Ev hanımlarına kredi başvurusu 2017şartları, gerekli belgeler

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2019

Ev hanımlarına kredi başvurusu yazımızı dikkatlice okuyarak gerekli yollarla bankalardan kredi alabilirsiniz. Kadınların çalışma oranı her yıl giderek artıyor. Geçmişte sadece ev hanımı olarak adlandırılan kadınlar artık günümüzde çalışan ve çalıştığı alanlarda başarılı olan bir profile büründü. Hatta ev hanımları bile evden işler yaparak ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Yani günümüzde çalışmanın sınırı ya da limiti yok. Çocuk sahibi olmak ya da herhangi bir meslek sahibi olmamak çalışmaya engel değil.

Günümüzde çalışmayan ve herhangi bir gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar var. Kadınlar aldıkları krediler ile işlerini daha ileriye taşıyabiliyor ve öncelikle ev ekonomisine ardından ise ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlıyorlar. Bankalara gelir belgeniz olmadan başvuru yaparak kredi alabiliyorsunuz. Elbette her bankanın farklı prosedürleri var ve bazı şeyler istiyorlar. Ev hanımları başvuru yaparken ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapmak zorundadır.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ev hanımları ev ihtiyaçları ve diğer giderler için kredi çekebiliyorlar. Özellikle ev hanımları bankaların kredi verirken taksit yapmaması ve yüksek faizlerden şikâyet ederler. 2017 yılı itibariyle kamu ya da özel fark etmeksizin ev hanımlarına ihtiyaç giderleri ya da kişisel giderler için kredi verilmektedir.

Ziraat bankası bu konuda en çok talep alan bankaların başında geliyor. Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir? Diye merak edilse de her bankanın farklı evraklar istediğini bir kez daha söylemekte yarar var. Özel bankalar arasında Akbank, ING bankası, Finansbank, Denizbank ve Şekerbank gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalara nasıl başvuru yapacaksınız? Bankalara internet üzerinden online olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Yine kısa mesaj yani SMS yolu ile de bankalara Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu şeklinde müracaat edebiliyorsunuz. Ancak size önerimiz bizzat bankaların şubesine giderek başvuru yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Neden bankalara giderek bizzat başvuru yapmanız gerektiğini kısaca anlatalım.

Bankaya online ya da SMS yolu ile başvuru yaparsanız hızlı bir şekilde red alma ihtimaliniz olacaktır. Yani reddedilme olayı çoğu zaman otomatik olarak verilir. Banka botları sizin sigorta ve iş durumunuza bakarlar ve istediğiniz ihtiyaç kredisine olumsuz yanıt verirler. Bu olaylar sistem üzerinden otomatik olarak yapıldığı için o an ki sistem sizin ev hanımı olduğunuzu ve ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizi anlamaz. Ancak bankaya gelir ve oradaki yetkililer ile yüz yüze görüşme sağlayarak çok daha verimli bir görüşme yapabilirsiniz. Bankaların şubelerindeki personellere ev hanımı olduğunuzu ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizi ve bu yönde bir başvuruyu nasıl yapacağınızı sorarsanız emin olun size yardımcı olacaklardır. İş kurmak isteyen ev hanımlarımız için KOSGEB bölümümüzde ki devlet hibelerini okumalarını önermekteyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  3 Ay Ertelemeli Kredi (şimdi al 2019 da öde)

Ev Hanımlarına Ne Kadara Kadar Kredi Veriliyor?

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi üzerinden verildiği için çok yüksek meblağlar verilmez. Ekstra durumları kenara koyacak olursak üzerine olan ev, arsa, araç gibi faktörleri bir kenara bırakıyorum. Sigortası olmayan bir ev hanımı gözü ile ihtiyaç kredisi tutarınız 5 bin TL civarına kadar çıkabilir. Ancak bazı bankalar 1.000 ila 2.000 TL arasında kredi verebilmektedir.

Sizden İstenen Belgeler;

Özellikleri

  • Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir.
  • 36 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
  • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
  • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Tüketici Kredisi

  1. Başvuru Formu,
  2. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  3. Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  4. Şubece istenebilecek diğer belgeler

Şuanda aktif olarak en çok ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Finansbank Enpara, Bankpozitif vs bankalardan uygun ödeme koşullarıyla kefilsiz, maaş bordrosuz 2.000 – 10.000 TL arası bir kredi alabilirsiniz. Başvuru durumunu öncelikle bu 2 bankaya yapmanız sizler adına mantıklı bir tercih olacaktır.

Eş Kefaleti İle Hemen Kredi Başvurusu

Bankalar ev hanımlarına kredi veriyorlar ancak belirli şartlar var.  Kadınlar eşlerinin maaş bordrolarını ve gelir belgelerini bizzat bankaya vererek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Uzun yıllar sigortalı çalışan bir eşiniz var ve bankalar ile geçmişinde bir sorun yaşamamış ise kesinlikle kredi konusunda bir sorun yaşamayacaksınız.

Eş Kefaleti İle Kredi Başvurusu bankaların sıklıkla onayladığı kredi türlerine girer. Sigortası olmayan ancak üzerine kayıtlı mal olan ev hanımları da kredi konusunda son derece avantajlıdır. İpotek yolu ile taşınmaz malınızı bankaya gösterebilir ve bu taşınmaz mal üzerinden kredi çekebilirsiniz. Hanımlarının kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir ev, tarla, arsa, araba ya da benzeri taşınmaz malları var ise bunları ipotek bırakma koşulu ile bankaya müracaat ederek kredi çekebilirler.

Yan gelir sahibi olan ev hanımları içinde kredi çekme ihtimali vardır. Gelir belgesi olmayan ancak kira geliri gibi resmi bir gelire sahip ev hanımları da kredi başvurusu yapabilir. Bu tarzda bir imkâna sahip olan ev hanımları kredi çekmek istedikleri bankadan bir hesap açtırarak birkaç ay kira gelirini o hesaba almalılar ve ardından bankaya kredi başvurusu yapmalılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi Alternatifleri

 

GÜNCELLEME: 19.12.2017

Ev Hanımlarına Kredi

Çalışmayan ve herhangi bir resmi geliri olmayan bayanlara, bankalara bazı durumlarda kredi olanağı sunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi almak aslında zor bir durum olsa da, bayanlara yönelik bazı teşvik olanakları sunuluyor. Gelir belgesiz ve herhangi bir masraf olmadan kredi almak isteyen bayanlara, 2018 yılına az bir süre kala, bankalar kredi vermeye devam edecektir. Kamu sermayeli ve özel sermayeli olan bankalar, bu olanağı sağlayan öncü bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle Akbank, Denizbank, İNG Bank ve Şekerbank gibi bankalar, bayanlara gelir belgesi olmadan kredi imkanı sunmaktadır. Büyük bir potansiyele sahip olan ev hanımları, böylece bazı durumlarda kredi alabilecektir. Şimdi ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir ve ev hanımları nasıl kredi alır gibi sorulara yanıtlar vereceğiz.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Ev için gerekli olan malzemeler, çocukların sürekli artan gereksinimleri ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları genel olarak, aylık taksitle kredi alamadıkları için şikayet bildirimi açarlar. Oysa ki bankalar, ev hanımlarına özel bazı kredi imkanlarını sunmaktadır. Bankaların düzenlediği bu kredi kampanyalarına genel olarak internet üzerinden ve SMS ile gelir belgesiz başvuru yaparak, istediğiniz krediyi almak için ilk adımı atabilirsiniz. Tabi öncelikli olarak uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusunu yaptıktan sonra, bayanlar banka şubelerine çağırılır ve gerekli finansman desteği, banka şubelerinde gerçekleşir.

Bankalar internet üzerinden yapılan başvurularda, bayanlara kredi olanağı ve kredi kartı fırsatı sunmaktadır. İşin aslı aslında bankaların bir onay sürecini aktif etmesidir. KKB aldıkları risk raporu ile beraber, bayanlara yönelik bir raporu izlerler ve kredi onayı buna göre gelir. Tabi bu bankadan gelen onay mesajının devamında, istenen bazı evraklar olacaktır. Ayrıca gereken bu evrakları ve şartları tamamladıktan sonra, kredi verilecektir.

Bankalar bazı mevzuatları yerine getirmeden ev hanımlarına herhangi bir şekilde kredi olanağı sunmaz. Bu olanaklar için değerlendirme süreci olacaktır. Bankalar kredi başvurularında gelir belgesini talep ettiği için, kendi gelir belgelerini götüremezler çünkü yoktur. Fakat eşlerinin gelir belgesi istenir. Ayrıca eşinin aktif bir kredi durumu var ise, kredi aynı durumda onaylanmayabilir. Bu durumda uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Eğer eşinizin kredi borcu var ise, ipotek yolu ile istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Bankalar bu tür kredilere aslında pek olumlu yaklaşırlar ve taşınmaz bir ipotek üstüne kredi verirler. Ayrıca kira geliriniz varsa da bu ek gelir olarak gösterilebilir. Yani siz bankaya gidip benim kira gelirim var ve bunu belgeliyorum derseniz, kredi alma durumunuz olacaktır. Tüm bu şartları genel olarak ev hanımlarının kredi alma sürecini hızlandırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  444 25 25 Akbank Telefon Bankacılığı - Akbank Müşteri Hizmetleri

Eş kefaleti ile kredi başvurusu

Bankadan kredi başvurusu yapan ev hanımlarından, gelir belgesi istenir. Fakat gelir belgesi olmadığı için, kredileri onaylanmaz. Bunun yerine eşlerinin maaş bordrolarını götürürler ve krediler onaylanır. Çalışan eşe sahip olan ev hanımları, bankanın istediği maaş bordrosu yerine eşinin maaş bordrosunu götürmelidir. Ev hanımları çalışan eşlerinin gelir belgesi ile beraber, eşlerini kefil göstererek bu krediyi alabilir. Denizbank, Akbank ve QNB Finansbank’tan kredi kartı olan eşleri olan ev hanımları, ayrıca bu bankalardan ek kart alabilir. Yani eşinin kredi kartının üzerine ek kart tanımlanmış olur. Yukarıda saydığımız yöntemler dışında, bankalar herhangi bir şekilde kredi olanağı sunmazlar. Ev hanımlarının gelir belgesi olmamasından dolayı, kredi notlarının yüksek olması gerekir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.