ev ipoteği ile kredi

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi (% 75’ine Kredi)

Ev ipotekli ihtiyaç kredisi almak; kredi notlarının düşük olmasından veya diğer yandan herhangi bir gelirin olmaması sebebiyle bankalardan kredi almak için kesin çözümlerden birisidir. Fakat bu durum için eğer gerekli teminatları gösterebilirseniz, bankalardan kredi alabilmektesiniz. Araç, arsa, ev vb gibi teminatlar göstererek taşıt ipotekli ihtiyaç kredisi veya konut ipotekli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.  Genel olarak bu gibi teminatlara bankalar oldukça sıcak bakmaktadır ve kredi notunu pekte önemsemezler. Buna ek olarak banka bazı durumlarda imkan vererek, kredi notu düşüklere kredi kullandırabiliyor. Ayrıca ipotekli olarak alınmakta olan bireysel ihtiyaç kredilerinde, maaş bordroları da göz önüne alındığı, çekilecek kredinin daha üst limitlerini de alabilme hakkınız olmaktadır. Dediğimiz gibi bu yöntem tam anlamıyla kredi notu kötü olan, bankalarla arasında sorunlar olan vatandaşlar veya diğer yandan yüksek kredi çekmek isteyen bireyler için gerekli, yararlı olan bir durumdur.

İpotekli ihtiyaç kredilerini sizlere aktarmadan önce söylemek isteriz ki, ev arsa, bahçe gibi gayrimenkullerin tamamen sizlerin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Zira ipotekli göstereceğiniz taşınmaz gayrimenkulün tüm belgeleri ile banka şubesine gideceksiniz. Bu bağlamda üzerinize kayıtlı olan konutları veya bir tanesini ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. Bankalar genel olarak arsa ve ev eksper değerinin %75’i ile %80′ arasında konut kredilerini kullandırmaktadır. Hatta bazı bankalar size kefil olan bireylerin üzerine kayıtlı ev veya arsaya ipotekli kredileri de verebilmektedir.

Akbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli ihtiyaç kredilerine günün her saatinde başvuru yapabileceğiniz gibi, uyun faiz oranlarından alabileceksiniz. Akbank ile ihtiyacınız olan nakitleri sizlere %3.03 civarında faiz oranıyla kullandırmaktadır. Kullanmakta olduğunuz ipotekli ihtiyaç kredilerinde her 10 bin TL için 50 TL tutarında ipotek tahsis ücreti ödersiniz. Bu krediyi almak için şubeye gitmenize de gerek yoktur. Online yollardan krediye başvuru yapabilirsiniz. Şayet sizin üzerinize herhangi bir ev, araba veya arsa bulunmasına da gerek yoktur. Yani sizlere kefil olarak yardımcı olacak bir kişinin veya yakınınızın sahip olduğu gayrimenkulün üzerine de alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır ?

Banka şartlarına göre krediyi kullanacak kişi en az 18 yaşında olmalıdır ve aynı zamanda kredi sicili temiz olmak zorundadır. İpotekli olmasına ek olarak gelir belgesi de sunmak zorundadır. Kullandığınız kredinin aylık olarak taksitleri, maaşınızın yarısını hiçbir şekilde geçemez. Örnek verecek olursak ödemeniz gereken aylık kredi taksitiniz 3 bin TL ise aylık hane gelirinizi toplamı en az  6 bin TL civarında olmak zorundadır.

Ziraat Bankası Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Maaş bordronuzun veya kredi notunuzun yetmediği yüksek tutarlardaki ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredi ürünlerini kullanmanız mümkündür diyebiliriz. En uygun vade seçenekleri ile Ziraat Bankası şubelerinden avantajlı kredileri kullanabilirsiniz. Maksimum limitli ihtiyaç kredisini, konutunuz için ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar olmaktadır. Arsanız için %50, iş yeri için %75’ine kadar ipotekli ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz. Kredi vadesi genel olarak 36 ay olarak geçmektedir.  Banka tarafından kullanmak istediğiniz krediniz için gösterilen taşınmaz, banka tarafından rehin tutulur.

Banka ayrıca istisnai durumlar için ev ipotekli ihtiyaç kredisi 120 ay seçeceği sunabilmektedir. Bu durum sadece İnşaat Tamamlama Kredisi’nde geçerlidir. En uzun vadeli ihtiyaç kredileri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi İş Bankası

İş bankası ile ipotekli ihtiyaç kredilerinizi 60 aya kadar çekebilirsiniz. Normal şartlarda 36 aylık bir süreyle verilirken, İş Bankası bazı istisnai durumlarda 60 aya kadar vade ile verebiliyor. Üstelik %2.45 oranındaki faiz oranı oldukça avantajlı. İş bankasına göstereceğiniz ipoteğin tamamı kadar kredi alabilirsiniz. Üzerinize kayıt olan gayrimenkulün net değeri ortaya çıkarılır ve buna karşılık olarak sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırılır. İş bankası, ipotekli ihtiyaç kredisi veren en avantajlı banka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son olarak kredi çekilirken ipotek gösterilen taşınır veya taşınmazlar için kredi geri ödemesi tamamlanmadan herhangi bir işlem yapılamaz. Yorumlarda ipotekli ev satılır mı gibi sorular yer alıyor. Kredi geri ödemesini kapatmadan ev veya taşıtın satışını yapamazsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.