ptt-kredi-basvurusu
ptt-kredi-basvurusu

PTT Kredi Başvurusu ve Anlaşmalı Bankalar

PTT kredi başvurusu 2018 yılında da anlaştığı bir çok banka ile kredinizi uygun faiz oranları ile sizlere sunmaktadır. Özellikle PTT emekli kredisi (en uygun düşük faizli kredi) olanakları da mevcuttur. Öncelikle PTT kredilerine başvuru da bulunmanız için size en yakın ptt şubesine giderek ptt ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Ardından doldurmanız gereken ptt ihtiyaç kredisi formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak banka görevlisine veriyorsunuz.

Başvuru formunuz anlaşmalı bankaya hızlı bir şekilde aktarılarak kredi talebiniz iletilir. Kullanmak istediğiniz kredinizin onaylanıp onaylanmadığı anında tarafınıza iletilir. Kredinizin onaylanmasının hemen ardından bireysel kredi sözleşmesini imzalarsınız ve akabinde ihtiyacınız olan kredinizi anında PTT şubesinden çekebilirsiniz. Ptt internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Ptt kredi çekme, başvurusu nasıl yapılır? şartları nelerdir? işlemi ayrıntıları ile yazımızın devamında yer almaktadır.

PTT Kredi Başvurusu Hesaplama, Anlaşmalı Bankalar ve Faiz Oranları

Ptt kredi hesaplama için anlaşma yapılan her banka farklı faiz oranlarını ve vade sürelerini belirlemiştir. Bazı bankalar 36 ay vade, bazıları ise 48 ay vade arasında değişmektedir. İşte ptt anlaşmalı banka kredileri ve faiz oranları.

PTT Aktif Bank Kredisi ve Faiz Oranları:

Aktifbank’ın emekliler için uyguladığı ve kefilsiz, belgesiz ve masrafsız emekli kredisi. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi başvurunuzu hemen PTT şubelerinden yapın ve AktifBank’ın size sunduğu 60.000 TL anında nakit için başvurunuzu yapın. Faiz oranlı %1,89 ve vade aralığı ise 3-48 ay arasındadır. Bu kredinin şartsız kullandırımı için sadece iki şart vardır: kredi kullanan kişinin 80 yaşından küçük olması ve emekli maaşını ptt’den alması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşsizlere Kredi İmkanı Veren Bankalar (Sigortasızlara, Bordrosuz)

[table id=3 /]

Örnek olarak verilen bu tabloda sigorta masrafı dahil değildir.

DenizBank – Emekli PTT Kredi Başvurusu:

Emekli maaşını PTT’den alan emeklilerimize Denizbanktan kredi tahsis ücreti olmadan 36.000 TL’ye kadar anında kredi! Başvurunuz için nüfus cüzdanınızla gitmeniz ve 80 yaşından küçük olmanız yeterlidir. 48 ay vade ile kullanabileceğiniz kredinizi faiz oranı 2000 TL ve üzeri kredi kullanımızda % 1,74’tür.

[table id=4 /]

Örnek olarak verilmiştir.

OdeaBank – Emekli PTT Kredi Başvurusu:

PTT emeklilerinin ayrıcalıklı olduğu bu kredi seçeneğinde ise emeklilere maksimum 50.000 TL nakit, diğer müşteriler için ise 15.000 TL’dir. Krediniz ile birlikte hayat sigortanız da yapılmaktadır. Emeklinin dostu olan bu kredinin faiz oranı %1,85’tir. OdeaBank kredi bilgileri aşağıdaki gibidir.

[table id=5 /]

FibaBanka – Emekli PTT Kredi Başvurusu:

FibaBanka’nın PTT emeklilerine ve normal müşterilerine sunduğu güzel bir teklif var. 10.000 TL ile 30.000 TL arasındaki nakit talebinizi Fibabank’dan temin edebilirsiniz. Gelir belgesiz PTT kredisi imkanından sadece PTT emeklileri faydalanabilmektedir. FibaBanka PTT kredisi için vade yılı ile yaş toplamı 80’i geçmemelidir. Örnek verecek olursak 79 yaşındaki bir emeklimizin çekeceği kredinin vadesi en fazla 1 yıl yani 12 ay olmalıdır. Ayrıntılı bilgiler için PTT resmi internet sitesine göz atabilirsiniz.

Faiz oranları aşağıdaki gibidir;
[table id=6 /]

Burgan Bank – Emekli PTT Kredi Başvurusu:

Burgan bank kredi üst limitini en iyi tutan bankaların başında gelmekte. 2.000 – 55.000 TL arasında meblağ çekebilme imkanınız var fakat faiz oranları almak istediğiniz kredinin faiz oranına göre değişmektedir. Burgan bank aşağıdaki faiz oranları neticesinde 48 aya kadar vade yapma kolaylığını sunuyor bizlere. Diğer bankalar gibi, 80 yaş sınırı aramaktadır. Tahsis ücreti olarak kredi tutarının %0.5’i tahsil edilmektedir.

Faiz oranları aşağıdaki gibidir;
[table id=7 /]

Ay ve Tutarlarına göre bazı kredi ve geri ödeme tutarları aşağıdaki gibidir;
[table id=8 /]

ING Bank – Emekli PTT Kredi Başvurusu :

Emekli maaşını PTT’den alıyorsanız ING bank’ın özel kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Ptt üzerinden ING banktan %1,84 faiz oranı ile 5.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. 20.000 TL’den sonra kredinizin faiz oranı değişmekte ve %1.59 gibi düşük faiz oranlarıyla sunulmaktadır. ING bank da kredi yaş sınırı 75’tir. PTT emeklilerine 48 ay vade ile maksimum 45.000 TL kredi sunulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Evlilik Kredisi (55.000 TL ANINDA)

Önerdiğimiz PTT Kredi Başvurusu Seçenekleri

Önerdiğimiz PTT anlaşmalı bankalara geçmeden önce emeklilerimizi ilgilendiren bir konudan bahsetmek istiyorum. Emeklilerimizin faydalanacağı PTT Emekli Kredisi Başvurusu yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

TEB – Emekli PTT Kredi Başvurusu:

Türk Ekonomi Bankası Jet Kredi adıyla emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara kredi imkanı sağlamaktadır. TEB, 70 yaşını aşmamış, PTT emeklilerine 48 aya varan vade ile 35.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredinin en güzel tarafı herhangi bir tahsis ücreti talep edilmemektedir.

Kredi ve geri ödeme tutarlarına göre aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.
[table id=9 /]

PTT’nin anlaşma sağladığı bütün bankaları listeledik ve sizler için kendi önerdiğimiz iki bankayı diğerlerinden ayırdık. Ama hatırlatmak isteriz ki emekliler için sadece bu bankalar uygun koşullarla ihtiyaç kredisi vermemektedir. PTT kredi başvuru konumuzun dışında Emeklilere Düşük Faizli Kredi konumuzu inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.