve hatta çalıştığı kurum bile kredi seçeneklerine etki edebilir. Bu arada kredi notunuzun kaç olduğundan halen daha haberdar değilseniz Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme yazımızı okuyarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Geçelim bankalarımıza:

QNB FinansBank Dosya Masrafsız Kredi:

Yüksek faiz yok, dosya masrafı yok, beklemek yok! QNB FinansBank ile ihtiyacınızı anında karşlayacağınız dosya masrafsız kredinizi %1.65 faiz oranı ile hemen şimdi cepten çekebilirsiniz. Bu kampanya ile kullanmak istediğiniz kredinizi en fazla 36 ay vade ile çekebilirsiniz. SMS ile başvuru için; Telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazıp 5030’a mesaj atarak krediye ön başvuruda bulunabilirsiniz. Telefonunuza gelen onay mesajının ardından kredi başvurunuzu tamamlamak için finansbank şubelerine gitmelisiniz. Talep edilen belgeler ise Nüfus Cüzdanı ve Gelir belgesidir. Gelir belgesi olamayanlar için Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazımızı okumasını önermekteyiz.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Diğer Bankalar Şunlar:

Ziraat Bankası: Kredi tahsis ücreti alınmadan ziraat bireysel ihtiyaç kredinizi ziraat şubelerinden başvuru yaparak alabilirsiniz. İstihbarat ve haberleşme komisyonu alınmaksızın kredi miktarı müşteriye tam rakamı ile verilmektedir.
CEPTETEB: Bütün ihtiyaçlarınız için CEPTETEB bireysel ihtiyaç kredisi bir adım ötenizde. %1,39 gibi düşük faizli masrafsız kredi ile kredinizi alabilirsiniz. 3-48 ay vade aralığında geri ödemelerinizi yapabilirsiniz. CEPTETEB kredisine online İnternetten başvuru için tıklayınız.
DenizBank: Hem faizsiz hem dosya masrafsız kredi denizde. Evet size ait olan 2 adet faturaya otomatik ödeme talimatı vererek 1.000 TL kredinizi faizsiz ve dosya masrafsız olarak denizden alabilirsiniz. 12 ay vade ile alacağınız bu kredinin aylık geri ödemesi 83,33 TL’dir. Bu kredinin başvuru için DenizBank şubesine gitmeniz gerekmektedir.
Halk Bankası: Kredi tahsis ücteri vermeden almak istediğiniz kredi için %1,30 faiz oranı uygulanmaktadır. 48 aya kadar vade ile kullanabilirsiniz.
Binde 5 Tahsis Ücreti Alan Bankalar: Aktif Bank, Akbank, Garanti Bankası, ING, Odeabank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans, VakıfBank ve Yapı Kredi bankası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme | Cepten Anında Sorgulama! | Findeks

Peki Bu Dosya Masrafı Nedir?

Yönetmelik üzerindeki tanımı ile, kullandırılan kredilerden alınan dosya masrafıları şu şekilde anlatılmaktadır:

“Kredi tahsis ücreti, kullandırılan kredi anaparasının binde beşini geçemez. Kurul, gerekli gördüğü hallerde bu sınırı artırmaya ve azaltmaya yetkilidir. Taşınır ve taşınmazlara ilişkin rehin, ipotek ve ekspertiz işlemlerinde yalnızca üçüncü kişilere ödenen ücretler alınabilir.”

Çekilen kredi için ödenecek en yüksek dosya masrafı o kredinin binde 5’ini geçememektedir. Yani kısaca şöyle örneklendirebiliriz. 10 BİN liralık bir kredinin kredi tahsis ücreti de en fazla binde 5’i yani 50 TL olabiliyor.

Önerimiz ise şudur. Kredinizi çekmeden önce maaş müşterisi olduğunuz bankaya gitmenizdir. Size sundukları kredi paketlerinde tahsis ücreti olmasına karşın o bankanın maaş müşterisi olduğunuz için daha uygun faiz oranları ile size kredi imkanları sunabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.