Halkbank esnaf kredisi, faizsiz halkbank esnaf kredisi, sıfır faizli kobi esnaf kredileri, 2017

Halkbank Esnaf Kredisi – Faizsiz Kredi Detayları

Halkbank Esnaf Kredisi ile ensaf ve sanatkarlarımıza olan desteğini göstermek için düşük faizli ve sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Bir devlet bankası olan Halkbank ziraat bankası gibi esnafımızın yanında yer almaktadır.

[vurgu color=”#dd3333″]Bilgilendirme:[/vurgu] Sevgili esnaflarımız Halkbankın vermiş olduğu bu kredinin detaylarını iyice kavramanız için yazımızı detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Kobi ve esnaflarımız için verilen bu kredinin 2017 şartları, gerekli belgeleri ve nereden nasıl başvuru yapılacağını anlatacağız. Halkbankın esnaf ve kobilerimize 150.000 TL’ ye kadar finansman sağlayabilmektedir. Birazdan hangi esnaf dallarına öncelik verdiği konusunda ki açıklamamızı da yazacağız. Aklınızda bulunan bütün soruları birer başlık altında teker teker inceleyelim.

ESKKK Üyelerine Verilen Kredi Özellikleri

Ülkemizdeki bir çok esnafın müdahil olduğu ve içerisinde aktif olarak bulunduğu meslek odaları vardır. Özellikle devlet bankalarımızın esnafımıza, çiftçilerimize ve girişimcilerimize her fırsatta desteğini göstermiştir. İç ekonomimizin can damarlarından birisi olan esnafımızın yanında olmak adına düşük faizli ve sıfır faizli krediler vermektedir. Ziraat bankası daha çok çiftçilerimiz için aktif rol alırken, Halkbank kobi ve esnaflarımızın yanında durmuştur.

Başta da söylediğimiz gibi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyelerinin faydalanacağı ve 150.000 TL üst limitli esnaf kredisini 60 ay vade ile hemen alabilirsiniz. ESKKK’nin gösterdiği risk grubuna göre 75.000 TL, 100.000 TL ya da 150.000 TL kredi çekebilirsiniz. Geri ödeme seçenekleri ise şu şekildedir; Aylık taksitlerle, 3 aylık taksitlerle hatta 6 aylık taksitlerele kredinizin geri ödemesini yapabilirsiniz. 150.000 TL’ye kadar olan krediniz %0,4’ten başlayn faiz oranı ile Halkbank’ta. Örnek verecek olursak %0,4’ten alınan bir esnaf kredisi için toplam geri ödeme 172 BİN TL’dir. Bu hesaplamaya BSMV ve KKDF eklenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank Evlilik Kredisi (DÜĞÜN KREDİSİ)

Bu Krediden Kimler Faydalanabilir? Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyesi olan esnaflarımız bu krediden faydalanabilir. Fakat üye olmak yetmiyor. Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı olmanız, Esnaf ve Sanatkârlar Odasına da kayıtlı olmanız gerekmektedir. İşletmesinin veya ikametgahının bulunduğu ilçedeki Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine üye olan ve son olarak medeni haklardan mahrum bırakılmayan vatandaşlar kullanabilirler.

Başvuru Belgeleri: Eğer yukarıda ismi geçen kooperatife üye iseniz

  • Esnaf Oda Kayıt Belgesi
  • Vergi Levhası Fotokopisi
  • Esnaf Sicil Tasdiknamesi
  • Nüfus cüzdanı örneğinizi getirerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğer bir Kooperatife ortağı değilseniz, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve Kooperatifin Kuruluş Anasözleşmesi uyarınca en yakın ESKKK kooperatifine ortak olunması gerekmektedir.

ESKKK Üyesi Olmayan Esnafımıza Verilen Kredi Özellikleri

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyesi olmayan esnaflarımız da Halkbank esnaf kredisinden yararlanabilirler. Yıllık mali bilançonuz banka tarafından incelenir ve nihayetinde uygun görülen esnaflarımız bu krediden faydalanabilirler. 60 aya kadar vade ile Halbankası şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Geri ödemelerinizi aylık, senede bir yada sene de iki kere yapabilirsiniz. İşyerinizin hammadde ihtiyaçlarınız için düşünülmüş bu esnaf kredisinin detaylarına Halkbank şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru için;
Halkbank’ın esnaf kredisine ESKKK Üyesi olamayan vatandaşların başvuru yapabilmesi için öncelikle Sicil müdürlüğüne veya Esnaf ve Sanatkar Odasına kayıtlı olmaları gerekmektedir. Akabinde nüfus hürriyet belgenizi, oda kayıt, sicil tasdikname ve vergi levha fotokopisini temin ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İşte Faizsiz Halkbank Esnaf Kredisi Başvuru ve Şartları

Şimdi ise Halkbank’ın esnaf ve sanatkarlarımıza vermiş olduğu faizsiz esnaf kredilerinin özelliğiklerini, başvuru sürecini ve kimlere verildiklerini açıklayalım. Bahsi geçen sıfır faizli esnaf kredisi 3 farklı şekilde vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Kaybolmaya yüz tutan meslek sahiplerine, yeni genç girişimcilere ve ustalık belgesi olan vatandaşlarımıza sıfır faizli halkbank esnaf kredisi verilmektedir.

1.Ustalık Belgesi Olan Vatandaşlara Faizsiz Halkbank Esnaf Kredisi

Başlıktanda anlaşılacağı üzere ustalık belgesi olan esnafımız için bu kredi verilmektedir. Ustalık belgesi olan esnafımızın başvuru şartları şunlardır:

  • Ustalık belgesini aldığı sektörde açtığı bir iş yerinin olması ve en az 1 yıldır o işyerini işletiyor olması,
  • Geçmişte KOSGEB desteği almış olmaması,
  • Faizsiz kredi başvuru yapıldığı gün ustalık belgesinin 3 yıldan fazla alınmış olması gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Acil Kredi Lazım! | Para Bulma Yolları

2.Unutulmaya Yüz Tutan Meslekler İçin Faizsiz Halkbank Esnaf Kredisi

Gelir vergi kanununda yer alan 9. madde uyarınca, vergiden muaf olan esnaflarımız Halkbankası’nın vermiş olduğu faizsiz esnaf kredisinden faydalanabilmektedir. Unutulmaya yüz tutan meslekler hakkındaki hükümler aşağıdaki gibidir.

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9 uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

3.Genç Girişimcilere KOSGEB Destekli Faizsiz Esnaf Kredisi

KOSGEB’in girişimci gençlerimize verdiği hibe desteği hakkındaki başvuru bilgilerini, şartlarını ve diğer detaylı bilgilerini 50 BİN TL Hibe Başvuru konumuzdan veya diğer faizsiz kredi imkanı sunan 100 BİN TL Faizsiz Esnaf Kredisi konumuzdan detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Diğer bankaların esnaflarımıza sunmuş oldukları kampanyalar için Esnaf Kredisi konumuzu inceleyebilirsiniz.

Halkbank Meslek Kollarına Göre Verdiği Kredi ve Destekler

Aşağıda sıralanan meslek kollarında icraat gösteren esnaflarımızın detaylar için Halkbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir.
Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler: Halkbank esnaf kredileri ile iş yeriniz ürünsüz kalmayacak. Peşin oalrak mal alabileceksiniz. Kişiye özel faiz oranları ve vadeler ile başvuru yapabilirsiniz.
Kıraathane, Kafeterya İşletmecileri: Size sunulan finansman kaynağı ile nakit sıkışıklığınız giderilerek sektördeki rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilecek yenilikler yapabilirsiniz. Uygun faiz ve vadelerle krediniz halkbanktan.
Kadın ve Erkek Kuaförleri: Yeni kuaför açma hayali kuran kadın veya erkek girişimcilerimiz veya işyerindeki kaliteyi artırmak, yeni araç gereç almak isteyen esnaflarımız halkbank esnaf kredisine başvuru yapabilirler.
Lokanta, Kafe İşletmecileri, Terziler, Butik İşletmecileri, Mobilya ve Ağaç İşleri Yapanlar, Manavlar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar, Taksici, Otobüs ve Servis Aracı İşletmecileri, Kamyoncular, Kamyonetçiler ve Nakliyeciler, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenler

Yukarıda bahsi geçen meslek grupları, Halkbank esnaf kredisi hakkındaki detaylı bilgilere Halkbank şubelerinden ulaşabilirler. Konu hakkındaki sorularınız ve düşünceleriniz için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Ev, Araç, Arsa, Tarla vs)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.