Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

10.08.2017
494
A+
A-
Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Yaptığımız araştırmalar sonucunda bugün sizler için peşinatsız araba kredisi veren bankalar ve arabanın yüzde yüzüne kredi veren bankalar hangileri? gibi bir takım soruların cevabını arayacağız. Aracın tamamına kredi almak istediğiniz zaman çoğu zaman satın almak istediğiniz aracın %75’ine kredi verilmektedir. Doğal olarak satın almak istediğiniz araç fiyatının %25’ine kadar peşinat ödemeniz gerekmektedir. Fakat yazımızın ana konusu olarak biz sizlere almak istediğiniz aracınızın tamamına kredi veren bankaları veya firmaları anlatacız. Buda hayalinizde ki araca peşinat ödemeden sahip olacaksınız anlamına gelmektedir. Satın almak istediğiniz sıfır km veya 2. el taşıtlar için birikiminiz olmayabilir. Bu bağlamda başlıkta belirttiğimiz şekilde araç sahbi olamanız için bazen bazı bankalar bazende bazı otomobil firmaları size sıfır faizli araç kredileri sunabilmektedirler. Şimdi peşinatsız araba kredisi kampanyalarını inceleyelim.

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar ve Sundukları Şartları

Yukarıda da bahsi geçen bankaların yanında bazı otomobil firmaları da müşterilerinin memnuniyeti için araç satımlarında anlaşma sağladıkları finansal firmalardan aracın yüzde yüzüne kredi çekme imkanı sağlıyorlar. Bazı araba firmaları ise kendi içlerinde oluşturmuş oldukları finansal kurumlar ile düşük faizli araç kredisi vermektedirler. Bankalara gelecek olusak, Bankalar Mevzuat’ına göre aracın fiyatının belirli bir yüzdesine kadar kredi verilmektedir. bddk.org.tr resmi gazate de yer alan kanuna göre, peşinatsız araç almak isteyen kişilerin almak istedikleri aracın fiyatı oranında kredi kullanabilmektedirler. Satın almak istediğiniz araç fiyatı 50.000 TL.’den fazla ise kullanabileceğiniz kredi limit oranı en fazla %70 olarak belirtilmiştir. Tabi bilinmesi gerekn ince bir nokta ise şudur; şayet aracın fiyatı 50 BİN TL’den fazla ise, %70 kredi kullanılabiliyor iken, çekeceğiniz kredi tutarı 50 BİN TL’yi geçiyorsa bu kez paranın geri kalan kısmı için ise maksimum %50 kredi çekebilirsiniz. Bu da mevzuat hükümlerine göre şu durumu doğuruyor; Peşinatsız araba kredisinden faydalanabilmeniz için tutarın %30’u kadar peşinatınız olmalı. Az önce de belirttiğimiz gibi mevzuatın izin verdiği kredi limiti %70’tir.
Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar 2017 şartları, aracın hepsine kredi veren bankalar, firmalar, finansal şirketler
Fakat bu tek yol değildir. Peşinatsız, aracın hepsine kredi alma seçenekleri mevcuttur. Otomobil firmalarının verdiği kredileri mevcuttur. Honda, toyota, ford, volvo, seat, hyundai, wolksvagen ve mazda bir çok otomobil şirketi hayalinizdeki aracınıza yüzde yüzüne kadar kredi kullandırabilmektedir. Bunun için kredi notunuzun iyi olması şartı ardır. Kredi notunuz yüksek ise firma istediğiniz araç için yüzde yüzüne kredi verecektir. Ayrıca 2. el araçlar için peşinatsız kredi almak mümkün değildir. Çünkü bankalar tarafından ikinci el arçların eksper değerini saptamak kolay olmamaktadır. Bu yüzden ikinci el araç almak için ihtiyaç kredisi kullanarak istediğiniz aracı almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Otomotiv Firmalarından Peşinatsız Araç Kredisi Olanakları

  • Devamlı suretle dile getirdiğimiz gibi tomobil firmaları ile iletişime geçmelisiniz. Honda, Bmw, Hyundai, Toyota, Renault, Volkswagen, Fiat, Seat, Mercedes, Opel gibi büyük otomobil firmalarının anlaşmalı oldukları veya kendi bünyelerinde barındırdıkları finansal kuruluşlardan sıfır veya 2. el arabalar için arabanın hepsine kredi çekebilirsiniz.
  • Eski aracınızdan kurtulup yerine 0 km bir araç almak istiyorsanız, firma ile takas uslune göre bir anlaşma sağlayabilir ve kalan ödemeyi de çekeceğiniz bir ihtiyaç kredisi ile tamamlayabilirsiniz. Araba firması sizin aracınız için bir değer biçecek ve sizde kalan parayı bireysel ihtiyaç kredisi ile temin edebilirsiniz.
  • Firmaların otomobil kredileri ile ilgili yapmış oldukları kampanyaları sıklıkta takip etmenizi önermekteyiz. Örnek verecek olursak Fiat bu sene müşterilerine 30 BİN TL faizsiz kredi ile araç imkanı sunuyor. Öte yandan Peugeo, belirli markaları için 0 faizli 35 BİN TL’ye varan krediler vermektedir.
  • Son olarak, kredi notunu yüksek olan vatandaşların bu kredi arayışına girmesine hiç gerek yok. Kredi notunuz yüksek ise herhangi bir bankadan(size en avantajlı teklif sunan bir bankadan) bireysel ihtiyaç kredisi çekerek Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar arayışında kendinizi yormamış olursunuz.

Ayrıca ev almak isteyen ziyaretçilerimizin Evin Tamamına Kredi veren bankalar yazımızı okumasını tavsiye etmekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.