Senetle Araba Veren Firmalar 2017, peşinatsız araba veren firmalar, taksitli araba veren galeriler

Senetle Araba Veren Firmalar

Senetle araba veren firmalar ve başvurusu için yazımızı detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye etmekteyiz. Bir çok vatandaşın hayali araba sajibi olabilmektir. Lakin araba almak için ilk başvuru yolu bankaların taşıt kredileri kampanyalarıdır. Bankaların kredi avantajlarından faydalanamayan vatandaşların çeşitli arayışlarından dolayı bazı firmalar ve galeriler tarafından peşinatsız senetle taşıt kredisi vermektedirler. Bankalardan taşıt kredisi alınamamasının en büyük sebebi ise geçmişteki finansal silinizin düzensiz olmasıdır. Buda kredi notunu olumsuz etkilediği için bankalar tarafından taşıt kredisi verilmemesine sebep olmaktadır.

Senetle Araba Alırken Dikkat Dilmesi Gereken Hususlar

Herşeyin başında, almak istediğiniz aracın bir firma ve güvenilir bir galericiden alınmasına dikkat etmenizi önermekteyiz. Senet ödemelerinizi direkt banka ile iletişim içerisinde olarak yapmaya dikkat etmelisiniz. Yani ödemelerinizi bankaya yapıp, senetlerinizi de bankadan almak. Senetle araba veren firmalar konusunda yaptığınız bu alışverişinizde firmanın yasal olarak tüketici kanunları gereğince araç sözleşmesi olup olmadığına dikkat ediniz. Senetle alacağınız aracın piyasa değeri ile denk olabilmesine ve vade sürelerinin düşük olmasına dikkat ediniz. Aldığınız aracın bütün taksitlerini bir anda ödeyip borcunuzu kapattığınız zaman, firmanın erken ödeme konusunda toplu bir ödeme yapmış olmasına da dikakt etmelisiniz. Senetle araba veren bazı firmaların ön koşulları şu şekildedir; Araba almak isteyen şahsın 10 BİN TL üzerinde borcunun bulunmaması gerekmekte ve araca sahip olmak isteyen vatandaşın icralık bir durumu olmamalıdır.

Senetler Araba Satan Firmalara Neden Başvuru Yapmalısınız?

Senetle araba almanın vatandaşa sağladığı en büyük faydalardan biriside peşinatsız olmasıdır. Evet, bildiğiniz gibi bankalardan taşıt kredisi aldığınız zaman bunun için peşinat ödemek zorundasınız. Fakat bu alışveriş şekilden peşinat olmadan araba sahibi olabiliyorsunuz. Ödemeniz gereken tutar eşit taksitlere bölüneler ödemelerinize başlıyorsunuz. Fakat sizin birikmişiniz var ise peşinatınızı ödersiniz ve geriye kalan tutarı eşit taksitlere böldürerek her ay senet ödemelerinizi yaparsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlar Senetle Araba Abilir:

Senetle araba almanın en büyük ajantajı ise kredi notunuzun düşük olmasının herhangi bir etkiye sahip olmamasıdır. Öncesinde bankalardan aldığınız kredilerinizin ödemelerini düzenli yapmamanızdan dolayı kredi notunuzun düşük olmasına neden olur. Bu sebeple sicili bozuk olan kişiler de bu yöntem ile araba sahibi olabilirler.

Faizsiz Araba Alma Avantajı:

Bildiğiniz gibi bir çok banka araç kredilerinde yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Senetle araba almanın diğer güzel avantajlarından birisi de banka faizleri usulü ile çalışmamasıdır. Peşin fiyat üzerinden bir vade farkı konulur ve katılım bankalarının çalışma şekline yakındırlar.

Senetle Araba Veren Firmalar Hangileri ve Diğer Detaylı Bilgiler

Sevgi ziyaretçilerimiz öncelikle senetle araba veren firmaları kendi şehirlerinizde aramalı ve yukarı belirttiğimiz bazı yasal özellikleri taşıyıp taşımadıklarına dikkat etmelisiniz. Bir çok yer senet karşılığında ikinci el araba satışı gerçekleştirmektedir ama güvenilir olup olmadıklarını bu yazımızdan yola çıkarak anlamanızda size kalmış birşeydir. Bilinen firmalardan bir kaçı şu şekildedir; Wowwo, bibip, birarabam vs.

Senetle araba almak güvenilir mi? Tabiki bunun için ilk yapmanız gereken şey firmanın Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu’na uygun olması, tüketici kanunalrına göre satış yapan ve taksitlendiren bir firmayı seçmelisiniz. Ankara, İstanbul, Sakarya, Düzce, Erzurum, Antalya, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Kocaeli, muğla, mersin, adana, hatay, yozgat, sivas gibi daha bir çok ilde senetle araba veren firmalar bulunmaktadır.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.