Senetle Para Veren Yerler 2018 (Banka Kredisi Çekemeyenler İçin)

Senetle Para Veren Yerler 2018 yazımızı bankadan kredi çekemeyenler için geniş bir araştırma neticesinde yayınlamaya karar verdik. Sicili bozuk olup bankadan kredi çekemeyen ve kara listede yer alanlar için farklı ve güvenli kredi olanakları mevcut. Bu olanakları tanıyanlar ise; Kuyumcular, Faktoringler, Şirketle,  Zenginler ve Vakıflar ve daha bir çok kurum tarafından senetle kredi almak istiyorum  diyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları mevcut.  Ziraat Bankasının Senetle Kredi verdiğini biliyor muydunuz? Nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabileceğiniz nakit avans kredi ile paranız cebinizde senetleriniz Ziraat’te. Ayrıca Ziraat bankasında senet karşılığında spot kredi ve iş yeriniz içinde kredi kullanabilirsiniz. Herşeyden önce ziraat bankasının bu kredisine başvuru yapmanızı önermekteyiz.

BİLGİLENDİRME: Sorunlarınızın çözümü için yazımı ayrıntılı olarak okumanızı ve aklınızda oluşan sorular için konu altındaki yorum bölümünü kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

# Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana gibi şehirler olmak üzere Türkiye’nin her yerinde böyle kredi alacağınız bulunmaktadır.

Bankaların kredi vermediği kişilerin farklı yollar arayışından dolayı son zamanlarda insanlara senetle kredi veren şirketlerde bir hayli çoğalmıştır. Fakat verilen bu krediler bankaların bize sağladıkları düşük faizli ve vadeli kredilerin daha katı bir halidir. Yani daha fazla faiz ve kısa vaade için verilirler. Bahsi geçen firmalar 10.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Lakin hayat şartlarının insanlara getirdiği olumsuzluklar yüzünden bu kredileri çekmek zorunda kalınabiliyor. İşte senetle para veren yerler;

1. Senetle Cep Telefonu veya Beyaz Eşya

Senet yaparak para almak isteyen kişilerin ilk etapta ve en basit yöntemle yapacakları bir şey, senetle telefon satan yerlerden bir telefon alıp bu telefonu nakite çevirebilirsiniz. Bu süreci bilmeyenler için örnek fiyatlarla açıklayalım. Piyasa değeri 3.500 TL olan bir telefonu senet karşılığında ortalama 4.000 TL gibi bir fiyata alacaksınız. Sonrasında bu telefonun ambalajını açmadan başka bir telefoncuya götürüyorsunuz. Ve bu telefonu büyük pazarlık şartlarından sonra en fazla 3.000 TL gibi bir para satabiliyorsunuz. Bu verdiğimiz örnekteki zararınız tam olarak 1.000 TL dir. Tabi bu rakamlar konuyu daha iyi anlamanız için tahmini olarak yazıldı. Açıkçası bu yazımızı okuyan ziyaretçilerimize bu yöntemi çok zor durumda kalmadıkça denemelerini istemiyoruz. Çünkü birde bu telefonun taksitlerini ödeme olayı var. 4000/24 ile 24 ay boyunca 166 TL taksit ödemek zorundasınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Altın Hesabı Nedir ?

# Diğer bir yol ile senetle beyaz eşya alıp nakite çevirme olayıdır. Senet le beyaz eşyanızı 24 ay taksitle alıp aynı yukarıda bahsettiğim cep telefonu örneği bunun içinde geçerlidir. Bu yöntemi de hiç kimseye önermiyoruz lakin dediğimiz gibi başka bir çare yoksa ve gerçekten çok zor durumlarda kalındıysa düşünülebilir. Fakat beyaz eşya alımlarında genelde 18 yaş üstü ve SSK / SGK’lılar tercih edilmektedir.

2. Vakıflar – Senetle Kredi Veren Yerler

Ülkemizde ki bir çok yardım amaçlı kuruluş vakfı bu konularda yardımcı olabilmektedirler. Bunların en başında ise devlet desteği ile varlığını ilçe kaymakamlıklarında yürüten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfıdır. Bu vakıf tamamen devlet bünyesindedir. Burada maddeler halinde sıraladığımız çözüm yollarından önce bu vakfa durumunuzu arz eden bir dilekçe ile başvurmanızı önermekteyiz. Vakfın önceliği Öğrenim yardımı, sağlık yardımı ve öğrenciler için yol ücreti tahsisidir.

3. Senetle Bireysel Kredi Veren Bankalar

Bu başlığı bütün okuyucularımıza tavsiye etmekteyiz zira bu ihtiyaç kredisinin verildiği adres ziraat bankasıdır. Yüksek faizli ve kısa vadeli krediler veren sanal tefeciler ile uğraşmak ve borcunuza borç eklemek yerine ziraat bankasının vereceği senetle kredi ziraat avantajından faydalanabilirsiniz. Özellikle işletme sahiplerinin faydalanacağı “Senet Karşılığı Avans Kredisiyle” uygun faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca senet karşılığında Spot Kredi kullanma imkanı da bulunmaktadır. Başvuru için en yakın ziraat bankası şubesine biran önce gidip başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Yaşadığımız dönemde dolandırıcılık faaliyetlerinin çok fazla olduğu görülmektedir. Sanal tefeciler diye adlandırdığımız kişilerden kredi almak yerine bu başlık altında anlattığımız ziraat senetle kredi seçeneğini veya sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurmanızı öneriyoruz. Bütün yolların ve gelir kapılarının kapandığı durumlarda ve bir çıkış yolu olmayan kişilerin son çaresi kişilerden senetle para almak olmalı.

# Ek olarak bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım. 2018 yılında sicil affı yürürlüğe girmiştir. Bu aftan faydalanıp faydalanıp faydalanamayacağınız konusunda bilgi edinmek için banka şubelerine uğramanızı tavsiye etmekteyiz. İhtiyaç Kredisi yazımızdan bütün bankaların faiz oranlarına ulaşabilir ve SMS ile başvurunuzu sadece 1 dakika süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Findeks Karekodlu Çek Nedir, Nasıl Kullanılır? (ÜCRETLER)

4. Faktoring Şirketler Senetle Para Veren  Yerler

Türkiye de resmi olarak kayıtlı olan toplam 61 adet faktoring şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerin telefon numaraları ve adres bilgilerine ulaşmak için tıklayınız. BBDK kaydı bulunan bu büyük şirketler tamamı ile yasal olarak hizmet vermektedirler. Bu şirketler size senetle borç para vermezler lakin bunun yerine başka faydası dokunabilir. Bir örnek ile açıklayacak olursak. Elinizde 8 ay sonra ödemesi bulunan 150.000 TL’lik bir çekin olduğunu varsayalım. Acil nakit ihtiyacınız olduğu için buradaki faktoring şirketlerinden birisine başvuru yaparak elinizde ki çeki anında nakde çevirebilirsiniz. Tabi bu ödemeyi size 130.000TL veya 140.000TL gibi bir meblağ vererek yaparlar. Örneğimizde bahsi geçen rakamlar tamamen açıklama amaçlıdır. Kesinti miktarları konusunda faktoring şirketleri ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

5. Borç Veren Zenginlerden Senetle Kredi

Eğer çevrenizde siz güvenen ödemelerinizi zamanında yapacağınıza güvenen birileri yoksa internet üzerinden zenginlerin senetle kredi verdiği dolandırıcı web sitelerini ziyaret etmeniz oldukça beyhude ve boş bir çaba olacaktır. İmkanınız ve tanıdıklarınız varsa onlardan senetli veya senetsiz para almayı deneyiniz. Bu başlığı açma sebebimiz bu tarz dolandırıcılara vaktinizi harcamamanız konusunda sizi uyarmak istememizdir.

6.  FibaBanka Kredisi – Senetle Para Veren Yerler

Bu vereceğimiz müjdeli haber ile siciliniz bozuk olsa dahi normal bir bankadan normal bir kredi çekebileceğiniz bir yer var. Fibabanka’nın müşterine sunmuş olduğu bu kolaylıkla siciliniz bozuk olsa dahi kredinizi hemen çekebilirsiniz. Kredinin özellikleri şu şekildedir;

  • 10000 TL kredi tutarına kadar,
  • 24 aya kadar vade,
  • Gelir belgesi şartı yok,
  • İhtiyaç kredisi faiz oranları % 1,69 ile 1,79 arasında değişiyor,
  • Kredi komisyonu 100 TL ile 270 TL arasında değişmektedir.
  • Başvuru için size yakın bir FibaBanka şubesine gitmeniz yeterlidir. Yada detaylı bilgi için 444 88 88 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

5. Senetle Para Veren Kuyumcular 2018

Aslında başlıkta belirtildiği gibi herhangi bir kuyumcuya gidip senet karşılığında para almıyorsunuz. Buradaki mantık az önce bahsettiğimiz cep telefonu örneğindeki gibidir. Yani Senet karşılığında aldığınız altınınızı bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz. Tabi bu konuda ayrıntılı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu hizmeti veren ve güvenilir bir kuyumcu bulmanızda fayda vardır. Yaygın olarak uygulanan bir yöntem değildir aksine gizli saklı ve güvenilir kişiler için yapılan bir yöntemdir. Bunu da burada belirtmiş olalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Neden Düşer ? (Nasıl Yükseltilir)

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyarak AktifBank’ın vermiş olduğu 30 BİN TL’lik krediden faydalanabilirsiniz. 2,29 % faiz oranı ile kredi notunuzun düşük olmasına rağmen başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi PTT kredisi anlaşması olduğu için herhangi bir PTT şubesinden anında çekebilirsiniz. Senetle para veren yerler ile ilgili arayışınızdan önce bankalar yolu ile kredi çekmeye çalışmanızı önermekteyiz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlere aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.