Öğrenciye Kredi Veren Bankalar – Başvuru ve 2018 Şartları

Öğrenciye kredi veren bankalar ile öğrenciler veya öğrenci olmak isteyenler daha kaliteli bir eğitim için bu krediyi kullanabileceklerdir. Günümüzde devletin eğitim ve öğretime gösterdiği hassasiyetin yanında özel bankalar da verdiği eğitim kredileri ile öğrenciye destek olmaktadır. Eğitim ve öğretimin önemi doğrultusunda öğrencilerin mezun oldukları zaman gerekli donanımsal eğitimlere ulaşmaları için bu kredileri eğitimlerinde kullanmaları mecburi nitelikler taşımaktadır.

İşte Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 Listesi

Ziraat Bankası: Öğrenci kredisi için ilk başvuru yapmanızı önerdiğimiz banka ziraat bankasıdır. Lakin her türlü kredi çekimlerinde olduğu gibi bunda da belirli şartlar ve evrak gereklidir. Bu krediyi kullanmanın ilk koşulu, “Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden!” prensibidir. Bu prensipten de anlaşılacağı gibi okul derslerinizin bir miktar iyi olması gerekmektedir. Her türlü okul araç gereç, kurs ve üniversite giderleriniz için eğitim kredisine başvurup 36 aya kadar vade imkanından yararlanın.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Özellikleri Şöyle;

 • Bu kredi 36 ay vadeli, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı yöntemi ile kullanılabilir.
 • Başvuru yapan öğrencilerden maddi yahut Şahsi teminat istenmektedir.
 • Bu kredi eğitim almakta olan öğrencinin velilerine, öğrencinin eğitim ve öğretimini üstlenen ailelere veya düzenli bir şekilde gelir sağlıyorsa öğrencinin kendisine verilir.
 • Kredi vadesi sürecince hayat sigortanız da yapılmaktadır.

Gerekli Belgeler:

 • Ziraat Bankasından alıp ve gerekli bilgileri dolduracağınız bir başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanınız, sürücü belgeniz veya pasaportunuz,
 • Öğrenci bu krediyi kendi üzerine çekecekse, çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Öğrencinin eğitime ilişkin belgeler ve faturalar,
 • Şube tarafından istenecek diğer belgeler. (Ayrıntılar için en yakın ziraat bankası şubesine gidebilirsiniz.)

Öğrenciye Kredi Veren Diğer Bankalar

Denizbank Eğitim Kredisi: Öğrencilerin eğitimleri için düşük faizli kredi imkanı sunan diğer bankalardan biriside Denizbank. Eğitim harcamalarınız artıyorsa DenizBanktan Eğitim kredisi yanınızda. Bu eğitim kredisi ile kurs, özel okul, üniversite ve dershane masraflarınızı finanse edebilirsiniz. Bu düşük faizli eğitim kredisinden faydalanmak için size en yakın Denizbank şubesine gitmeniz yeterlidir.Denizbank Eğitim Kredisi İçin İstenen Belgeler;

 • Nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Kredi çeken kişinin yerleşim belgesi veya son aya ait olan bir fatura belgesi,
 • Öğrenci kabul belgesi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma 2019

OdeaBank Eğitim Kredisi: OdeaBank kredisi ile 60 aya kadar vade imkanı ile eğitiminize büyük katkı sağlayabilirsiniz. Bütçenizi düşünen Odeabank özel okul, kolej, özel üniversite ve daha bir çok eğitim masraflarınıza cebinizi yormadan yardım etmektedir. Bu ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.55’tir.

# Kayıt olacağınız okulun banka hesap bilgilerinin yer aldığı proforma fatura veya okuldan temin edilen bir belge karşılığında krediniz anında hesabınızda. Okuldan alınacak yazı örneği için tıklayın. Bu krediyi anında kullanabilmek için en yakın Odea bank şubesine gidebilirsiniz.

OdeaBank Eğitim Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, başvuru şartları

Yapı Kredi Eğitim Kredisi: Öğrenci İçin Kredi Veren Bankalar 2017 güncel listede sırada Yapı Kredi var. Yurt içinde veya yurt dışındaki eğitimleriniz için yapı kredi bonkörlüğü! Bütün eğitim harcamalarınız için 48 ay vadeli 50.000 TL krediniz hazır. İster düşük faizli kredilerinden, ister dosya masrafsız eğitim kredilerinden faydalanmanız mümkündür.

Ek olarak belirtelim, kredi ihtiyacı düşük miktarda olan öğrenciler için kredi kartı almakta ihtiyaçlarını giderecektir. Detaylı bilgiler için Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyarak kredi kartlarına anında başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler;

 • Yurtiçi Eğitim için: Öğrenci kayıt belgesinin bir adet fotokopisi. Banka hesap bilgilerinin yer aldığı öğretim ücretlerini gösteren proforma fatura veya okuldan alına bir belge.
 • Yurtdışı Eğitim için: Yurtiçi eğitime Ek olarak Öğrenci Vizesi gerekmektedir.

VakıfBank Eğitim Kredisi: Lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için %1,21 ile başlayan faiz oranlarında eğitim krediniz VakınfBank’ta mevcut. Kredisi vadesi 12 aya kadar ve maksimum tutar 40.000 tl olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi: Garanti bankasının eğitim öğretim için hazırlamış olduğu bu kampanyadan isterseniz okul taksitlerinizi düşük faizden yararlanarak ödeyebilirsiniz, dilerseniz diğer eğitim harcamalarınız için kullanabilirsiniz. 48 ay vade ile kredinize başvuru yapmak için garanti şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki görsel üzerinde de göreceğiniz gibi en düşük faiz %1,43 en yüksek faiz oranı ise %1,68 olarak belirtilmiştir.
Garanti bankası eğitim kredisi faiz oranları, öğrenciye kredi, faizsiz

# İş Bankası ve QNB Finansbank eğitim kredileri için banka şubelerine gitmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bahsi geçen bu kredilerden faydalanamıyorsanız en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar sayfamızdan kriterlerinize uygun olan krediye anında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evlilik Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.