issizlere-kredi-veren-bankalar.jpg
issizlere-kredi-veren-bankalar.jpg

İşsizlere Kredi İmkanı Veren Bankalar (Sigortasızlara, Bordrosuz)

Bu yazımızda bütün ayrıntıları ile işsizlere kredi veren bankalar, sigortasız, bordrosuz ve gelir belgesiz kredi veren bankalara anında başvuru yollarını sunacağız. Bahsi geçen bu kredisen işsizlik maaşı alan vatandaşlarda ihtiyaç kredileri, taşıt kredi ve konut kredileri için faydalanabileceklerdir. Türkiye’de hizmet veren devlet ve özel bankaların arasındaki kampanya rekabetleri doğal olarak kredi almayı da kolaylaştırmaktadır. Öyleki birazdan okuyacağınız bankalara, internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Belgesiz, evraksız, kefilsiz ve maaş bordrosuz. Ek olarak şunu belirtelim, iş kurmak isteyen vatandaşlar için devlet destekli 50 BİN TL hibe verilmektedir. Akabinde 100 BİN TL faizsiz kredi de destek olarak verilmektedir. Konumuza başlamadan önce eğer iş kurmak için kredi ihtiyacınız varsa 50 BİN TL Hibe Başvurusu konumuzu okuyarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bütün detaylara verdiğimiz yazımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları tek tek sıralayalım.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hemen Başvuru

Yazımızın devamında daha detaylı olarak anlatacağımız bir hususu belirtelim. Kredi almanız için üzerinize kayıtlı herhangi bir evi, arsayı, iş yerini veya tarlayı ipotek ettirerek bütün bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

BankalarBelge TalebiÜst Limiti (₺)
EnparaYok30.000
CEPTETEBYok30.000
N Kolay Kredi (Aktifbank)Yok30.000
ING BankVar50.000
OdeabankVar35.000

Enpara Kredisi Başvurusu:

48 ay geri ödemeli vade ile belgesiz olarak enpara.com kredisi alabilirsiniz. Sigortasız çalışan veya işsiz olan vatandaşlar da bu krediye başvuruda bulunabilirler. Enpara.com online bankasında size ait bir hesap yoksa, sizin için hesabınızda açılabilmektedir.

CEPTETEB Kredi Başvurusu:

30 BİN TL üst limitli kredi başvurusunda sizden sadece sigorta bedeli temin edilmektedir. Akabinde oluşan dosya masrafları alınmamakla birlikte bu kredide gelir belgesi talep etmemektedir.TEB bankasının müşterisi olmasanız bile, bulunduğunuz yere gönderilen bir banka çalışanı ile hesabınızı dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ne Kadar Kredi Çekebilirim ve Maaşın Kaç Katına Kredi Verilir?

N Kolay Kredi Belgesiz Kredi Başvuru:

Yine belgesiz olarak verilen kredilerden bir diğeri ise Aktif Bank’ın N Kolay kredi adı altında vermiş olduğu 30 BİN TL’dir. Bu kredi için kullanmak istediğiniz kredi miktarının binde 5’i kadar dosya masrafı alınmaktadır. Yani eğer 30 BİN TL kredi çekecekseniz 150 TL dosya masrafı ödemiş olursunuz.

OdeaBank:

Başta belirttiğimiz ilk 3 bankanın kredileri başvurularında kesinlikle belge talep edilmemektedir. Lakin OdeaBank bazı durumlarda vatandaşlardan belge isteyebilmektedir. 35 BİN TL krediniz onaylandığı taktirde bu bankaya ait müşteri değilseniz PTT veya OdeaBank’tan size hemen bir hesap açılır ve hazır krediniz oraya aktarılır.

ING BANK:

İşsizlere kredi veren bankalar içerisinde en yüksek tutarı veren banka ise ING Bankasıdır. Toplamda 48 ay vade ile 50 bin tl kredinizi, Binde 5 dosya masrafı ile kullanmanız mümkündür. ING Bankası internet şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Çalışmayanlara Kredi Almanın Diğer Yolları

İşsizlere kredi veren bankalar üzerinden kredi almayı kolaylaştıran diğer bazı hususlar da mevcuttur. Öncelikle tapusu sizin üzerinize ait olan herhangi bir konutun kira gelirini belgeleyerek kredi kullanmanız mümkündür.

  • Tarım – hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar da belirli bir kazanca sahip oldukları için kredi çekebilirler.
  • Ama bu bahsi geçen gelir kaynakları kişinin kendi üzerine kayıtlı olmalıdır.
  • Emekli vatandaşlar kolaylıkla bu kredilerden faydalanabilirler.
  • Yılın belirli dönemlerinde çalışılan işlerden alınan gelirlerin belgelenmesi durumunda da kredi almak mümkündür. Örneğin, yazın tatil köylerinde mevsimsel olarak otellerde çalışan vatandaşlar.

Gelir Belgesiz – Maaş Bordrosuz Kredi Alabilir Miyim?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çalışmayanlara, sigortasızlara veya gelir belgesini ibraz edemeyenlere, işsizlere kredi veren bankaları ve bir takım yolları gösterdik. Şimdi ise ipotek kullanarak ihtiyaç konut veya taşıt kredisi alabilmeyi açıklayacağız. Öncelikle bu şekilde kredi alabimeniz için arabanız, eviniz, iş yeriniz veya tarlanız olmalı. Zira mal varlıklarını bankalara ipotek göstererek kredi almak mümkündür. İpotek ettirdiğiniz mülkünüzün veya arabanızın neredeyse %80’i kadar kredi alabilirsiniz. Mesela banka ipotek ettireceğiniz evinizin değerini 100 BİN TL olarak belirledi. Size vereceği kredi miktarı en fazla 80 BİN TL olacaktır. Bu şekilde kredi kullandığınızı varsayarsak, kredi taksitlerinizi zamanında bankaya öderseniz doğal olarak kredi notunuzu da yükseltmiş olursunuz ve birdahaki ihtiyaçlarınızda bankalar kredi notunuza bakarak size daha hızlı ve yüksek miktarlar da kredi verebilirler. Bu konudaki detaylı bilgilere İpotekli İhtiyaç Kredisi yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.
İşsizlere kredi veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki bölümden yazarak ulaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.