sicili bozuk olana kredi veren banka, kara listedeyim nasıl kredi çekerim

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Güncel 2018 Listesi)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar başlığı altında sizler için yaptığımız detaylı araştırmamızı en ince detayına kadar okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Sicilim bozuk kredi çekebilir miyim? Kara listede olanlar veya sicili bozuk olanlar için bütün bankaların müşteri hizmetlerini tek tek sizler için araştırdık. Yüksek ihtimalle geçmiş dönemlerde yaptığınız kredi kartı ödeme gecikmeleri  veya kullanmış olduğunuz herhangi bir kredinin taksitini aksattığınız için banka sistemlerinde siciliniz pek iç açıcı bir halde görünmemektedir.  Öncelikle hangi kişilerin kara listede olduğunun ve üzerine kırmızı çizgi çekildiğinin açıklamasını yapalım. İcralık olmuş, ve geçmişte bankalarla avukatlık olma derecesine gelmiş, geçmişte gecikmeli taksit ödemeleri yapmış kişiler bankaların kara listelerinde yer almaktadırlar. Öncelikli sicili bozuk olanları yakından ilgilendiren Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sistemi nedir? bunu titizlikle inceleyelim.

Ek Hesap Açarak İhtiyacınız Olan Krediyi Alabilirsiniz

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar konumuzda ilk etapta bahsetmek istediğimiz ek hesaptır. Kredi ihtiyacı düşük meblağ olanlar için. Ek hesap ile acil para ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kara listede olan ve sicili bozuk olan kişiler ek hesap açtırarak tıpkı kredi kartlarında olan nakit avans özelliğine bezner bir şekilde o hesaptan kredi temin edebilirler. Ek hesap vadesiz mevduat hesabınıza bağlantılı bir şekilde tanımlanan ve acil kredi ihtiyaçlarınızda size nakit veren bir sistemdir. Bu da normalde kullanılan kredilerin bir başka türüdür diyebiliriz. Tabiri caizse bankadan ihtiyacınız oranında faizi ile borç para almak gibi birşeydir. Tabi her bankada bu hesabın ismi değişiklik gösterebilmektedir. Avans hesap, nakit avans, artı hesap, kredili mevduat hesabı gibi isimleri mevcuttur ama işleyişleri hep aynıdır. Ek hesabınızın faizleri günlük olarak işler ve günlük faizler genel itibari ile düşüktür.

(KKB) ile Sicili Bozuk Olana Kredi Çözümü!

Kredi Kayıt Bürosu sadece bankalar ve üyeleri arasında bilgi paylaşımını sistemleri işleten bu operasyonları yürüten bir kuruluştur. Dolayısı ile kredi kararlarıyla bu kurumun bir ilişkisi bulunmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi Alternatifleri

Kredi çekmek için gittiğiniz bankada kredi başvurunuzun reddedildiğini ve KKB bürosundaki bir kaydınız sebebi ile “maalesef silici bozuk olana kredi veremiyoruz.” gibi bir cümle kurarlar. Tabi sizde bankanın bu kararı hakkındaki detayları sorma hakkına sahipsiniz.  Banka çalışanı bu olumsuzluğun sicil bozukluğu ile alakalı bir kaydın olduğunu paylaşırlar fakat bu sicil kaydının hangi banka tarafından oluşturulduğuna dair bilgi vermezler.

İşte tamda bu sırada KKB tarafından yürütülen Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi sayesinde hemen orada bir talep isteğinde bulunarak ret sebebini hangi bankanın oluşturduğunu veya bu kararı hatalıysa düzeltilmesini talep ederek ortalama iki saat içerisinde düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Kara Liste ve Sicil Bozukluğunun Giderilmesi

Kara liste, bir şahsın daha önceki tarihlerde kullanmış olduğu kredi kartı veya ihtiyaç kredisi gibi banka kaynaklı kredi ödemelerini geciktirmesi. Bu geciktirme sonucu icralık durumlara düşmesi veya düşme noktasında olması nedeni ile KKB veya Merkez Bankası tarafından belirlenmiş listeye eklenmesine kara liste denir.
Kara Listeden Nasıl Çıkabilirim?:Kara liste sorunu kişilerin maddi dalgalanmalarından dolayı ödemelerini düzenli olarak yapamadıkları için oluşur. Aynı şekilde kişinin bankalara olan ödemelerini düzenli yapması halinde 5 yıl içerisinde kara listeden çıkarak Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar arayışından da kurtulacaktır.

Sicili Bozuk Olanlara İpotek ile Kredi Başvurusu

Sicili bozuk olan kişilerin kredi çekme imkanlarından birisi de taşınmazları(ev,iş yeri, tarla gibi) ipotek ettirmesi karşılığında bu krediden faydalanabilmektedir. Bankadan alacağınız bu kredi için bahsi geçen taşınmazları teminat olarak gösterirsiniz. Kredi borcunuzu ödememe durumunda banka bu teminata haciz uygulayacaktır. Tabi bunun öncesinde banka size ait olan bu taşınmazın değeri ile çekeceğiniz kredi miktarının birbirine uygun olup olmaması yönünde belirli araştırmalar yapacaktır. Değer karşılaştırması olumlu olan müşterinin kredisi sicili bozuk olsa dahi banka bu krediye size verir.

Kefil ile Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olanların istedikleri bankalardan kredi çekebilmelerinin bir diğer yolu ise bankaya kefil göstererek kredi çekmektir. Bankaların tutumlu tavırları neticesinde sicili kötü olan kişilere kredi verme konusunda pek çekimser davranmaktadır. Bu nedenle göstereceğiniz kefil sayesinde istediğiniz kredilerden ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bankaların kefil olan kişilerde aradıkları özellikle şöyle:

 • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur statüsündeki kişiler,
 • Ticaret odasında kaydı bulunan tüccarlar veya sanatkarlar
 • Bağ-kur a üye olanlar
 • Bankalarda çalışan memur ve işçiler de kefil olabilirler
 • Yukarıda maddeler halinde sıralanan kriterlere uygun kefiliniz ile birlikte istediğiniz bankaya gidip istediğiniz krediyi kullanabilirsiniz. Bu konudaki ayrıntılı bilgi için kredi çekmek istediğiniz bankaya müracaat edebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Almak ve Başvuru Yapmak

Kredi Kartı Nakit Avans Özelliği ile Kredi

Kredi alamadığınız bankaların bir çoğundan kredi kartı alabilirsiniz. Tabi bu sizin belgelenebilir geliriniz doğrultusunda limitlendirilir. Buda sizin düşük miktarlarda kredi kullanabilmeniz için başvuracağınız yollardan birtanesidir. Öncelikle kredi kartına ait aylık ödemelerinizi eksiksiz olarak yaparsınız, ardından limit yükseltme özelliğini kullanarak 3 ile 5 bin arasında bir limite sahip olabilirsiniz. Akabinde nakit avans özelliği ile ihtiyacınız olan az miktardaki kredi ihtiyacınızı karşımalış olursunuz. Anında kredi kartı başvurusu yamak için Cepten Kredi Kartı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Finansal Firma Aracılığı ile Kredi Çekmek

Finansal firmalar aracılığı ile kredi çekmek istediğiniz bankalara gitmeden kredinizi biz çekelim siz ödeyin sistemi ile kredi sahibi olabilirsiniz. Tabi bu hizmeti belirli ücretler karşılığında gerçekleştirirler. Yani hem bankaya hemde sizin için kredi çeken finans firmasına faiz ödeyeceksiniz. Senet üzerinden yapılan anlaşma ile borcunuz aylara bölünerek ödemenizi yaparsınız. Bu kredi türü ile; Konut Kredisi, Taşıt Kredisi ve Bireysel İhtiyaç Kredisi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sonuç olarak; hiçbir banka bozuk sicili olan bir şahsa güvenip kredi ödemesi yapmamaktadır. Lakin biz bu yazımızda sicili bozuk olanlar nasıl kredi çeker? sorusunun çözüm yollarını anlatmaya çalıştık. Yukarıda ayrıntılı olarak anlattığımız maddelerden sizlere en uygun ve mantıklı gelen bir kredi çekme yolunu seçerek gerekli kredi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

15 Comments Posted

 1. yedi yıl önce sicilim bozuldu ancak yedi yıldan beri bangalar bana olumlu cevap vermiyo 0542226**** bana yardımcı olursanıs cok sevinirim güzel haberinizi bekliyorum ihtiyacım olan mevla 10 000

  • Evet mehmet bey, alabilirsiniz. Lakin faiz oranı ve kredi miktarı hakkındaki detaylar için çalıştığınız banka ile iletişime geçmelisiniz. 🙂

 2. Merhaba.. Ben selcuk İzmit’te yasıyorum. Burda esnafım iş. yeri. Kardeşim üstüne. Burda part time çalışıyorum. Eskiden kalma sicilimde problem var. Acil 10000liraya ihtiyacım var. Geri ödeme gücüm var.

 3. Acil 10.000₺ ye ihtiyacım var çiftlik bank yatırım yapıyorum şuan aylık minumum sabit 1000₺ gelir elde ediyorum daha fazla gelir için 10 bin daha yatırım yapmayı planlıyorum gelirimi ciddi miktarda artırmak istiyorum aylık 700-800₺ rahatlıkla geri ödeme yapabilirim dönüş yaparsanız sevinirim

  • Merhaba Leyla Hanım

   Herhangi bir kredi verme gibi hizmetimiz bulunmamaktadır.Hızlı çözüm almak için enPara, Cepteteb, Nuvo gibi internet üzerinden başvuru yapılabilen ve kredi alınabilen bankalar yardımcı olacaktır.

   İyi çalışmalar dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.