Traktör Kredisi Veren Bankalar ( Ziraat Bankası)

Günümüzde yeni bir traktör almak isteyen çiftçilere, artık devlet destekli krediler veriyor. Düşen faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile beraber, sizlerde avantajlı bir şekilde traktör kredisi ile traktör sahibi olabilirsiniz. Bu krediyi veren banka ise, bilindiği gibi Ziraat Bankası’dır. Bunun en büyük nedeni ise, devlet destekli kredi olmasıdır. Şimdi hiç bir yerde kolayca bulamadığınız traktör kredisinin şartlarını, sürecini ve faiz oranlarını sizlere aktarıyoruz. Aranan şartları ve yazılan durumları karşıladığınız zaman, sizlerde kredi ile traktör alabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları

Tüm bankalar artık çiftçilerimiz için güzel projeleri aktif etmiştir ve çiftçilerimize avantajlı krediler sunmaktadır. Bu gibi olanaklar sıklıkla yayın organlarına zaten aktarılıyor ve hepimiz görüyoruz. Ama bankalar her ne kadar avantajlı faiz oranlarını aktif etse dahi, Ziraat Bankası’nın önüne geçemezler. Yani şuan devlet destekli, çiftçi, işyeri açma gibi işlemler olduğu zaman, en uygun faiz oranlarını Ziraat Bankası verir. Diğer bankalar sadece onun yanına yaklaşmak isterler. Bu yüzden sizlere önerimiz bu tür işlemlerinizde, Ziraat Bankası’na gitmenizdir.

Çünkü bunun nedeni bankanın size karşılamış olduğu kredilerde, anaparanın devlet hazinesinden alınmakta olmasıdır. Bu da resmi gazete üzerinde onay almış ve senelik olarak Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından herkese duyurulmuştur. Tarımsal Üretime Yönelik Yatırımlar adı altında siz çiftçilerimize sunulmakta olan yalnızca Traktör alımları için değil de ihtiyacınız olan mekanik bir çok alet alımları için destek verilmektedir. Ayrıca diğer bankalarda faiz oranları senelik %13 ile 14 arasında oluyorken, T.C. Ziraat bankasında bu oran sadece %5 ile %6  civarında olmaktadır.

Her ne kadarda resmi gazetemize dayanarak devlet faiz destekleri ile çiftçilerimize sunulan avantajlı faiz oranları olsa da, hem banka tarafından hem de devlet tarafından aranan bazı şartları olumlu olarak karşılamanız gerekmektedir. Bu şartların neler olduğunu isterseniz sizlere birkaç cümle ile aktaralım.  Devamında sizlerde aranan şartları sağlamanız durumunda, krediyi alma şansınız olduğunu görebilirsiniz.

Aranan şartlar nelerdir?

Her ne kadar geri ödeme oranları ve aylık vade sistemleri her bankada aynı olsa da, Ziraat Bankası üzerinde yıllık ve aylık faizler oldukça düşük kalmaktadır. Bu düşük oranlardan yararlanacaklardan aslına bakacak olursak, birçok durum istenmektedir. Yani kredi veriliyor ama zor bir süreç sizleri bekliyor. Nihayetinden zaten devletin amacı size krediyi vermektir ama işi olana yardımcı olmaktır aslında. Yani gereksiz yerlere gitmesin ve başka ellere geçmesin diye bu şartları aktif ederler. Şimdi peki bu şartlar nelerdir?

  • Öncelik ile ister hayvancılık ile uğraşınisterseniz de tarım arazileri işleriyle meşgul olun. Bu durumu belgelemek için, bankalar sizden ÇKS belgesi isterler.
  • Her finansman kurumlarında olmuş olduğu gibi T.C. Ziraat bankası da size traktör alımı için kredi olanağı sağlamadan önce, sizlerin T.C kimlik numarası ile beraber, kredi notunuza bakarlar. Sorgulama işlemleri sonrasında eğer risk taşıyan bir profilde yer alıyorsanız, maalesef sizlere kredi verilmeyebilir. Çünkü kredinin verilmesindeki ilk şart, sahip olunan sicildir.
  • Devlete borcunuz var ise, baştan söyleyelim bu krediyi alamazsınız. Bundan dolayıda sizden vergi dairesine gitmeniz istenebilir. Vergi dairesine gidip vergi borcu yoktur yazısı almanız gerekiyor.
  • Nüfus cüzdanı ve adres bilgilerinizin teyit işlemlerinin yapılması için sizlerden adınıza kayıtlı olan bir fatura talebi olabilir. Fakat bu durum genel olarak emekli aylıklarını Ziraat Bankası üzerinden almayanlar için geçerlidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018

Bu durumları tamamladığınız zaman, avantajlı faiz oranlarıyla beraber sizlerde traktöre alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.