İşçilere Kredi Veren Bankalar 2017, Sigortasız işçilere hangi banka kredi veriyor, Yeni işe girenler için kredi veren bankalar, işsizlere kredi nasıl çekilir

İşçilere Kredi Veren Bankalar

Hayatın olağan akışı içerisinde aniden bireysel ihtiyaç kredisine ihtiyaç olabilmektedir. Dönem dönem bankalardan bu gibi finansal destekler alarak ekonomik olarak rahata ermekteyiz. Bu yazımızda ise İşçilere Kredi Veren Bankalar hakkında detaylı araştırmalarımızı sizlere sunacağız. Bütün bankalar bir takım farklı faiz oranları ile vatandaşlara kredi imkanları sunmaktadırlar. Lakin bir çok bankanın bu konuda ki en hassas tavrı ise gelir belgesinin beyan edilmesidir. Kredi çekmek için gittiğiniz bankada çalıştığınız halde gelir belgenizin olmadığını söylemeniz durumunda kredi çekememe gibi bir durumunuz tabiki söz konusu değildir. Kredi veya kredi kartı başvurularınız için geçmişteki temiz sicilli kredi yaşamınızın olması da yeterlidir. Bu arada kredi notunuzu bilmiyorsanız, Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi çekim işlemlerinizde sigortalı olanlar olan vatandaşlar sigortasız olan vatandaşlara göre tabiki çok avantajlıdır. Şayet 3 aydan fazla sigortalı olan vatandaşların kredi çekme imkanları daha kolay ve daha hızlıdır. Lakin, sigortasız kişiler de kredi çekebilirler. İşte bu yazımızda da bundan bahsedeceğiz. Hatılatmamızda fayda vardırki, kredi çekmek isteyen kişilerin yalının 18 den büyük olması gerekmektedir. Hatta bazı bankalarda kredi kullanma yaş sınırı 20’dir. Başlıklar halinde icelemekte fayda var.

Yeni İşçiler Hemen Kredi Çekebilirler Mi?

Bize sıkça gelen sorulardan birisi de yeni işçiler kredi çekebilirler mi? Aslında genel manada düşünecek olursak aslında işsiz olmadan da kredi çekebilirsiniz. Bunun detaylarını da aşağıda göreceksiniz. Yeni işe girdiniz ve bir ayınız doldu bankalara gidip kredi çekmek istediğinizi beyan edince olumlu bir geri dönüş alamayabilirsiniz. Bir işçinin kredi alabilmesi için 3 aylık çalışıyor olması gerektiğiniz yukarıda da belirtmiştik. Ama tabi bu krediyi verip yada vermemek tamamen bankanın ve hatta oradaki memurun insiyatifine bağlı bir durumdur. Talebinizin olumlu dönüşü için 3 ayınızı doldurarak kredi başvurusunda bulunmanızda fayda var. Acil kredi lazım diyorsanız bununda farklı yolları bulunmaktadır. Pek önermediğimiz ama acil kredi ihtiyacınızı karşılayabilecek Senetle Para Veren Yerler bulunmaktadır. Eğer kredi ihtiyacınız acil ve düşük bir tutarsa başka bir yolda deneyebilirsiniz. Oda kredi kartı almaktır. İşe girdiğiniz ilk gün bile kredi kartına başvuru yaparak maaşınızın miktarı limitinde bir kredi kartına sahip olarak nakit avans özelliği ile kredi ihtiyacınızı anında giderebilirsiniz. Yıllık kart aidatı ödemeden bir kredi kartına sahip olmak istiyorsanız, Aidatsız Kredi Kartları konumuzu okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalara Başvuru

Yukarıda bahsettiğimiz kredi çekme bilgilendirmeleri sigortası olan kişiler içindi. Peki sigortasız işçilere kredi veren bankalar var mı? Bakın bu konuda da sizin geçmiş ve şimdiki finansal hayatınızın büyük bir önemi vardır. Bunlar geçmişte kullandığınız konut, bireysel ihtiyaç, taşıt kredisi gibi kredilerinizin taksitlerini düzenli ödeyip ödemediğinizle alakalıdır. Yani geçmişteki kredi veya kredi kartları borçlarınızı düzenli ödediğiniz takdirde kullanmak istediğiniz kredinizi alabilme imkanınız azda olsa vardır. (Yazımızın başında kredi puanınızın önemi ve kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi anlatmıştık.) Kredi çekmek isteyen kişinin bankada herhangi bir hesabı veya kredi kartı varsa bu kartın ödeme düzenini incelerler. Ödemelerinizin düzenli oluşu kredi notunuzun yüksek olmasını sağlar ve kredinizi almakta bir okadar kolaylaşır. Ayrıca tapusu üzerinize olan ev, arsa, tarla ve işyeri gibi taşınmazlarını bankaya ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. Bu konudaki detaylar için İpotekli İhtiyaç Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz. Şimdi bu konuda sizin için hazırladığımız videomuzu izleyerek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

İşçilere Kredi Veren Bankalar Genel Bilgilendirme 2017

Sigortasız işçilere kredi veren bankalar yazımızı genel olarak toparlarsak şu sonuçlar çıkmaktadır. Birincisi geçmişteki finansal sicilinizin bankaların kayıtlarında olumlu olması gerekiyor. Yani geçmişte kredi veya kullandığınız kredi kartlarınızın ödemelerini aksatmamış olmanız gerekiyor. Çünkü bunlar kredi notunuza direkt olarak etki etmektedir. Eğer kullanmak istediğiniz meblağ az ise kredi kartı almanız daha mantıklı olacaktır. Yani aldığınız kredi kartınızın avans çekme özelliğini kullanarak nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz. Ki buda tıpkı kredi çekmişsiniz gibi nakit avansınızı aylık taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz. Son yöntem ise, üzerinize kayıtlı olan iş yeri, ev, araba, arsa veya tarla gibi taşınmazlarını bankaya ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz. 3 aylık işçi iseniz zaten kredi kullanmanız olanaklıdır.

İşçilere Kredi Veren Bankalar yazımız hakkındaki sorularınız veya yorumlarınız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.