en-yuksek-faiz-veren-bankalar
en-yuksek-faiz-veren-bankalar

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2018

En yüksek faiz veren bankalar 2018güncel mevduat faizlerini sizler için toparladık. E-mevduat, vadeli mevduat, klasik mevduat hesaplarınıza en çok faiz veren bütün bankaları bu yazımızda görüp karşılaştırabilirsiniz. Bütün bankaların web sitelerine tek tek gitmenize gerek kalmadan bu yazımız üzerinden bütün bankaların TL, USD ve EURO cinsinde vadeli mevduat faiz oranlarına ulaşabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı birikimlerini riske etmeden değerlendirmek isteyenler için güzel bir seçenektir. Bu seçenekse en fazla faiz veren bankadan yana kullanılır.

BilgilendirmeEn yüksek mevduat faizi veren banka arayışınızın sağlıklı olması için yazımızı sonuna kadar dikkatle okumanızı tavsiye etmekteyiz.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi 2018 (TL,USD, EURO)

Hangi banka daha çok faiz veriyor? sorusunun yanıtını sizler için tek tek araştırdık ve aşağıda banka başlıkları ile birlikte sıralamaya çalıştık. Bütün ayrıntıları ile mevduat faizleri listesine ve bankaların mevduat faizlerine sundukları avantajlarına bu yazımızdan ayrıntılı olarak ulaşmanız mümkündür. Karşılaştırmalı vadeli mevduat için aşağıda hazırlamış olduğumuz banka listelerine bakabilirsiniz.

1.Akbank Mevduat Faizi Oranları

Akbank e-Vadeli Mevduat EURO%1,40
Akbank e-Vadeli Mevduat TL% 9,25
Akbank e-Vadeli Mevduat – USD%1,60
Akbank Vadeli Mevduat – USD%1,15
Akbank Vadeli Mevduat  – TL%4,50
Akbank Vadeli Mevduat – EURO%0,80

Özellikleri: Vadeli hesabınızı bütün şubelerden veya Akbank mobil üzerinden açtırabilirsiniz. Akbank TL mevduat hesabınızda piyasada olan faiz ve faiz dalgalanmalarından etkilenmeden paranızı fazlasıyla katlayabilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınıza göre 7 ile 400 gün arasında belirlemek sizin elinizde. Hesap açtırma limitiniz en az 1.000 TL dir. Döviz vadenizi 3 ile 400 gün arasında belirleyebilirsiniz. Minimum hesap açma limiti ise 1.000 USD olarak belirtilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  SSK Olmayana Kredi Veren 5 Banka

2.Denibank Mevduat Faizi Oranları

Denizbank e-Vadeli Mevduat – EURO1,05 %
Denizbank e-Vadeli Mevduat TL13,60%
Denizbank e-Vadeli Mevduat – USD3,50 %
Denizbank Vadeli Mevduat – USD%1,15
Denizbank Vadeli Mevduat  – TL%3,00
Denizbank Vadeli Mevduat – EURO%1,40
Denizbank Altın Vadeli Mevduat %2,40

ÖzellikleriEn yüksek faiz veren bankalar listesindeki Denizbank’ta Minimum 1.000 TL ile ilk hesabınızı açarak paranızı katlamaya başlayın. Mevduat hesaplarınızda Türk Lirası için belirlenen alt limit 1.000 tl, üst limit için belirlenen limit ise 400.000 Tl dir. Dolar ve Euro için belirlenen alt ve üst limitler ilse 1.000 – 250.000 USD/EURO dur. Altın mevduatı için ise en az 10 gr en fazla 2,500 gr limitleri belirlenmiştir.

3.Garanti Mevduat Faizi Oranları

Garanti e-Vadeli Mevduat EURO%1,40
Garanti e-Vadeli Mevduat TL%13,75
Garanti e-Vadeli Mevduat – USD%3,00
Garanti Vadeli Mevduat – USD%1,00
Garanti Vadeli Mevduat  – TL%4,50
Garanti Vadeli Mevduat – EURO%0,25

Özellikleri:Risksiz kazanç ile birikimlerinizi Garanti vadeli hesap aracılığı ile büyütebilirsiniz. Garanti bankasının e-vadeli hesaplarından yararlanarak yüksek faiz oranlarını kullanabilirsiniz. Kişisel planlarınıza göre belirlediğiniz vade süreniz boyunca yatırımınız piyasa dalgalanmalarından asla etkilenmez. Belirleyebileceğiniz vade süreleri 3-400 gün arasındadır. Bununla birlikte Garanti İnternet şubesinde 999 güne kadar kırık vadeli hesap açtırma imkanınız da bulunmaktadır. Yukarıda bahsi geçen diğer iki bankanın aksine buradaki TL vadeli hesap açma alt limiti 500 TL dir. Vade süresinden önce bozduğunuz hesaplarınıza faiz işlemleri yapılmamaktadır. Dolar ve EURO vadeli hesaplarınız için minimum hesap açtırma limiti 1.000 USD/EURO’dur.

4.OdeaBank Mevduat Faizi Oranları

OdeaBank e-Vadeli Mevduat EURO%1,50
OdeaBank e-Vadeli Mevduat TL%11,00
OdeaBank e-Vadeli Mevduat – USD%2,00
OdeaBank Vadeli Mevduat – USD%2,00
OdeaBank Vadeli Mevduat  – TL%11,50
OdeaBank Vadeli Mevduat – EURO%1,50
OdeaBank Oksijen Hesap Faiz Oranları İçin Tıklayın.

Özellikleri: Odeabank’ta ister bir günlük ister 1 yıllık vadede birikiminizi değerlendirebilme özelliğiniz var. Vadenizin süresi bittikten sonra şayet bankaya bir durdurma talep etmediğiniz sürece aynı vade ve aynı faiz oranı ile toplam birikiminiz yeniden işleme alınır. Odeabank’tan mevduat hesabı açtırmak için şubeyi, internet bankacılığını ziyaret edebilir veya 444 8 444 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Çok kurlu mevduat hesabı ile belirlediğiniz vade içerisinde dilerseniz TL, USD, EUR ve GBP arasında geçiş yaparak kur avantajlarından faydalanırken birikiminiz aksamadan faiz kazanmaya devam eder. Ayrıca çok kurlu mevduat hesabınızı en az 32 gün için açabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 (Güncel)

5.Ziraat Bankası Mevduat Faizi Oranları

Ziraat Bankası e-Vadeli Mevduat EURO%1,10
Ziraat Bankası e-Vadeli Mevduat TL%10,40
Ziraat Bankası e-Vadeli Mevduat – USD%1,90
Ziraat Bankası Vadeli Mevduat – USD%1,00
Ziraat Bankası Vadeli Mevduat  – TL%4,50
Ziraat Bankası Vadeli Mevduat – EURO%0,50

Özellikleri:Ziraat bankası TL mevduat hesapları birikim, çeyiz ve konut hesapları olarak 3 şekilde açılabilmektedir. Birikimli hesabınızı açtırmak için en az 500 TL, çeyiz hesabınızı açtırmak için en az 109 TL ve konut hesabınızı açtırmak için en az 274 TL yatırmanız gerekmektedir. Geriye kalan USD ve EURO vadeli hesaplar ise minimum 1.000 USD/EURO ile açılabilmektedir. Türk lirası ile açtırdığınız vadeli mevduat hesabınız 1 ile 730 günleri arasında açabilir ve vade sonunda ana paranızı faizi ile birlikte çekebilirsiniz. Vadeli hesabınızı hemen açmak için banka şubelerinden, İnternet şubesinden ve ziraat mobil bankacılıktan başvurunuzu yapabilirsiniz.

5.FibaBanka Mevduat Faizi Oranları

FibaBanka Bankası e-Vadeli Mevduat EURO%1,60
FibaBanka e-Vadeli Mevduat TL%13,50
FibaBanka e-Vadeli Mevduat – USD%3,75
FibaBanka Vadeli Mevduat – USD%1,00
FibaBanka Vadeli Mevduat  – TL%7,75
FibaBanka Vadeli Mevduat – EURO%0,30

Özellikleri:Fibabanka’nın ayrıcalıklı hoş geldin faizi Tl için %14.00, USD için ise %4,00 faiz oranı uygulanmaktadır. E-mevduat hesap açtırmak için minimum ve maksimum yatırımtutarları 1.000 TL/USD/EUR -1.000.000 TL arasındadır. Günlük vade faiz oranlarına bakmak için tıklayınız. Son olarak 4 aylık hoş geldin faizinin ardından devam faizi uygulanmaktadır.

6.ING BANK Mevduat Faizi Oranları

En yüksek faiz veren bankalar listesinde sırada ING BANK bulunmaktadır. Turuncu hesap ile paranızı ilk iki ay hoşgeldin faizi(%12,50) ile katlayabilirsiniz. Vade süresi boyunca dilerseniz paranızı çekebilir, dilerseniz üstüne para ekleyebilirsiniz. İlk etapta şubeden açtırmış olduğunuz vadeli hesabınızı sonradan e-vadeli mevduat hesabına dnüştürme imkanınızda bulunmaktadır. Vadeli hesap oluşturma alt limitleri şu şekildedir; 2.000 USD, 2.000 Euro ve 5.000 TL.  Detaylı bilgi için ING BANK resmi sitesini ziyret edebilirsiniz.

7.İş Bankası Mevduat Faizi Oranları

İş Bankasına ait aşağıda görmüş olduğunuz mevduat faizi oranları 365 gün için geçerlidir. Bankanın farklı vade sürelerine ve farklı vade tutarlarına göre faiz oranları değişiklik gösterebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  4440333 Alo Garanti
İş Bankası e-Vadeli Mevduat EURO%1.15
İş Bankası e-Vadeli Mevduat TL(İnternet Şubesi, İŞCEP, Bankamatik)%9.25
İş Bankası e-Vadeli Mevduat – USD%1.95
İş Bankası Vadeli Mevduat – USD%1.10
İş Bankası Vadeli Mevduat – TL%4.60
İş Bankası Vadeli Mevduat – EURO%0,30

Özellikleri:İş Bankası genel olarak hemen her vade süresine ve belirli tutar aralıklarına farklı faiz oranları uygulamaktadır. Bu yüzden yukarıda iş bankasına ait olan tabloda e-Vadeli Mevduat TL (İnternet Şubesi, İŞCEP, Bankamatik) hesabı için verilen faiz oranı, 365 Gün için 40 BİN ile 100 BİN TL arasındaki meblağlar içindir. E-Vadeli Mevduat EURO için 365 gün 100 BİN EURO ve aşağısı için %1.15 faiz uygulanmaktadır. Aynı süre için 100 BİN USD altı meblağlar için %1.95 faiz uygulanmıştır. Vadeli Mevduat USD için bütün miktarlara %1.10 faiz uygulanmaktadır. Yine Vadeli Mevduat TL hesabınız için 365 gün, 40 BİN ile 100 BİN TL arasındaki vadeli hesabınız için %4.60 faizi uygulanmaktadır. En yüksek faiz veren bankalar yazımız her zaman güncel tutulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.