Kapat

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Anasayfa İhtiyaç Kredisi En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018
Güncelleme: 3 Mart 2018 13:59

En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunda bütün bankaları araştırdık. Geçmişten günümüze gelindiği zaman bütün bankalar ihtiyaç kredilerini 48 ay vade olarak sınırlandırmıştır. Fakat 2 yıl önce yapılan düzenlemeler neticesinde bazı durumlarda bankalar ihtiyaç kredilerinin vade sürelerini 60 ay ve 120 ay kadar uzatmıştır. Eğer ipotek gösterecekseniz ve alacağınız kredi eğitim veya konut tadilatı için kullanılacaksa 120 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Uzun vadede ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli husus ise, vade sürelerinin uzaması faiz oranlarının da artmasına neden olmaktadır.

Yazımızı dikkatli okuyarak web sitelerinde ki bilgi kirliliklerinden kurtulmuş olursunuz. Makalemizdeki bütün içerikler belirli periyotlarla güncellenmektedir. Yazımızın devamında çeşitli ipuçları ile istediğiniz bankadan uzun vadeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? Buyrun!

Mağduriyet yaşamamanız adına yazımızın devamında en uzun vadeli tüketici kredisi veren bankalarla iletişime geçmeden önce en düşük faizli bankayı bulmalısınız. Yada öncelikli olarak maaş müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçiniz. Bankaların kendi maaş müşterilerine uyguladıkları düşük faizlerden faydalanabilirsiniz.

1.Akbank En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Akbank üzerinden ihtiyacınız olan kredi limitini 48 ay vade ile ipotekli kullanabilirsiniz. Kredi geri ödeme taksitinin hane halkının belgelenebilir gelirinin yarısını geçmemesi suretiyle istediğiniz kadar kredi kullanabilir size uygun ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  %1,47 faiz oranı ile dosya masrafsız başvuru yapabilirsiniz. Burada ipotekli kredi kullanacağınız için ipotek edilen taşınmazın ekspertiz ücreti oluşmaktadır. Bunun için Akbank sizden 750 TL ücret talep etmektedir. Taşınır bir varlığınızı ipotek ettirecekseniz, rehin ücreti olarak 116 TL rehin masrafı oluşur. Dosya masrafsız kredi olmasına rağmen, tahsis ücreti çekeceğiniz tutara göre binde 5 oranında sizden tahsil edilir. Bu arada 2018 yılı içerisinde masrafsız kredi veren bankalar için Masrafsız Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz. Fakat başta söylediğimiz gibi bu sizin kredi toplam geri ödeme tutarınıza fazlaca yansıyabilir.

Özetle;

  • Maksimum 48 Ay Vade
  • %1.47 Faiz Oranı
  • 750 Ekspertiz Ücreti (İpotek olarak taşınmaz mal gösterilecekse)
  • 116 TL Rehin Ücreti (İpotek olarak taşınır mal gösterilecekse)
  • Kredi Tutarına göre binde 5 Tahsis Ücreti

2.Garanti Bankası En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Faiz olarak %1,39 ile garanti bankasından ihtiyacınız olan krediye 48 ay vade ile başvuru yapabilirsiniz. Üst limit 75 BİN TL olarak belirlenen bu tüketici kredisi için detaylı bilgi edinmek isterseniz en yakın garanti şubesine gitmeniz yeterlidir. Bu meblağ için toplam 1.500 TL civarında dosya ve tahsis masrafı ödersiniz. Ama başta da belirttiğimiz gibi bankaların kendi müşterilerine uyguladıkları düşük faiz oranları da mevcuttur.

Garanti Bankası 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi bulunmamaktadır. Bankanın İhtiyaç kredisinde güncel olarak “Kış Kredisi” kampanyası yer almaktadır. Kış kredisi ile ilgili tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Kredi Tutarı Faiz (%)Vade (AY)Taksit (TL)Tahsis Ücreti (TL)Sigorta ve Vergiler (TL)Toplam Geri Ödeme (TL)
25.000 1,5948799,86125,00381,2538.524,88
50.000 1,49481.560,57250,00762,5075.170,19
75.000 1,39482.282,92375,001.143,75109.973,74

3.Ziraat Bankası

Ziraat bankasının vermiş olduğu Arsa Kredisi ve Bireysel İşyeri Kredisi de bireysel tüketici kredisi alanında verilmekte olduğu için bu banka kredisini de konumuza dahil ettik. 60 ay vade ile verilen bu arsa kredisine %1,19 faiz oranı ile başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin taksitlerini ayda bir veya 3 ayda bir olarakta ödeme imkanınız bulunmaktadır. Kredinin vadesi boyunca hayat sigortanız yapılır. Satın alınmak istenen arsa imarlı olmalıdır. Almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.

Yatırım amacıyla ofis, büro, dükkan, mağaza gibi size kira getirisi olacağını düşündüğünüz bir planınız var. Bunun için de bankanın Bireysel İhtiyaç Kredisine başvurabilirsiniz. 120 aya kadar vade ile bu krediden faydalanabiliyorsunuz. Almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Tabiki bu kadar uzun vadeli bir ihtiyaç kredisi için satınalacağınız gayrimenkula ipotek konuluyor. 

Daha detaylı bilgiler için ziraat bankası şubelerine gidebilirsiniz.

4.Türkiye Ekonomi Bankası

Evet bir dosya masrafsız kredi veren banka daha hem de uzun vadede. 48 aya kadar vade imkanı sunan Türkiye’nin güvenilir bankalarından olan Türkiye Ekonomi Bankası 50 BİN TL’ye kadar kredi limiti sunmaktadır. Lakin bu banka da ipotek üzerine 48 ay vade ile Bireysel Finansman Kredisi vermektedir. Evinizin ekspertiz değerine göre %60 oranındaki tutara, %1,60 faiz oranı ile ihtiyaç kresi çekebilirsiniz.

5.Odeabank 120 ay uzun vadeli ihtiyaç kredisi

Ev tadilat kredisi ile bu krediyi başlıkta yazıldığı gibi 120 ay vade ile alabilirsiniz. 10.000 TL lik ev tadilat kredisi çektiğinizde 15.000 TL üstündeki taşınmanızı ipotekli göstermeniz gerekmektedir.

Satıcının ünvan ve banka hesap bilgisinin yer aldığı detaylı proforma fatura veya fatura ile birlikte en yakın Odeabank Şubesi’nden kredi başvurunuzu yapın, 120 aya varan vade seçeneği ve kolay ödeme koşulları ile tanışın.

Konut Tadilatı Ve Eğitim Harcamalarına 120 Ay Vade İhtiyaç Kredisi!

BDDK yönetmeliği gereğince ihtiyaç kredilerinde bazı değişikliklere gidilmiş ve bir takım ihtiyaçların temininde kullanılan kredi vadelerinin süreleri uzatılmıştır. Bunlar konut tadilat masrafları ve eğitim harcamaları. Bu ihtiyaçlar çerçevesinde çekilen krediler 120 aya kadar vadelendirilir. Tabiki bu yinede bankanın isyatifi ile gerçekleşebilecek bir durumdur. Yukardaki banka açıklamalarından da gördüğünüz gibi uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanımları için ipotek istenmektedir. İpotekli ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızdan bu şekilde kredi veren bankaları ve başvuru şartlarını okuyabilirsiniz.

Konuyu toparlayacak olursak. Uzun vadede ihtiyaç kredisi kullanmak için bankaya ev tadilatı yapacağınızdan dolayı kredi çektiğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Veya eğitim harcamaları için bireysel ihtiyaç kredisi çektiğinizi beyan etmelisiniz. Ama bununla da bitmiyor tabiki. Çünkü bu vadelerde krediler vermek bankaların kendi insiyatifleri ile olmaktadır. En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi konusu hakkındaki görüşlerinizi veya sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden editörlerimize yazabilirsiniz.

Bu yazımızda başvurusundan ayrıntı olarak bahsedilmiştir. hakkında da gerekli belgeler ve şartlar aydınlatılmıştır. Ayrıca makalemizde 2017 yılı için ile ipotek koşulları aktarılmıştır.

“En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018” üzerine 2 yorum

  1. ayhan says:
    • Mehmet Üstündağ says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir