ev-hanimlarina-kredi
ev-hanimlarina-kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Devlet Hibesi 2019

Evde oturan ve sadece eviyle ilgilenmek zorunda kalan ve bu sebepten SSK primleri yatmayan kısacası çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar konulu makalemizde, ev hanımları nasıl ihtiyaç kredisi kullanabilir, hangi durumlarda kefil istenir, çalışmayan bayanlara kredi konusunda hangi kolaylıklar sağlanır sizler için inceledik.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Devlet Teşvik Hibesi verilmektedir. Acil nakit kredi ihtiyacı olan bankalar hakkında detaylı açıklamaları yazımızın devamında göreceksiniz. Veya evde ek iş yapan ve gelir belgesi bordrosu olmayan hanımlara devlet tarafından hibe de verilmektedir. Yani karşılıksız kredi. Aşağıda ayrıntılı olarak göreceksiniz ki 20 bin tl karşılıksız hibe kredi imkanları da mevcuttur. Bir çok banka özellikle de devlet evde ek iş yaparak bir şekilde evine katkı sağlayan ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Destek veren bankalar: TEB, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası, VakıfBank, QNB Finansbank, Denizbank ve tabi ki en önemlisi KOSGEB(Hibe) ev hanımlarına kredi vermektedir.

2017 yılı içerisinde de yukarıda bahsi geçen bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi vermektedir. Genellikle evde ek iş yapan kadınlar için düşünülmüş kredi avantajlarıdır bunlar. Gelir belgesi olmayan ama evde ek iş yapan kadınlara kredi vermek bankaların kendi kredi inisiyatifleri ile verilmektedir. Tabi ki bu avantajlı ev hanımları kredisinin birde şartı var; icralık durumda olmamak ve kredi notunuzun sorunsuz olması lazım. Kredi notunuzu öğrenmek için findex sitesine girerek 1 dakika da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Devlet destekli çalışmayan kadınlara kredi veren bankalara son zamanlarda yoğun başvurular olduğu için bu kredilere Cepten veya İnternet Bankacılığından kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Özel bankalardan ayrı olarak iş yeri açmak isteyen girişimci kadınlar için KOSGEB hibe vermektedir. Ve bu krediyi erkek girişimcilerden daha kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Ev hanımıyım kredi çekebilir miyim?

Tabi ki çekebilirsiniz. Aşağıda da bahsedeceğimiz bankaların müşteri yoğunlukları fazla olmasına rağmen yeni müşterilere yani girişimci ev hanımlarına olumlu bakmaktadır. Bu sebepten taze kan olarak görülen ev hanımlarına kredi vermektedirler.
Öyle ki ev hanımlarına verilen bu krediyi bordro gelir belgesi olmadan kullandırıyorlar!
Bankalar ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veriyorlar ama bir çoğunun eşinin gelir durumuna maaş bordrosuna bakarak bu krediyi verirler. Tabi bu durum KOSGEB için geçerli değildir. KOSGEB, eşinizin gelir durumuna bakmadan karşılıksız kredinizi verir. Diğer bir seçenek ise krediyi çekmek isteyen ev hanımın üstüne kayıtlı taşınmaz gayrimenkul(ev,iş yeri, tarla, arazi, arsa vs) olması. Bu durumda da bankaya teminat olarak gösterilen bu taşınmazlar karşılığında kredi çekebilirler. Bahsi geçen bu durumlara sahip ev kadınlarının şuanda bütün bankalarda 20.000 tl ihtiyaç kredisi hazırdır.

Aranızda daha öncesinde kredi çekmiş ve kredi taksitlerini düzenli bir şekilde ödemiş çalışmayan ev hanımları varsa onlar içinde bu krediyi çekmek oldukça kolay olacaktır. Bütün bankalar çekmiş olduğunuz eski kredinizi düzenli ve zamanında ödediğinizi görürler ve bu ödeme düzenine bir puan verirler. Bu şekilde düzenli ödeyen ev hanımlarının puanları yüksek olur ve gene kredi kullanabilirler. Önceden kredi kullanmış ev hanımları için tavsiyemiz, çekeceğiniz kredinizi eski bankanızdan çekmenizdir. Çünkü önceden kredi çekip düzenli bir şekilde ödediğiniz taksitleriniz göz önüne alınarak güzel avantajlardan ve promosyonlardan faydalanabilirsiniz. Şimdi gelin hangi bankanın ne kadar kredi verdiğini öğrenelim.

KOSGEB Ev Kadınlarına Hibe Kredi Desteği

KOSGEB’in ilk ve tek koşulu kadın girişimcilerin yaş sınırıdır. 18-29 yaş arasında iseniz bu hibeyi çekebilirsiniz. Eğer yaşınız 29 dan büyükse üzülmeyin size yakın birinin(kızınız, kardeşiniz vs) üzerine çekip kullanabilirsiniz. Detaylar için KOSGEB 50 BİN TL hibe konumuzu okuyup başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu hibeden iş yeri açmak isteyen kadın girişimciler yararlanmaktadır. Sitemiz içerisinde yer alan KOSGEB bölümünden 100 BİN TL faizsiz devlet destekli kredi için bilgi edinebilirsiniz. Yaş sırı 18 olan bu krediler için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerektiğini hatırmatmak isteriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Para Veren Yerler 2018 (Banka Kredisi Çekemeyenler İçin)

Girişimci Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi 2018

İş yeri açmak isteyen ev hanımlarına bankaların özel tekliflerini bu başlıklar altında inceleyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi önceden kredi çekmiş olduğunuz bankadan kredi çekmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. işte o bankalar.

1.TEB Kadın Girişimci Destek Kredisi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TEB işbirliği ile Türkiye deki kadınların işletmelerini genişletmek veya yeni bir işletme sahibi olması için ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Teşvik amacı ile verilen bu kredi 24 ay vade ve 125 bin TL olarak sunulmuştur. Başvuru için TEB şubesine bekleniyorsunuz.

2.Ziraat Bankası Kadın Girişimci Desteği:

Girişimci ruhu taşıyan ev hanımlarımızı düşünen bir banka daha var. Tam olarak 60 ay vade imkanı sunulan bu destek kredisinde iş yeri alımlarınız da vade süresi 96 aya kadar esnetilebilir. Kobi Kart tahsisi yapılarak yıllık kart ücreti masrafı gibi bir sorunda kalmıyor. Bu destek kredisinin detaylarını öğrenmek için banka şubesine davetlisiniz.

3.DenizBank Ev Hanımlarına Kredi:

Ev hanımlarının en hızı yollardan başvuru yapacağı bankaların başında Deniz bank gelmektedir. Bir SMS ile 80 BİN TL’lik ihtiyaç krediniz anında hesabınızda. İşyerinize yapacağınız yenilikler içinde bu krediyi kullanabilirsiniz. Ev hanımları için sağlanan bu krediye başvuru için GIRISIMCI boşluk TC NO yazıp 3280’e SMS atmanız yeterlidir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar içerisinde en kolay başvuru yapacağınız kredi kampanyası budur.

4. Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Üst limiti 10.000 TL olan kredi imkanı sağlayan ŞekerBank, Kredi boşluk TCKN yazıp 1953’e SMS atmanız durumunda ön başvurunuzu değerlendirecektir. Ön onay durumunu anında öğrenebilir ve
Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu için size en yakın bir şubeye giderek detayları öğrenebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için Halk Bankası, Garanti Bankası ve VakıfBank’ta en uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Uygun bir kredi olarak en başta KOSGEB‘in vermiş olduğu hibeyi ziyaretçilerimize önermekteyiz. İş yeri açmak için diğer bankaların uygun avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımları kredi çekebilir mi? başlıklı konumuzun sonuna gelirken bir diğer konumuz olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı yazımızdan da 1 dakika içerisinde cep telefonunuzdan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Düşük Faizli Maaş Müşterilerine Özel)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.