faizsiz-kredi
faizsiz-kredi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 (Güncel)

Hayatın doğal akışı içerisinde dönem dönem ihtiyacımız olan ve dini inançlarımızdan dolayı da en uygun bulunan faizsiz kredi veren bankalar yazımızı yazmaya karar verdik

Faizsiz krediler, İslam esaslarına uygun olan krediler olduğu için, birçok kişinin merak ettiği ve talep ettiği kredilerdir. Faizsiz bankalar olarak da adlandırılan katılım bankaları, faizsiz kredi vererek müşterilerinin taleplerine kısa sürede çözüm üretmektedirler. Bu kapsamda faizsiz kredi genelde katılım bankaları tarafından verilir ve katkı payı olarak geçer. Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi bankalar, katılım bankaları olarak bilinir ve başta bu bankalar olmak üzere, birkaç banka Faizsiz kredi imkanı sunar.

Bu bankalar, kredilerde karşımıza çıkan faiz oranı yerine , kar oranlarını aktif eder. Bu bankaların ihtiyaçları direkt olarak karşılama gibi durumları yoktur. Söz konusu katılım bankaları, mal ve hizmetlerin alımlarını direkt olarak yaparlar ve banka tarafından alınan bu mal veya hizmetleri, banka müşterilerine satarlar. Buradan elde ettikleri kârla işlemlerine devam eden katılım bankaları, doğal olarak İslami şartlara uygun hareket etmiş olur. Alt kısımda sizler için hangi bankaların faizsiz olarak kredi verdiğini aktardık.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalar listemizde ilk sırada, Albaraka Türk Bankası geliyor. Türkiye’nin ilk faizsiz kredileri veren banka olan Albaraka Türk, konut desteğinden taşıt desteğine, tüketici finansmanından işletme finansmanlarına kadar, birçok faizsiz destekler vermektedir. Herhangi bir mal veya hizmetleri satın almadan önce, Albaraka Türk’ün ilgili finansman desteklerine başvuru yapabilir, başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk’ün çalışma sistemini sizlere örnek bir konut finansmanı ile aktaralım. Konut kredisi kullanmak ve faizsiz kredi veren bankalardan kredi çekme eğilimde iseniz, Albaraka Türk şubelerinden birine giderek hızlı şekilde talepler oluşturabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanmasının devamında satın alınmak istenen ev, vekâletle Albaraka Türk yetkilisi tarafından sizler adına satın alınır. Kullanacağınız finansman tutarı ve vade sayısına göre ufak da olsa kar oranı belirlenir ve bu kârla beraber konutun sizlere satışı gerçekleşir. Satın alacağınız konut, finansman borcunuz bitene kadar, Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından 1. Derece ipotekli olarak tutulur. Bu çalışma şekli, Albaraka Türk’ün vermekte olduğu diğer finansman desteklerinde de benzerlik göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar (SMS ve İnternetten)

Albaraka Türk Katılım Bankası faizsiz kredi

2018 de faizsiz kredi veren bankalar içerisinde olan Albaraka Türk faizsiz kredi imkanları sunan ülkemizin ilk bankası olmuştur. Genel ihtiyaçlar konusunda tıpkı Ziraat Katılım bankasında olduğu gibi 0 faizli kredi vermektedir. Ve yine aynı şekilde Konut finansmanı, 0 km ve 2. El Taşıt finansmanı, tüketici finansmanı sağlamaktadır. Faiz ödemeden ev sahibi olmak için ilk gideceğiniz bankalardan birisi de Albaraka Türk Bankasıdır. Konut finansmanına başvurunuzu yapıyorsunuz ve başvurunuz onaylanında eviniz vekaleten Albaraka Türk tarafından sizin yerinize satın alınır. Bu ev için kullanacağınız finansmanınız vade süresine göre kar oranı ile hesaplanır. Akabinde belirlenen kar oranı ile konut size satılır. Bankaya olan finansman borcunuzun bitimine kadar satın aldığınız konutunuzun üzerine ipotek tahsis edilir.

Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut finansmanından faydalanabilirsiniz. Eğer hâlihazır da size ait bir konut varsa ve bu konutu da teminat olarak gösterirseniz ekspertiz değerinin %100’ü kadar yani evin tamamına kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankasında olduğu gibi 120 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Taksit ödemelerinizi aylık olarak, 2 ayda bir, 3 ayda bir veya kendinizce belirlediğiniz esnek ödeme seneçeklerinden faydalanabilirsiniz. Albaraka Türk bankasında ikinci el araç finansmanından faydalanmak istiyorsanız almak istediğiniz aracın yaşı en falz a5 olmalıdır.

Albaraka Türk Finansman Kar Oranları Şu Şekildedir:

  • KONUT FİNANSMANI ORANLARI: 0-60 ay için 1.1 / 60-120 ay için 1.15’tir.
  • 0 KM TAŞIT FİNANSMANI ORANLARI: 0-24 ay için 1.35 / 24-48 ay için yine 1.35’tir.
  • 2 EL TAŞIT FİNANSMANI ORANLARI: 0-60 ay için 1.4 / 60-120 ay için 1.4’tir.
  • İŞYERİ FİNANSMANI ORANLARI: 0-36 ay için 1.4 / 36-60 ay için yine 1.4’tir.
  • ARSA FİNANSMANI ORANLARI: 0-36 ay için 1.45 / 36-60 ay için yine 1.45’tir.
  • HAC FİNANSMANI ORANLARI: 0-48 ay için 1.4’tür.

# Faizsiz kredi veren bankaların vatandaşa sunduğu, Faizsiz Karedi Kartları yazımızı okuyarak faiz olamadan nakit avans gibi bir çok özellikten faydalanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ülkemizdeki öncü katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk, temel olarak Albaraka Türk’e benzer özellikli finansman desteklerini vermektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası, mal, konut ve hizmet alımı, araç alımında ihtiyaçlarınızı karşılamak için, faizsiz bir şekilde kredi olanağı sunmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alması, Kuveyt Türk hizmetlerinin daha çok dine bağlı kesim tarafından tercih edilmesine olanak vermiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

Kuveyt Türk Katılım Bankası, satın alınmak istenen mal veya hizmetleri sizlerin adına satın alır ve toplam tutar kadar, vadeler belirlenir, kar payı çıkar. Diğer bankalara göre farklı çalışma sistemi olan Kuveyt Türk’ün bu çalışma şekli, İslam âlimleri tarafından da sorunsuz bulunmaktadır.

Türkiye’nin öncü katılım bankalarından olan KuveytTürk katılım bankasından araç, konut veya diğer bireysel ihtiyaçlarınız için uygun kar oranları mevcut. Diğer katılım bankalarında olduğu gibi bu bankada da satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %80’ine finansman sağlanmaktadır. 120 ay vade ile yapılandırılan taksitlerinizi her ay anı miktarda ödemenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Yada dilerseniz taksit miktarlarınızı düşürebilir, artırabilir hatta kredileriniz için ara ödemeler bile yapabilirsiniz. Kendinize ödel taksit pilanlamaları da yapabilirsiniz.

Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanı ile ister yurt içinde ister yurt dışında yaşayın bütün vatandaşlarımıza aynı kar oranları ve imkanlarda finansmanlar sağlanmaktadır. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında doğal afet riski gözlemlenen bölgelerimizde yer alan vatandaşlarımız Kuveyt Türk bankasından finansman sağlayarak deprem, sel veya diğer doğal afetlere karşı dayanıklı yeni bir ev inşaa edebilirler. Hak sahibi vatandaşlarımız bağımsız bölüm başına 125 BİN TL’ye kadar kullandıkları faizsiz kredi ile konutta yıllık % 4 (aylık %0.33), iş yerinde de yıllık % 3 (aylık %0.25) kâr payı avantajlardan yararlanacaklardır. Araş finansmanındaki şartlar ise diğer katılım bankalarının sundukları şartlar ile neredeyse aynıdır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalar denince, şüphesiz ki akıllara ilk olarak Türkiye Finans katılım bankası gelmektedir. Banka yenilikçi tavrının olması ve kendini sürekli geliştirmesinden dolayı, toplumda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Faizsiz kredi veren bankalar listesinde önemli bir yere sahip olan Türkiye Finans, diğer katılım bankalarına benzer özellikler göstermesine ek olarak, bir takım farklı hizmetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Mal ve hizmet alımının ticari faaliyet şeklinde yaptığı Türkiye Finans’tan alacağınız krediler, İslam kurallarına uygun bir biçimde aktif ediliyor. Yani herhangi bir faiz ödemesi yapmadan, kredi almış oluyorsunuz ve helal olarak dile getiriliyor.

Türkiye Finans ​Konut Finansmanı ile sahip olmak istediğiniz konutun katılım bankacılığı prensiplerine uygunluğu önem arz etmektedir. Uygun görülen konutlar için başvurunu gerçekleştirerek size en uygun vade seçeneklerinden faydalanıp konut taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Ödeme seçenekleri; Artan Taksitli Mortgage Finansmanı, Azalan Taksitli Mortgage Finansmanı, Ara Ödemeli Mortgage Finansmanı ve Değişken Ödemeli Konut Finansmanı seçeneklerinden size en uygun olanı ile ödeyebilirsiniz. Konut finansmanı kar oranları vade sürelerine göre %1.03’ten %1.15’e kadar çıkmaktadır. Araç finansmanı ve iş yeri finansmanlarının kar oranları da 12 aydan 60 aya kadar vade süreleri içerisinde %1.40’tan %1.46’ya çıkabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Kullanırken Kredi Masraflarına Dikkat !

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.