ipotekli-ihtiyac-kredisi-veren-bankalar
ipotekli-ihtiyac-kredisi-veren-bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Ev, Araç, Arsa, Tarla vs)

Kredi notumuzun düşüklüğünden veya gelir belgemizin olmayışından dolayı bankalardan kredi çekmemiz de bir hayli zorlaşmatadır. Lakin ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar sayesinde ev, araç, arsa veya tarla gibi üzerimize kayıtlı olan taşınmazları ipotek göstererek kredi çekmemiz mümkündür. Finansbank bireysel müşteri temsilcisine bizzat sorduğumuz soru şudur: “Kredi notu düşük olanlar kredi çekebilirler mi?” ve kendisinin verdiği cevap bu yazımızın tamamını oluşturmaktadır.

Birde ek olarak bankanın kendi insiyatifini kullanıp kredi notu düşük olan vatandaşlarla kredi verme imkanlarının olduğunu da aktardı. Ayrıca ipotekli olarak alınan bireysel ihtiyaç kredileri maaş bordronuzun göz önüne alındığında kullanabileceğiniz krediden fazlasını kullandırabilmektedir. Dediğimiz gibi bu yöntem ile kredi sicili kötü olanlar, bankalarla arasında sorunlar olan vatandaşlar veya yüksek meblağlı ihtiyaç kredisine ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilmektedir.

2018 İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bahsetmeden önce bilmelisiniz ki ipotek göstereceğiniz ev, araç, arsa veya tarlanın kendi üzerinize olmalı. Zira ipotekli göstereceğiniz taşınmazın sahiplik belgesi ile bankaya gideceksiniz. Bu bağlamda üzerinize kayıtlı arsa veya ev var ise ipotekli olarak ihtiyaç kredinizi bankadan çekebilirsiniz. Bankaların genelinde arsa ve ev eksper değerinin %75’i ile %80′ arasında kredi kullanabilirsiniz. Hatta bazı bankalar size kefil olan kişilerin üzerine kayıtlı ev veya arsaya ipotekli kredi çıkarabilmektedir.

1. Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi:

Maaş bordronuzun veya kredi notunuzun yetmediği yüksek meblağlı ihtiyaç kredisi için ziraat bankası ipotekli bireysel ihtiyaç kredisi çekmeniz mümkün. En uygun vade seçenekleri ile kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Maksimum limitli ihtiyaç kredisini, konutunuz için ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kullanabilirsiniz. Arsanız için %50, iş yeri için %75’ine kadar ekspertiz değerinde kredi alabilirsiniz. Kredi vadesi 48 ay’dır. Banka tarafından kullanmak istediğiniz krediniz için göstereceğiniz gayrimenkule ipotek edilir. Başvuru için ziraat şubelerine gitmeniz gerekmekte ve kredi vadesi süresince zorunlu deprem sigortası, konut sigortası ve hayat sigortaları yapılmaktadır. Gerekli belgeler aşağıdaki görselde yer almaktadır.
ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi belgeleri, ipotekli ihtiyaç kredileri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Avukatlık Ve İcralık Olana Kredi Veren Bankalar 2019 ve Çözüm Yolları!

2. Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi:

Akbank, ipotekli ihtiyaç kredisi ile 48 aya varan vade seçenekleri ile kredinize hemen başvuru yapabilirsiniz. Akbank ile ihtiyacınız olan nakit kredini aylık faiz oranı % 1,30’tir. Kullanmak istediğiniz kredi de her 10.BİN TL için ek olarak 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz. Bu krediye başvuru için şubeye gitmenize gerek kalmadan online oalrak başvuru yapabiliyorsunuz. Şayet sizin üzerinize herhangi bir ev, araba veya arsa bulunmasına gerek yok, bir yakınınızın üstüne de bu krediyi ahatlıkla çekebilirsiniz. Banka şartlarına göre krediyi kullanacak kişi en az 18 yaşında olmalı ve kredi sicili temiz olmalı. İpotekli olmasına karşın gelir belgesi şarttır. Kullandığınız kredinin aylık taksitlerinin aylık gelirinizin yarısından fazla olmamalı. Örneğin: Ödemeniz gereken kredi taksidiniz aylık 3 TL ise aylık hane gelirinizi toplamı en az 6 BİN TL olmalıdır. Krediyi kullanım şeklinizden dolayı teminat gösterdiğiniz ev veya iş yeri üzerine ipotek tahsis edilir. Krediniz için akspretiz ücreti 750 TL, taşınır taşınmaz rehin ücreti 116,00 TL ve aylık maliyet oranı % 1,7236’tür.
akbank ipotekli bireysel ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi veren bankalar

3. İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi:

İş bankası ile ipotekli ihtiyaç krediniz 60 ay vade imkanı ile çekebilirsiniz. Evet minimum 1 maksimum 60 aylık vade imkanından yararlanabilirsiniz. Üstelik % 1,40 faiz oranı ile. İş bankasına göstereceğiniz ipoteğin tamamı kadar kredi kullanmanız mümkün. Üzerinize kayıt olan mükün değeri için eksper eşliğinde ipotek tahsis edilir ve kullanabileceğiniz kredinin üst limiti belirlenmiş olur. İş bankası, ipotekli ihtiyaç kredisi veren en avantajlı banka olarak gösterilebilir.

4. Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi:

Garanti bankası diğer kullandırdığı ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bu kredi kampanyasında da müşterilerine 36 aya kadar vade sunmaktadır. Vade alt limiti ise 6 aydır. Bu krediden yararlanan vatandaşların ipotek göstereceği konutun veya arsanın %50’sine kadar kredi vermektedir. Buraya kadar ki şartların diğer bankalara oranla kötü olmasına rağmen % 1,34 faiz oranı uygulayarak birazda olsa cazip bir ihtiyaç kredisi kampanyası oluyor. Akbank ipotekli kredisinden farklı olarak, Garanti bankasına başvurunuzu şubeden yapmak zorundasınız. Akabinde diğer bankalardaki prosedürler yerine getirilir, eksper tarafından incelenen mülkünüzün ipoteğe uygun olup olmadığı raporlanır. Akabinde olumlu ise belirlenen üst limite kadar kredinizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi (20 BİN TL 48 AY)

5. VakıfBank İpotekli İhtiyaç Kredisi:

VakıfBank ile ipotekli ihtiyaç kredi kullanmak çok kolay ve bol seçenekli. Kredi vadeleri 48 aya kadar çıkabilmekte ve dilerseniz 3 aylık taksitlerle, dilerseniz değişken ödeme seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,30 olup, yıllık faiz oranı ise %21,86’dır. Burası önemli; finansal sicilinizin bozuk olmaması ve düzenli bir gelire sahip olunması gerekmektedir. İpotek göstereceğiniz gayrimenkulün ekspertiz raporu gereklidir. Nakit kullanan şahısa hayat sigortası yaptılır. Çekeceğiniz kredinin limiti ise ipotek göstereceğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80 ile sınırlandırılmaktadır. VakıfBank’ta konut ipoteğinin yanında arsa ve otomobil rehni karşılığında da kredi çıkarılmaktadır. İpotek tahsis edilecek olan arsanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar, otomobilin de markası ve modeli gibi özelliklerine ekspertiz değerinin %50’ine kadar ihtiyaç kredisi verilir. Rehin olan otomobilin kaskosu VakıfBank tarfından yapılmaktadır. Vakıfbank ipotekli olarak ihtiyaç kredisi faiz oranları ve şartları, ipotekli konut kredisi veren bankalar

6. FinansBank İpotekli İhtiyaç Kredisi(KOBİ’lere):

Tamamen KOBİ’ler için tasarlanmış olan bu krediyi evinizi, arsanızı veya iş yerinizi ipotek göstererek 1 MİLYON değerinde KOBİ kredinizi uygun vade ve faiz oranı ile hemen alın. Kredi limitinin çokluğuna göre vade oranı da 120 Ay(10 YIL)’a kadar çıkabilmektedir. Bankaya teminat olarak gösterilmek istenen iş yerinin ve evinizin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanızın ize %50’sine kadar kobi kredisi kullanabilirsiniz. Kredinizi Türk Lirası olarak çekebilirsiniz. Teminat için gösterilen taşınmazların sigortalrı eksiksiz olarak yapılmak zorundadır. Akabinde banka kurallarına göre ek belgeler istenebilir veya kredi talebi geri çevrilebilir. Başvuru ve detaylı incelemeler için size en yakın QNB FinansBank şubesine gitmeniz yeterlidir. Son olarak KOBİ kredisinden faydalanmak için firmanızın cirosunun 0-20 MİLYON TL arasında olması gereklidir. (KOBİ Destek Kredisi yazımızdan diğer bankaların kobiler için sağladığı uygun faiz ve vade oranlarından faydalanabilirsiniz.)

7. YapıKredi İpotekli İhtiyaç Kredisi:

Evlilik masraflarınız, tadilat masraflarınız, tatil masraflarınız, eğitim giderleriniz ve hatta tatil masraflarınız için üzerine kayıtlı olan konutu ipotek göstererek bütün ihtiyaçlarınızı Yapı Kredi ipotekli bireysel finansman kredisi ile karşılayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve türüne göre uygun faiz avantajları ile 48 aya kadar vade imkanlarından yararlanabilirsiniz. Almak istediğiniz kredi tutarı, ipotek gösterilen konutunuzun ekspertiz değerinin %50’sinden az olmalıdır. Ayrıntılar için YapıKredi müşteri hizmetlerini arayabilir veya size yakın bir şubesine giderek bir çay içebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşBankası İnternet Bankacılığı

Ülkemizdeki bütün bankaların ihtiyaç kredi kampanyalarını öğrenmek için En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

120 Ay Vadeli İpotekli Konut Kredisi

Ülkemizde genelde bütün ev kredilerinin vadeleri 120 ay(10 yıldır). Bahsi geçen bu kredilerden faydalanmak için maaş bordrolu olan kişilere %25 peşinat karşılığında verilmektedir. Öte yandan bu şartı sağlamayan kişiler ise bankalara ipotek karşılığında konut kredis başvurusu yapmaktadırlar. Yaplan bu işlem neticesinde kredi başvurusu yapan kişi üzerine kayıtlı gayrimenkul üzerine veya kredi kefilinin üzerine kayıtlı konut üzerine ipotek tahsis edilerek bu taşınmazların %50’sine kadar kredi kullandırılabilmektedir. İpotek karşılığında bireysel ihtiyaç veya konut kredisi kullanmak istiyorsanız ipotek olarak sunacağınız konuta ait belgelerle birlikte size en avantajlı gelen banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisinde ki şartlar konusunda iyi araştırma yapmanız sizin lehinize olacaktır. Peşinatsız Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar yazımızda peşinat ödemeden nasıl konut sahibi olunacağını anlattık. Bankaların bu konudaki sundukları vade süreleri ve avantajlı kampanyaları okumak için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.