En-Uzun-Vadeli-ihtiyac-Kredisi
En-Uzun-Vadeli-ihtiyac-Kredisi

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunda bütün bankaları araştırdık. 3 yıl önce yapılan düzenlemeler neticesinde bazı durumlarda en fazla vade veren bankalar 60 ay ve hatta 120 aya kadar kredi verebilmektedir. Fakat Ağustos 2018 itibariyle BDDK, ihtiyaç kredisi vade sınırını 36’aya düşürdü. Yazımızı dikkatli okuyarak web sitelerindeki bilgi kirliliklerinden kurtulmuş olursunuz. Makalemizdeki bütün içerikler belirli periyotlarla güncellenmektedir. Yazımızın devamında çeşitli ipuçları ile istediğiniz bankadan uzun vadeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? Buyrun!

Mağduriyet yaşamamanız adına yazımızın devamında en uzun vadeli tüketici kredisi veren bankalarla iletişime geçmeden önce en düşük faizli bankayı bulmalısınız. Yada öncelikli olarak varsa maaş müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçiniz. Bankaların kendi maaş müşterilerine uyguladıkları düşük faizlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veya 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi sadece istisnai durumlarda verilmektedir. Bunun dışında herhangi şekilde BDDK’nın belirlemiş olduğu maksimum vade tutarı geçilemez.

1. Fibabank En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, istisnai durumlar için mevcut kararlardan farklı olarak kredi kullanabilirsiniz. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisinde Fibabank yer almaktadır. Sadece eğitim sebebiyle banka bu krediyi, KMH hesabı üzerinden tüketicilere sunmaktadır. Başvuru için, cep telefonunuzdan OKUL yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı yazın ve 3422’ye kısa mesaj atın. Sonrasında banka sizinle iletişime geçecektir. Örnek ödeme tablosu ve diğer detaylar için buradan bilgi alabilirsiniz.

2. Akbank En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Akbank son gelişmeler ile birlikte kullandırmakta olduğu ihtiyaç kredilerini 36 ay ile sınırlamıştır. Ağustos 2018 öncesinde, 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisinde Akbank yer almaktaydı. İnternet üzerinde arama yaptığınızda hala bir çok sitede, ihtiyacınız olan kredi limitini 60 ay vade ile ipotekli olarak kullanabiliyorsunuz demesine rağmen, bu konuda en doğru kaynak bankanın kendi sitesidir. Buradan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı banka tarafından %3.03 olarak belirlenmiştir.  Bu arada 2018 yılı içerisinde masrafsız kredi veren bankalar için Masrafsız Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi (EN ÖZEL)

3. Garanti Bankası En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Son gelişmelerden sonra Garanti Bankası 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmamaktadır. İhtiyaç kredisini, ipotekli olarak alsanız dahi ihtiyaç kredisi vade sınırını 36 ay olarak belirlenmiştir. Bankanın kendi web sitesinde de belirtildiği gibi bir gayrimenkulunüzü ipotek ettirmeniz durumunda ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bankanın faiz oranı 2018 Sonbahar itibariyle itibariyle %3.30’a yükseltilmiştir. Diğer detaylar için buradan bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4. Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi

Ziraat bankasının vermiş olduğu arsa kredisi, bireysel tüketici kredisi alanında verilmekte olduğu için bu banka kredisini de konumuza dahil ettik. Ziraat Bankası, istisnai durumlarda hem 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hem de 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisinde yer almaktadır.

Banka, arsa almanız durumunuzda arsa kredisi adı altında 60 ay vade ile tüketicilere hizmet vermektedir. Kredinin vadesi boyunca hayat sigortanız yapılır. Satın alınmak istenen arsa imarlı olmalıdır. Almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin en falza %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgiler için ziraat şubesine gidebilirsiniz.

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi 2018 için, Banka yeni çıkan İmar Barışı için de kredi vermektedir. İmar Barışı için Yapı Kayıt Bedeli ödemeniz gerekiyor. Bu kayıt bedeli ve sonrasındaki diğer masraflar için 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Banka İnşaat Tamamlama Kredisi adı altında da 120 vade ile kredi imkanı vermektedir. Krediyi kullanmak için inşa hâlindeki konutun asgari %70 inşaat seviyesinde olması gerekir. Yani konut tadilatı için harcamanızın sadece %30’u için kredi kullanabilirsiniz. Krediyi kullanırken, ilgili konuta ipotek konulmaktadır. Burada kredi rehin ve rehin kaldırma ücretleri de kredi masraflarına dahil edilmektedir. Diğer detaylar için Ziraat Bankasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5. Halkbank 120 Ay Uzun Vadeli Kredi

Halkbank da kamu bankaları içerisinde yer aldığı için, düşük faiz oranıyla en uzun vadeli kredi veren bankalar içerisinde. Bu krediyi 2 farklı durum için kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası’na benzer olarak hem İmar Barışı kapsamındaki ödemeleriniz için 60 aya kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz. Tutara göre, %1.33 ile %1.65 arasında değişen faiz oranları ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Para Veren Yerler 2018 (Banka Kredisi Çekemeyenler İçin)

120 ay uzun vadeli kredi kullanmak için ise, Bankanın, İnşaatınıza Destek Kredisi ürününü %70’i tamamlanmış inşaatlarınız için kullanabilirsiniz. Buradaki faiz oranları İmar Barışı kredisine göre daha yüksek olacaktır. %2.57 faiz oranından kredilendirilmektedir. Vadenin uzun olması tabiki ödeyeceğiniz faiz oranını yükseltecektir.

6. Denizbank – 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar

İstisnai durum olduğu için normalde 48 aya kadar olan taşıt kredisini 60 aya kadar vadelendiren Denizbank’ı bu yazıya ekledik. 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar içerisinde yer alan Denizbank Kobilere özel olarak taşıt kredisi 60 ay ile vadelendirmektedir. Sıfır veya 2. el araçlar için araç tutarının %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Teminat olarak satın aldığınız araca, kredi geri ödeme süreniz boyunca rehin konulmaktadır.

Konut Tadilatı Ve Eğitim Harcamalarına 120 Ay Vade İhtiyaç Kredisi!

BDDK yönetmeliği gereğince ihtiyaç kredilerinde bazı değişikliklere gidilmiş ve bir takım ihtiyaçların temininde kullanılan ihtiyaç kredisi vadelerinin süreleri uzatılmıştır. Bunlar konut tadilat masrafları ve eğitim harcamalarıdır. Bu ihtiyaçlar çerçevesinde çekilen krediler 120 aya kadar vadelendirilir. Tabiki bu yinede bankanın isyatifi ile gerçekleşebilecek bir durumdur. Yukardaki banka açıklamalarından da gördüğünüz gibi uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanımları için ipotek istenmektedir. İpotek olarak, taşıt ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilir veya gayrimenkul ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızdan bu şekilde kredi veren bankaları ve başvuru şartlarını okuyabilirsiniz.

Tüm bunların yanısıra, İhtiyaç kredisi 36 ay vadeden daha az vade ile kullandıysanız, ihtiyaç kredisi vade uzatma yapabilirsiniz. Ancak ihtiyaç kredisi vade uzatması yapmanız durumunda taksit tutarınız azalsa da ödeyeceğiniz faiz tutarı artacaktır.

Konuyu toparlayacak olursak. Uzun vadede ihtiyaç kredisi kullanmak için bankaya ev tadilatı veya İmar Barışı gibi çıkan yasalar için kredi çektiğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Veya eğitim harcamaları için bireysel ihtiyaç kredisi çektiğinizi beyan etmelisiniz. Ama bununla da bitmiyor tabiki. Çünkü bu vadelerde krediler vermek bankaların kendi insiyatifleri ile olmaktadır. En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi konusu hakkındaki görüşlerinizi veya sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden editörlerimize yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Eğitim Kredisi Veren Bankalar (50 Bin TL 48 Ay)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.