doviz-Alim-satim-en-iyi-banka
doviz-Alim-satim-en-iyi-banka

Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

Günümüzde yatırımcıların büyük bir bölümü oturduğu yerden birikimlerini değerlendirmek istemektedir. Birikimlerin değerlendirilmesi konusunda en iyi yöntemlerden birisi ise; Dolar ve Euro alım satımı yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar ise dolar ve euro gibi dövizlerin alım satım işlemleri sırasında en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Döviz alım satım en iyi banka ise genellikle döviz yatırımlarını bankalardan yapmak isteyen kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Bankalar döviz alım satım işlemleri sırasında çeşitli makaslar koyar. Bu makaslar bazen 1 kuruş kadar düşük meblağlar olurken bazen 0.50 kuruşa kadar yükselebilmektedir. Bu aralığı belirleyen ise tamamen bankanın kendisidir. Bankalar üzerinden döviz yatırımı yapmak isteyen birçok kişi ilk olarak bankaların aldıkları makas aralığına bakmaktadır. Bu aralık ne kadar az ise kişi o bankadan işlemlerini yapma yoluna gider.

Altın Makası En Az Olan Banka

Ülkemizde döviz yatırımı yapan kişilerin sayısı çok fazla olduğu gibi altın yatırımı yapan kişilerin de yer aldığını görüyoruz. Altın bu zamana kadar genellikle yastık altı yatırımı olarak değerlendirildi. Fakat günümüzde teknolojinin sürekli gelişim göstermesi ve ülkemizde hizmet veren bankaların müşterilerinin güvenlerini kazanması altın yatırımı sırasında da oldukça önemli konuma gelmesini sağlamıştır. Döviz alım satım en iyi banka konusunda araştırma yapan kişiler eğer altın yatırımı yapmak istiyorlarsa bu alanda hizmet veren en iyi bankaları da araştırmaktadır. Aynı döviz alım satım işlemleri sırasında olduğu gibi altın alım satım işlemleri sırasında da çeşitli makaslar uygulanmaktadır. Bankalardan, mesai saatleri içerisinde altın alım satım işlemleri yapacaksanız, makasların çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle %0.8 gibi bir oranla işlem yapmak mümkündür. Altın alım satımı yapacağınız zaman eğer altının fiyatında %2 ve üzerinde bir oran ile artış olmuşsa ve siz bankanız üzerinden altın hesabınızı bozdurmak istiyorsanız kar etme ihtimaliniz çok yüksektir. Altın alım ve satım işlemleri arasındaki makasın en fazla mesai saati dışındaki saatlerde ve resmi tatillerde olduğunu görüyoruz. Döviz alım satım işlemlerinizi yapacağınız zaman her zaman sizlere en iyi oranlar üzerinden hizmet veren bir bankayı seçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kar etme ihtimalinizin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Döviz alım satım en iyi banka konusunda araştırmalar yaptığımız zaman karşımıza farklı bankalar çıktığını görüyoruz. Her banka kendi işlem hacmine göre bir makas belirlemektedir. Altın makası konusunda en az makas aralığı olan bankaların ise; Ziraat Bankası, İş Bankası ve QNB Finansbank’ın iştiraki olan Enpara olduğunu görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar 2018

Finansbank Döviz Alım Satım Komisyon

QNB Finansbank özellikle Enpara ile kendisine çok geniş bir müşteri kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Hesap işletim ücreti, havale – EFT ücreti gibi ücretler almayan Enpara hesaplarında insanların döviz alım satımı yapmak istediğini de görebiliyoruz. Finansbank’ın belirlediği makasa baktığımız zaman diğer bankaların üzerinde olduğunu görebiliyoruz. Bu konuda Finansbank özellikle Enpara müşterilerinin en fazla şikayetçi olduğu konuların arasında yer almaktadır. Bankanın döviz alım satım işlemleri sırasında makas aralığını yüksek tutması insanların kar etmesinin önüne geçerken Finansbank üzerinden döviz yatırımı yapan bir kişini kar edebilmesi için dövizin fazla oranlarla yükselmesi gerekmemektedir.

Ziraat Bankası Döviz Alım Satım

Döviz alım satım en iyi banka alanında karşımıza çıkan bankalardan birisi de; Ziraat Bankası’dır. Her zaman tüketicinin yanında bir hizmet sunmaya çalışan Ziraat Bankası bu özelliği sayesinde her geçen gün döviz yatırımı yapmak isteyen kişileri kendisine çekmeyi başarmıştır. Ziraat Bankası üzerinden döviz alım satım işlemleri yapacağınız sırada bu işlemleri düşük makas oranları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işlemlerden kar oranlarınız da daha fazla olacaktır. Ziraat Bankası’nın en fazla destek verdiği alanlar içerisinde çiftçilerin ve emeklilerin olduğunu görüyoruz. Çiftçi ve emekli kategorisi içerisinde yer alan kişilerden banka daha düşük makas oranları üzerinden hizmet vermektedir. Ziraat Bankası müşterileri bankanın sunduğu bu imkanlardan faydalanmak için internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden dolar alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemleri yapabilmeniz için bankanın şubesine giderek vakit kaybetmenize gerek yoktur.

Bankaların Makas Aralıkları

Döviz alanında özellikle dolar kurunun geçtiğimiz yıldan günümüze kadar çok hareketli bir şekilde ilerliyor olması döviz yatırımı yapmak isteyen kişileri dolara itmektedir. Döviz işlemleriniz sırasında sürekli döviz bürolarına giderek işlem yapmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz en mantıklı yollar arasında bankaların vadesiz döviz hesapları yer almaktadır. Ülkemizde hizmet veren bütün bankaların vadesiz döviz hesabı sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar müşterilerine vadesiz döviz hesabı sundukları sırada döviz alım satım işlemleri sırasında çeşitli makaslar uygulayarak kar etmektedir. Fakat döviz alım satımı yapacak olan kişiler bu makas oranları yüzünden karlarını düşürmek istemediği için kendilerine en düşük makas aralığı ile hizmet veren bankayı tercih etmek isterler. Döviz alım satım en iyi banka konusunda araştırma yaptığımız zaman Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Akbank gibi bankaların bu alanda son derece iyi olduklarını görebiliyoruz. Bir bankadan vadesiz döviz hesabı açmak istediğiniz zaman ilk olarak bankanın size hangi makas aralıkları üzerinden hizmet verdiğini, müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sonrasında o bankadan hesap açarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Almak ve Başvuru Yapmak

En İyi Döviz Alım Satım Sitesi

İnsanlar döviz alım satım en iyi banka işlemleri arasında en iyi döviz alım satımı gerçekleştirebilecekleri siteleri de merak ederler. Döviz alım satım işlemleriniz sırasında internet üzerinden işlem yapacağınız birçok web sitesi yer almaktadır. Baktığımız zaman borsa siteleri bu noktada çok fazla ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda Forex işlemlerinde de döviz alım satımının yapıldığını görebiliyoruz. Ülkemizdeki tüketiciler döviz yatırımı yapacakları sırada genellikle bankaların internet bankacılığını tercih etmektedir. Bankaların büyük bir bölümünde sizlere vadesiz döviz hesabı sunulmaktadır. Kendinize bu hesaplardan açtırdığınız zaman alım satım işlemlerini yapabilirsiniz. Bankalar arasında düşük alım satım makası olan bankaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda mesai saatleri dışında döviz alım satımı yapacağınız zaman internet sitelerinde ve bankalarda makas oranları yüksek olacaktır. Olabildiğince mesai saatleri içerisinde işlem yapmaya dikkat etmelisiniz.

Bankalar Döviz Alım Satım Saatleri

Elinizde toplu bir paranız olduğu takdirde değişen kur oranlarından faydalanmak amacıyla yatırımınızı döviz üzerinden yapabilirsiniz. Yalnız döviz işlemlerinden kar edebilmek için döviz kurlarını düzenli olarak takip etmek ve her an bozdurma işlemi için hazır olmak gerekiyor. Aksi takdirde büyük bir kar edebileceğiniz kuru kaçırabilirsiniz. İnsanlar bu yüzden döviz yatırımını genellikle bankalar üzerinden gerçekleştirme yoluna gitmektedir. Bankalar üzerinden yapacağınız işlemleriniz sırasında işlem yaptığınız saat çok önemlidir. Genellikle bankaların hepsi 7 gün 24 saat döviz alım satımı yapmanıza izin verir. Fakat işlem yaptığınız saatlere göre makas oranları değişecektir. Yazımızda da sizlere belirttiğimiz gibi bankalar genellikle mesai saatleri dışında yapılan işlemlerde yüksek makas oranları kullanır. Bu yüzden döviz alım satımı işlemlerinizi yapacağınız zaman olabildiğince mesai saatleri içerisinde yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde kar oranınız da yüksek olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.