Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır ?

Bildiğiniz gibi çıkan son yasalardan sonra kredi kartı ile taksitli cep telefonu alımı yasaklandı. Ortalama bir akıllı telefonun 2000 tl olduğunu düşünürsek peşin yani nakit parayla cep telefonu almak tabiki çok büyük bir problem haline geldi. Bu yazımızda Vatan Bilgisayar’ın bu konuyu nasıl çözdüğünü anlatacağız. Vatan Bilgisayar Odeabank kredisinin hangi ürünler için geçerli olduğunu, avantajlarını ve dezavantajlarını anlayacağız.

Neden Kredi Kartına Taksit ile Cep Telefonu Alımı Yasaklandı ?

Bu sorunun cevabı tamamen ihracat açığından kaynaklanıyor. Konuyu netleştirmek adına çok genel olarak ihracat açığını anlatacağım. Türkiye’nin 1 yıl içerisindeki yurtdışına sattığı ürünler(ihracat) ile yurtdışından aldığı ürünler(ithalat) arasındaki tutar farkını düşünün. Eğer yurtdışından satınalımlar daha çok ise -ki şuan maalesef öyle- bu duruma ihracat açığı diyoruz. Yurtdışından satınalmak derken Türkiye’nin yerli markası olmayan tüm ürünleri düşünebilirsiniz. Bu örnekler çoğaltılabilir; enerji, doğalgaz, petrol, araba, telefon, televizyon gibi.
Yurtdışından satın alımlarımız daha fazla olduğu için, ülkedeki sıcak para sürekli yurtdışına gitmektedir. Örneğin, bir iPhone X aldığınızda dolaylı olarak paramız ABD’ye Apple’a gitmektedir. Paranın yurtdışına gitmesi dolaylı olarak dolar karşısında TL’nin düşmesine sebep olmakta bu da faizlerin ve enflasyonun yükselmesine neden olmaktadır. Bu durumu engellemek için devlet bu ürünler üzerine ciddi vergiler koymakta, bu ürünlerin satın alımını mümkün olduğu kadar azaltmaya çalışmaktadır. Ancak Türkiye olarak biz, üretici bir ülke olmadığımız için bu ürünlerin yerini tutabilecek yerli ürünlerimiz bulunmamaktadır. Bundan dolayı da bu ürünler ne kadar pahalı olursa olsun biz bir şekilde bunları almaya devam edeceğiz.

Tüm bunlara göre de Devlet, akıllı telefon ürünlerinin satın alınması zorlaştırmak için cep telefonunda kredi kartına taksit seçeceğini kaldırdı.

Vatan Bilgisayar Kredi Kartsız Taksit Nedir ?

Bu yasaklamalardan sonra, Vatan Bilgisayar tüketicileri mağdur etmemek adına zaman zaman bankalarla anlaşarak kampanyalar düzenlemeye başladı. Odeabank, Fibabank ve Akbank ile anlaşarak bu durumu farklı bir şekilde yönetmektedir. Anlaşmalı olduğu bankalar ile mağaza içerisinde, uygun fiyatlarda müşterilerine uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullandırtmaya veya müşterilerine KMH hesapları açmaya başladı. Bu durumda cep telefonu ürünlerinde de kredi kartsız taksit yapma imkanı doğdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büyükbaş Hayvan Kredisi (5 YIL ÖDEMESİZ)

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredisi

Telefon almak üzere Vatan Bilgisayara gittiniz. Ortalama bir android telefon 2000 tl – 2500 tl aralığında. Eğer Apple ürünlerinden alacaksanız bu tutar 7000 tl’leri bulmakta. Önceden kredi kartına 10-12 taksit olarak alabiliyorken şuan sadece kredi kartına tek çekim veya nakit parayla alabiliyorsunuz. Tam bu noktada, Vatan Bilgisayar Odeabank kredisi devreye giriyor. Mağazalar içerisinde bulunan Vatan Bilgisayar Odeabank standlarından, sadece cep telefonu ürünlerinde, oldukça düşük faizler ile ihtiyaç kredisi kullanabiliyorsunuz. Bu kampanya ile ilgili bilmeniz gereken maddeleri aşağıda listeledik;

 • Ürün fiyatının 500 TL – 2500 TL arasında olması gerekiyor
 • Sadece cep telefonu ürünlerinde kredi kullanabiliyorsunuz. (Dilerseniz diğer ürünler içinde kullanabilirsiniz ama faiz oranları farklı olacaktır)
 • Kredi vadesi en fazla 9 ay ile sınırlıdır.
 • Herhangi bir hizmet bedeli alınmamaktadır.
 • Tahsis ücreti alınmamaktadır.

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi Faizleri (Örnek Tablo)
[table id=10 /]

Vatan Bilgisayar Akbank Kredisi

Vatan Bilgisayar Akbank kredisi de Vatan Bilgisayar Odebank Kredisine benzer bir kredi. Burada da bu krediden faydalanmak için bazı kriterler mevcut.

 • Ürün fiyatının 500 TL – 2500 TL arasında olması gerekiyor
 • Sadece cep telefonu ürünlerinde kredi kullanabiliyorsunuz. (Dilerseniz diğer ürünler içinde kullanabilirsiniz ama faiz oranları farklı olacaktır)
 • Kredi vadesi en fazla 8 ay ile sınırlıdır.
 • Herhangi bir hizmet bedeli alınmamaktadır.
 • Tahsis ücreti alınmamaktadır.

Vatan Bilgisayar Akbank Kredi Faizleri (Örnek Tablo)
[table id=10 /]

 

Peki Bankalar Neden Böyle bir Kampanya Yaparlar ?

Bildiğiniz gibi Türkiye’de yaklaşık 50 kadar banka bulunmaktadır. Artan rekabet ve devletin bankalar üzerindeki baskısını(hesap işletim ücretlerinin kaldırılması, kredi dosya masraflarının kaldırılması gibi) düşünürsek, bankalar için yeni müşteri edinimi oldukça önemli hale gelmiştir. Vatan Bilgisayar Odeabank kredisi ve Vatan Bilgisayar Akbank kredisi ile bu iki banka, cep telefonu alırken size sağlamış olduğu avantajın maliyetinize katlanarak, uzun vadede sizinle çalışmak istemektedir. Yani; Vatan Bilgisayar Odebank kredisini kullandınız ve cep telefonu aldınız. 9 ay sonra kredi geri ödemeniz bittiğinde, Odeabank sizin ödemelerinize bakarak size farklı ürünler satmaya çalışacaktır. Eğer geri ödemelerinizi tam zamanında yaptıysanız, 9. ayın sonunda size kredi kartı vermek veya vadeli/vadesiz hesap açmak isteyeceklerdir. Dolayısıyla başta sizi kazanmak için katlandıkları maliyetleri, uzun vadede geri alacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  444 25 25 Akbank Telefon Bankacılığı - Akbank Müşteri Hizmetleri

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredisinin Avantajları Nelerdir ?

Öncelikle faiz oranlarını düşünecek olursak, Vatan Bilgisayar Odeabank kredisi, Akbank’ın vermiş olduğu krediye göre daha avantajlıdır. Bunun yanında, Vatan Bilgisayar Odeabank kredisi ile elinizdeki nakit paranızı koruyarak taksitle alıyormuş gibi cep telefonu alabilirsiniz.
Eğer internette araştırma yaparsanız GSM şirketlerinin de faturalı hat kullanan müşteriler için taksitle cep telefonu sattığını göreceksiniz. Örneğin, Turkcell, Vodafone gibi operatörler, belirli bir ay üzerinde faturalı hat kullanan ve ödemelerini düzenli yapan müşterilerine, taksit ile telefon satışı yapmaktadırlar. Burada rakamları karşılaştırırsanız, Turkcell, Vodafone gibi şirketlerin yaptığı kampanyalarda çok fahiş faizler olduğunu göreceksiniz. Yani taksit sayısı ile faturanıza yansıyacak olan aylık cihaz ücretini çarptığınızda, telefonun fiyatından oldukça yüksek bir geri ödeme yaparsınız. Ancak Vatan Bilgisayar Odeabank kredisinin toplam geri ödemesini hesaplarsanız, GSM operatörlerine göre oldukça uygun olduğunu fark edeceksiniz.

Vatan Bilgisayar Odeabank 2018

Vatan Bilgisayar kredi kartsız taksitli cep telefonu satışında en avantajlı kampanyalar yılın bazı günlerinde yapılmaktadır.  Yukarıda bahsettiğimiz kredi oranları 2017 yılı içerisinde en son yapılan kampanyadaki oranlardır.

Editör’ün Seçimi !      Vatan Bilgisayar Fibabank KMH Hesabı

Vatan Bilgisayarda en son yapılan, taksitli cep telefonu kampanyasında, anlaşmalı banka Fibabank oldu. Vatan Bilgisayar Fibabank kredisi ile müşterilerine peşin fiyatına 10 taksit ile cep telefonu alma imkanı sağladı. Burada herhangi bir kredi kullanmaksızın, bankanın KMH müşterisi olmanız yeterli. Hesabı açtıktan sonra tek yapmanız gereken ayın belirlediğiniz gününde KMH hesabınıza taksit tutarını yatırmanız. Vatan Bilgisayar Fibabank Kredisine nasıl başvurulur ? derseniz, madde madde açıklayalım.

 • VATAN yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazın ve 3422’ye SMS ile gönderin.
 • SMS’e olumlu sonuç gelirse, hemen Vatan Bilgisayar mağazalarına gidin.
 • Nufüs cüzdanı ile gitmeniz yeterli olacaktır. 10 dakikalık bir hesap açma işlemi yapılacaktır.
 • Artık telefonunuzu alabilirsiniz, iyi günlerde kullanın.

Vatan Bilgisayar Fibabank ile açılacak KMH hesabınıza, taksit gününde, taksit tutarını yatırmanız durumunda herhangi bir faiz ödemezsiniz. Ancak taksit günü hesabınızda yeterli para olmazsa, aylık olarak faiz hesabınıza yansıtılacaktır. Kullandığınız KMH miktarının %2.34 oranında faiz gelir. Örneğin, aylık ödemesi 500 tl olan cep telefonu aldınız. Hesabınızda taksit günü 500 tl olmaz ise, banka sizin adınıza taksidinizi Vatan Bilgisayar’a öder ve size 500 tl için %2.34 oranında faiz yansıtır. Bu faiz tutarı, ödemeyi geciktirdiğiniz gün sayısına göre yaklaşık 10-15 tl civarında değişmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar 2018

Son olarak, Vatan Bilgisayar’da 2018 Şubat ayı için şimdilik herhangi bir bankanın kredi kampanyası gözükmüyor. En son kampanya Fibabank ile 31 Ocak 2018 tarihinde 1 günlük yapıldı. Ama telefon fiyatlarını düşündüğümüzde 2018 yılı içerisinde, kredi kartsız taksitli cep telefonu satışı kampanyaların devam edeceğini söyleyebiliriz.  Güncel fırsatlar için Vatan Bilgisayar mağazalarını ziyaret etmenizde fayda vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.