ogrenci-kredi-karti-veren-bankalar
ogrenci-kredi-karti-veren-bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ile ilgili yaptığımız en ayrıntılı yazımız içerisinde kimler öğrenci kredi kartına sahip olabilir. En yüksek limitli ve İnternet üzerinden online başvuru yapabileceğiniz kredi kartlarını tanıtacağız. Üniversite öğrencilerine neredeyse bütün bankalar kredi kartı verebilmektedir. Bazı bankalar yıllık aidat ücteri alırken bazıları aidatsız öğrenci kredi kartı vermektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesi her ay güncellenmektedir. Bir diğer husus ise bu kredi kartları 18 yaşından büyük öğrenciler için verilmektedir. Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar ve bizim önerdiklerimiz yazımızın devamındadır.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Yasalara göre, geliri olmayan kişilere en fazla 1.300 ₺ limit tanımlanabilir. Buna göre bankaların geliri olmayan öğrencilere tanımlayabilecekleri limit en fazla 1300 ₺ olabilir. Ancak bankaların kendi değerlendirmeleri de önemlidir. Buna göre 1300 ₺ üzerinden bankanın kendi değerlendirmesine göre size bir limit tanımlanacaktır.

İşte En İyi, Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar Başvurusu ve Özellikleri

1. Axess Eksi26 Kredi Kartı (Akbank):

İsminde de yola çıkacağınız gibi bu kredi kartının almak için birincil özellik 26 yaşın altında olmanız lazım. Axess Eksi26 kredi kartınla dilediğin yerde alışverişini yaparsın ve yaptığın her alışveriş için Chip Para kazanırsın. 10 Chip Para = 10 TL etmektedir. Chip Para bakiyenizi Axess üye iş yerinde yaptığın alışverişten sonra öğrenmeniz mümkündür. Fazladan Chip Para kazanmak için axess’in resmi internet sitesinden kendinize uygun kampanyalara göz atabilirsiniz. Bu kredi kartı ile yaptığınız herhangi bir harcamanızı hemen veya aylar sonra taksitlendirme kolaylığı bulunmaktadır.

Axess Eksi26 kredi kartına sahip olmak için Akbank şubelerine öğrenci belgeniz ve nüfuz cüzdanınızla gitmeniz yeterlidir. Yaptığınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizi Akbank Direkt hesabınızdan sonradan 3 aylık taksitlere bölebiliyor ve faiz ödemiyorsunuz. Kartınızla alık faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz. iki yıl boyunca kart aidatı ödemezsiniz. Son olarak nakit ihtiyaçlarınız için SMS Para özelliği ile anında 500 TL nakit avans kullanabilir düşük faiz ile 3 ay da ödeme kolaylığından yararlanırsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  444 25 25 Akbank Telefon Bankacılığı - Akbank Müşteri Hizmetleri

2. ÜniversiTEB Bonus Card (TEB Bankası):

Üniversite öğrencileri için düşünülmüş kredi kartınla dünyanın istediğin şehrinde istediğin iş yerinde rahatça alışverişini yaparsın. Yurt dışına eğitim için çıkacak öğrencilerimize bu kredi kartını tavsiye etmekteyiz. Hangi ülkede alışveriş yaparsanız yapın bonus biriktirme özelliği mevcut. Kazandığınız bonus puanları ile üye iş yerlerinde harcayabilirsiniz. Bonus kampanyalarını takip etmeniz demek daha çok bonus puan ve para demektir. Bonus puanlarınızla telefonuna dakika veya TL yükleyebilirsiniz. Ekstra bir gönderim ücreti ödemeden istediğiniz yere konser bileti, uçak bileti, çiçek veya herhangi bir hediye gönderebilirsiniz. Acil durumlarınız için çekici, çilingir veya camcı çağırabilirsiniz. Bonus puanlarının yetmediği harcamalarında 6 ay taksitlendirme özelliğinizi kullanabilirsiniz.

3. Genç Bankkart (Ziraat Bankası):

KYK’dan burs veya kredi alan öğrenciler için tasarlanmış çift özelikli bankkart ile alış veriş yaparken dilerseniz banka kartı özelliğini veya kredi kartı özelliğini kullanabilirsiniz. Faizsiz harçlık avans ile ihtiyacın olduğu anda 375 TL ekstra limit kullanabilirsiniz. Bu özellikten sadece KYK aracılığı ile burs veya kredi alan öğrenciler yararlanabilmektedir. Kartınız hala bu çift özellikleri barındırmıyorsa hemen ziraat bankası ATM’sine giderek kartınızı güncelleyebilirsiniz.

Cepten hızlı ve kolay başvuru için telefonunuzdan GENC BANKKART yazıp 4747’e kısa mesaj atabilirsiniz. Kredi kartı özelliğiniz açık ise 50 TL ve altındaki harcamalarınız için temassız alışveriş yapabilirsiniz. Öğrenci kredi kartınızla Master Card üye iş yerlerinde kolaylıkla harcamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Saymış olduğumuz özelikleri taşıyan tek öğrenci kredi kartıdır. Yurt içinde ve yurt dışında dilediğiniz alışverişinizi yapabilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde 3 boyutlu ve güvenli alışveriş özelliği ile kullanabilirsiniz. Maximum üye iş yerlerinden alışveriş yapabilmenin yanında maxi puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanlarınızı anında harcayabilirsiniz. Bu banka kartlı kredi kartına asidat ödemeden sahip olabilirsiniz. Sayamadığımız bir çok özelliği için müşteri hizmetlerini arayabilir veya şubelerden bilgi alabilirsiniz.

4. HSBC Campus Kredi Kartı:

Öğrenciler için hazırlanmış bir diğer kredi kartı ise HSCB Campus Kredi Kartıdır. Bu kredi kartına sahip olmak HSBC Advantage Classic/Standard kredi kartlarının özelliklerine sahip olmanız demektir. 18 ile 25 yaş arasında ön lisans ve doktora eğitime kadar olan bütün öğrenciler HSBC Campus kartını alabilirler. Lakin açık öğretim fakültelerinde okuyan öğrenciler bunun dışında kalmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan, her türlü ayrıntıyı incelikle düşünerek hazırladığımız, HSBC Club Lounge’tan 70 TL karşılığında yararlanabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Önerdiğimiz Kredi Kartları Şunlar

1. Play kart (Yapı Kredi):

Sosyal aktivitelerden anında haberdar olmak isteyen ve bütün sosyal aktivitelerde bulunmak isteyen öğrenciler için en uygun kredi kartı. World‘ün bütün avantajlarından yararlanabilir ve bütün harcamalarınızda puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanlarınızı dilediğiniz gibi harcamakta özgürsünüz. Gençler için konser, sinema, tiyatro gibi sosyal etkinliklerde %50’lere varan indirimler sağlanmaktadır. Bu karta sahip olmanız için 18-26 yaş aralığında olmalısınız. Çeşitli giyim markalarındaki avantajlı indirimlerden Play kart sayesinde yararlanabilirsiniz. Öğrenciler için düzenli harçlık ve hesap ücreti ödememe gibi özelliklerin yanında sayamadığımız bir çok avantajlı özelliklik yer almaktadır. Başvuru için müşteri Yapı Kredi şubesine gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme

2. Garanti Bonus Genç Kredi Kartı:

Bonus Genç sahibi olmak için öğrenci ve 18-25 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. Bonus Flaş uygulaması ile indirim haberleri anında cebine geliyor. Üstelik STEAM harcaması yapan her bonus kartlı öğrenciye aylık 10 TL bonus. Restoranda harcamalarınıza her 20 TL bonus para eklenir. Bu kampanyadan yararlanmak için EVET YEMEK boşluk kartınızın son 6 hanesini yazıp 3340 mesaj atmanız yeterlidir. Ödemen gereken kredi kartı ekstreni bir ay sonra ödeyebilirsin. Anlık ihtiyaçlarınız için taksitli para özelliği ile küçük meblağlı nakit avanslar çekebilirsiniz. İnternet ortamından anında başvuru için buraya tıklayınız.

Diğer bir yazımız olan En Avantajlı Kredi Kartı hangisi konumuzdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Son Güncelleme 3 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştır.)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.