Evin-tamamina-kredi-veren-bankalar
Evin-tamamina-kredi-veren-bankalar

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2018

Şüphesiz ki herkesin kendine ait bir evi olmasını istemektedir. Bu nedenledir ki Evin tamamına kredi veren bankalar arayışı içine girmekteyiz. Kira ödemek yerine satın aldığımız evin kredisini ödeyebilme imkanlarımızda mevcuttur. Uygulama da bulunan mevzuat gereğince evin yüzde yüzüne kredi almak yasak olsada bazı bankalar bu krediyi sunmaktadırlar. Peşinatsız Mortgage imkanları ile birazdan da ayrıntılı olarak bahsedeceğimiz Akban’tan kredi almamaız mümkün olmaktadır. Bilindiği gibi evin hepsine kredi veren bankalar bu krediyi yasal oalrak evin ekspertiz değerinin %75’ine kadar verebilmektedir. Tabi peşinatsız tamamına kredi almanız için farklı yollar mevcuttur. Öncelikle bu yollardan bahsedip sonrasında da peşinatsız yüzde yüz Konut Kredisi veren bankaları teker teker ayrıntıları ile sıralandıracağız.

Konutun Ekspertiz Değerini Yüksek Gösterme

Bu yöntemi bir örnek dahiinde anlatmak daha mantıklı olacaktır. Diyelimki almak istediğiniz evin değeri tam olarak 100 BİN TL. Mevzuata göre bu ev için kredi çekme limitiniz %75 yani 75 BİN TL’dir. Yani görüldüğü gibi evin tamamına kredi veren bankalar aracılığı ile kredi çekmek pek mümkün görünmüyor. Bankadan alacağınız kredinizin 100 BİN TL olması için evin değerinin 100 BİN TL’nin üzerinde gösterilmesi gerekmektedir. Bu durumda evin ekspertiz olarak değeri 142 BİN TL olarak gösterilirse bu rakamın %75’i 100 BİN TL ye yani almak istediğiniz evinizin asıl değerine gelmiş olacaktır. Bu yöntem ile sahip olmak istediğiniz evinizin tamamına kredi çekebilirsiniz.

Evin Tamamına İpotek Göstererek Kredi Çekmek

Satın almak istediğiniz evinizin üzerine bir kredi kullanmak istiyorsanız size bir başka yol daha sunacağız. Eski evinizi ipotek ettirerek Hem alacağınız evin hemde ipotek tahsis edilen evinizin üzerine iki kredi birden çekebilme imkanınız mevcut. Ekspertiz gereğince her iki evinizin en fazla %75’i kadar kredi çekebilir ve bu kredilerin toplamı ile sahip olmak istediğiniz eve kavuşabilirsiniz. Örnek verecek olarsak; peşinatsız satın almak istediğiniz bir konutun değeri 150 BİN TL olsun. Ekspertiz değerinden dolayı bu ev için en fazla yüzde 75, yani 105 BİN TL kredi çekebiliyorsunuz. Şuanki evinizin değeri de 60 BİN TL olsun varsayalım. Bu evinizin üzerine de en fazla yüzde 75, yani 45 BİN TL kredi çekebilirsiniz. Bu kredilerin toplamı satın alınacak olan konutun fiyatına tekabül etmektedir. Umarım örneğimiz açıklayıcı olmuştur. Şimdi konutun tamamına kredi veren bankalar konusuna geçebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HalkBank Konut Kredisi (Güncel Kampanya ve En Uygun Faiz Oranları)

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Listesi 2018 Şöyle

Konut sahibi olmamız için peşinat olarak konut fiyatının %25’inin verilmesi şartının olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Lakin bu alt başlıklarımızda hayalinizdeki evinizin yüzde yüzüne kredi veren bankları sıralayacağız.

1.Akbank Evin Tamamına Kredi (Peşinatsız Mortgage):

Yukarıda bahsettiğimiz gib şimdi sizlere evin tamamına kredi veren bankalar listesinin başında gelen bir bankayı Akban’ı anlatacağız. Satın almak istediğiniz evin hepsine kredi Akbank ile çok kolay. 120 ay vade ve % 1,11 faiz oranı ile peşinatsız konut kredinizi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu kredinin faiz oranı her vade için sabittir. Demin yukarıda da anlattığımız gibi size veya herhangi bir yakınınıza ait başka bir evi ipotek ettirerek hemen yeni evinize kavuşabilirsiniz. Kredi masrafları ve maliyet oranları aşağıdaki gibi omlaktadır. İnternetten başvuru için tıklayınız
Akbank evin tamamına kredi peşinatsız yüzde yüzüne kredi, Evin tamamına kredi veren bankalar

2.QNB FinansBank Konutun Hepsine Kredi:

Hayatınızın evini almak için QNB FinansBank yanınızda. Kredinizi Türk lirası olarak 180 ay(15 yıl) vade ile çekebilirsiniz. Sabit faiz oranı ile krediniz 500 BİN TL ye kadar %0,99 oranında, 500 BİN TL ve yukarısı için %1,07 faiz oranında kullanabilirsiniz. Akbank üzerinden anlattığımız gibi sahibi olduğunuz konutunuzun ve satın almak istediğiniz konutunuzun ekspertiz değeri üzerinden krediler çekerek dilediğiniz evi anında alabilirsiniz.

[vurgu color=”#81d742″]#[/vurgu] Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.

3.DenizBank Konutun Hepsine Kredi(Mortgage):

Şuanda mevcut size ait bir eviniz veya herhangi bir yakınıza ait konut varsa teminat olarak bankaya göstererek yüzde yüzüne kredi kullanabilirsiniz. Kendinize ait bir evin olmaması bu imkandan yararlanmamanız anlamına gelmemektedir. 3. bir şahsa ait evinizi bankaya teminat olarak göstererek kredinizi çekebilirsiniz. Denizbank tamamına kredi vade süresi 300 aya kadar olabilmektedir. Satın alınması planlanan konut için ve sahibi olunan konut için ayrı ayrı ekspertiz yapılır. Tabi her vade süresine göre fazi oranları mevcuttur:

  • 0-24 ay vade için %0.89 faiz
  • 25-36 ay vade için %0.95 faiz
  • 37-60 ay vade için %0.99 faiz
  • 61-120 ay vade için %1.12 faiz
  • 121-300 ay vade için %1.17 faiz oranları uygulanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Konut Kredisi (Sarı Panjur Ev Kredisi Detayları)

4.Garanti Bankası %100 Mortgage:

Satın alacağınız evinize garanti mortgage ile yüzde yüzüne kredi çekebilir peşinat ödemeden sahip olabilirsiniz. Garanti bankası vade süresi maksimum 240 ay yani 10 yıldır. Faiz oranı ise %1,25 olarak belirtilmiştir lakin faiz tipinizi değişken olarak yapılandırma imkanınızda bulunmaktadır.

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar ile Mortgage Farkı Nedir?

Evin tamamına kredi veren bankalar kredisi ile Mortgage arasında belirli farklar mevcuttur. Bu faklar şu şekilde;

  • Konut kredisi tamamlanmış evler için verilebilirken, Mortgage henüz inşaat aşamasında olan evler için verilebilmektedir.
  • Konut kredilerinin vadesi en yüksek 20 yıl olabilmekteyken, Mortgage kredisi kira öder gibi ev sahibi olmaktır. Yani 30 yılı aşan vade süreleri bulunmaktadır.

Yazımız içerisinde hayalinizde ki eve sahip olmanız için yüzde yüzüne konut kredisi veren bankaları ve sundukları şartları sizlere tek tek anlattık. Peşinatsız Taşıt Kredisi yazımızı okuyarak aracın tamamına kredi veren bankalar ve otomotiv firmalarına ulaşabilirsiniz. Size tavsiyemiz her zaman size en uygun faiz oranı olan kredileri ve vade sürelerini tercih etmeniz olacaktır.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir? [Detaylı Araştırma]

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.