kırmızı kalem çekilenlere kredi veren bankalar, kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar, kırmızı kalem çekilenler için kredi imkanı

Kırmızı Kalem Çekilenler İçin Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem çekilenler için kredi veren bankalar yazımıza başlamadan önce, kredi notunun sıfır olması ile kırmızı kalem yemek aynı şey değildir. Hatırlayacak olursak kredi notunuzun düşük olması sadece finansal geçmişinizdeki ödeme gecikmelerinden dolayı oluşan ve düzeltilmesi muhtemel bir sorundur. Lakin halk arasında da denildiği gibi kırmızı kalem yemek, ödenmeyen banka borcunun (kredi, kredi kartı vs) yasal takibe düşmesi demektir. Bu bağlam da sicili bozuk olanlar, kırmızı kalem yiyenler, kara listede olanlar kredi çekme sorunları yaşarlar. Bu yazımızda kırmızı kalem yiyen banka müşterilerinin kredi çekme olanaklarını ele alacağız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Bozuk sicil neden oluşur önce onu açıklayalım ve ardından bozuk sicile hangi banka kredi veriyor onu detaylı olarak izah edelim. Öncelikle bankalar ile yapmış olduğunuz kredi veya kredi kartı ödemeleri zamanına sadık kalınmadığı, yani kredi taksitlerinin geç ödenmesi sonucu bankalar tarafından sicilinizin kötü olduğu not edilir. Ve diğer bakalar da bu konuda bilgilendirilir. Kredi notunuz ile sicilinizin bozuk olması, kara listeye alınmak arasında fark vardır. Sicil bozukluğunuzu beyan ederek size kredi verilmemesine itiraz etme hakkına sahipsiniz. Bu itirazı Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi ile dile getirebilirsiniz. Eğer sadece kredi notunuz ile ilgili bir probleminiz varsa, Kredi Notu Düşük Olana Kredi yazımızı okuyarak kredi kampanyalarından haberda olabilirsiniz.

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Alabilirim?

Başlığın vurucu oluşundan da anlaşılacağı üzre, kırmızı kalem yiyenlerin kredi çekme olasılıkları oldukça düşük bir ihtimaldir. Tabi kırmızı kalem çekilenler için kredi veren bankalar olabilir ama bunu yiyilen kırmızı kalemi mantıklı nedenlere baplayabilirseniz. Tabi kredi için kefiliniz de önemli. Kefiliniz olacak kişinin kredi puanı yüksek ise sizinde kredi alma ihtimaliniz biraz artmaktadır. Diğer bir seçenek ise size ait olan bir ev, iş yeri, tarla vs gibi taşınmaz malların bankaya ipotek olarak gösterilmesidir. Bu süreçte ilk başvuru yapmanız gereken banka ise maaş müşterisi olduğunuz bankadır. İlk başvuruyu bu bankaya yapmanızda fayda var. Kara listeden yani kırmızı kalemden nasıl kurtulurum? Yasal olarak yiyilen bir kırmızı kalemin etkisinin kaybolması 5 yıl olarak söylenmiştir. Lakin sadece 2 yıl beklemeniz de bir çok banka için geçerlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senette Zaman Aşımı Detayları

Başka Hangi Yöntemler İle Banka Kredisi Kullanabilirim

Kara listede olanlar yani kırmızı kalem yiyen vatandaşların kredi çekmeleri için yukarıda bahsettiğimiz sürenin geçmesini beklemelidirler. Bu süre sonunda temizlenen sicilleri ile rahatlıkla kredi kullanabileceklerdir. Tabi farklı yollar denemek isteyen ziyaretçilerimiz için Senetle Para ve Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Firmaları konularımızı okumalarını tavsiye etmekteyiz. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmalarında, kredi notu yüksek olan kişiler sizin yerinize kredi çekerler ve bu kredinin ödemelerini bankaya siz yaparsınız. Lakin hem bankaya hemde krediyi sizin adınıza çeken kişiye faiz ödersiniz. Şayet bu yollara başvurmadan önce size yakın olan kişilerden size kefil olmalarını veya bankadan sizin adınıza kredi çekmelerini isteyebilirsiniz.

 

3 Comments Posted

  1. selambenim yedi yıl önce isten meyen nedenlerden dolayı kırmızı kalem yedim şu han icin cok acale on bin deleye ihtiyavım var banayardıcı olmanızı bekliyorum05422265210

    • Merhaba Erkan Bey

      Herhangi bir kredi verme gibi hizmetimiz bulunmamaktadır.Hızlı çözüm almak için enPara, Cepteteb, Nuvo gibi internet üzerinden başvuru yapılabilen ve kredi alınabilen bankalar yardımcı olacaktır.

      İyi çalışmalar dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.