faturali-hatta-kredi-cekmek
faturali-hatta-kredi-cekmek

Faturalı Hatta Kredi Çekmek Konusunda Altın Tavsiyeler

Faturalı hatta kredi çekmek ve acil ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılamak istiyorsanız, size faturalı hatlara kredi nasıl çıkar onu anlatacağız. Kredi siciliniz bozuksa, kredi notunuz düşükse, bankalar size kredi kullandırmıyorsa bu yöntem işinizi görecektir. Burada öncelikle şunu belirtmek gerekir ki aslında bu yöntem bildiğimiz kredi ürünlerinin dışındadır. Özel firmalardan kredi danışmanlığı alabileceğiniz gibi kendi başınıza da bu yöntemi kullanıp faturalı hat üzerinden kredi sağlayabilirsiniz.

Son günlerde giderek artan sorunlardan birisi, tabii ki bankalarda sicili bozuk olanların kredi kullanamaması. Kredi kartının geciktirilmesi veya daha önce kullanılmış kredilerin zamanında ödenmemesi sonucu kredi notunuz düşürülüyor ve bankalar artık size yeni kredi limiti açamıyorlar. Bu durumda acil kredi ihtiyaçları için ufak da olsa nakit ihtiyacı duyulduğunda maalesef hiçbir banka size yardımcı olamıyor. Böyle bir durumda kaldığınızda imdadınıza bu yöntem yetişiyor.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Çekilir?

Cep telefonu operatörlerinin cihaz satmak adına yaptıkları kampanyaları duymuşsunuzdur. Bu kampanyalarla satılan akıllı telefonları faturanıza yansıyacak şekilde 48 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Oluşan taksitler de faturanıza yansıyor. 500 ila 6000 TL’ye kadar telefonu alıp bu telefonu istediğiniz yere sıfır kutusuyla beraber satabilirsiniz. Bu şekilde elinize 6000 TL’ye kadar nakit geçirmiş oluyorsunuz. Banka banka dolaşmadan sadece bir telefon bayisine uğrayıp nakitinize ulaşabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeli?

Faturalı hatta kredi konusunda, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendiniz de nakit elde edebilirsiniz. Ancak, ben telefonumu acil olarak nereye satacağım derseniz komisyon karşılığında bu işi yapan danışmanlık firmalarına da ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde operatör firmalardan alacağınız akıllı telefonları elden çıkartarak paranıza ulaşacaksınız. Unutmamalısınız ki kendiniz bu yöntemi kullanmaz ve bir danışmanlık firmasına başvurursanız belirli bir miktar komisyon ödemek zorunda kalacaksınız. Öte yandan ulaşacağınız bu özel firmaların geçmişlerine azami ölçüde dikkat etmelisiniz. Günümüzde artık çok yaygınlaşan dolandırıcı firmalardan da uzak durmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Bir Uyarı

Cep telefonu operatörlerinden hat üzerine kredi maksadıyla cihaz almak için en az 6 ay boyunca faturalı hattı kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Operatörler bu kısıdı, düzenli müşterisi olup olmadığınızı öğrenmek için koyuyorlar. Yeni bir hat alarak hemen cihaz kampanyalarına başvurmanız mümkün olmayacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Verenler Kimler?

·        Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell.com.tr resmi sitesi üzerinden veya herhangi bir Turkcell iletişim merkezine giderek cihaz kampanyalarına başvurabilirsiniz. Resmi sitede örnek olarak iPhoneX 256GB ürününü 48 ay taksitle almanız mümkün. Bu cihazı 48 ay taksitle almanız durumunda faturanıza ek olarak ayda 230 TL ödeyeceksiniz. Telefonu sıfır kutusuyla sattığınız durumda elinize yaklaşık 6500 TL geçecek. Gördüğünüz gibi 48 ay vadeyle 6500 TL kredi kullanmış oldunuz. Bunun gibi ihtiyaçlarınıza göre 500 TL ile 6500 TL arasında nakite ulaşabilirsiniz.

·        Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Aynı Turkcell’de olduğu gibi Vodafone’da da benzer telefon kampanyalarına ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde aylık ödemeleriniz faturanıza yansıyacaktır. Sadece bilmeniz gereken Vodafone firması, 18 ve 24 aylık taksitler halinde geri ödeme sağlayabiliyor. Vodafone’un resmi internet sitesinden veya bulunduğunuz yere en yakın mağazalarından sözleşme imzalayarak akıllı telefonunuza ulaşabilirsiniz. Örnek olarak; iPhone 8 Plus 256GB ürününü 24 ay taksitle aldığınız zaman faturanıza ek ayda sadece 285 TL ödeyeceksiniz. Bu telefonun güncel satış fiyatının da 5.500 TL olduğunu söyleyebiliriz. Cihazı internetten almanız durumunda adresinize ücretsiz kargo hizmetleri de bulunuyor.

·        Türk Telekom Kredi Başvurusu

Türk Telekom’da ise en fazla 36 aya kadar vadeyle cihaz alabiliyorsunuz. Hatta sadece akıllı telefon değil bilgisayar da alıp nakide çevirebilirsiniz. Taksitleriniz her ay faturanıza ek olarak yansıyacaktır. Türk telekom’un bir diğer avantajı ise ev veya iş telefonunuza da taahhüt vererek cihaz temin edeinebilirsiniz. Türk Telekom bayilerine giderek veya resmi internet sitesi vasıtasıyla cihazınızı edinebilirsiniz. Örnek olarak resmi sitede Samsung Galaxy Note 8 ürününü 36 ay vadeyle ayda 225 TL’ye satın alabiliyorsunuz. Bu telefonun güncel satış fiyatıysa 5.500 TL civarında. Bu yöntemle 5.500 TL nakit ihtiyacınızı giderip 36 ayda geri ödeyebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evlilik Kredisi-Devlet Destekli ve Bankalar 2018

Bu Yöntemi Kullanarak Aldığımız Telefonu Nasıl Satarız?

İşin cihazı taksitle edinme yöntemini anlattık. Peki faturalı hat kullananlara kredi yöntemiyle aldığımız telefonu nasıl satacağız? Bunun için tabii ki en basit yöntem telefon bayilerine sıfır kutusundaki ve faturalı telefonu teklif etmek olacaktır. Kısa bir mağaza dolaşması sonucu verilen teklifleri değerlendirebilirsiniz. Verilen fiyatları beğenmezseniz de en etkili yöntem yine sıfır kutusundaki faturalı ürünü sahibinden.com, gittigidiyor veya letgo sitelerinde satmak olacaktır. Bugünlerde artık iyice yaygınlaşan bu sitelerde çok iyi fiyatlara cihazınızı satmanız mümkün olacaktır. Birçok kullanıcı sizin gibi cihazlarını bu sitelerde iyi fiyatlara elden çıkarabiliyor. Diğer taraftan bakacak olursak alıcılar da bu yöntemi bildiği için gerçekten açılmamış kutunuzdaki telefonların değerinde fiyatları verebiliyorlar. Alıcılar telefonunuzu beğenirler ve siteye ödemelerini yaparlar. Ortalama olarak da 2-3 iş gününde ödemeniz hesabınıza yatırılmış oluyor. Ben bu kadar bekleyemem işim acele dediğiniz vakit de telefon bayilerinden yararlanmak en iyi fikir olacaktır.

Faturalı hattı olana kredi kelimesini internette arattığınızda önünüze çokça reklam çıkacaktır. Bu firmalardan danışmanlık almayı düşünürseniz çok dikkatli olmakta fayda var. Kredi sicili bozuk olanların çoğaldığı günümüzde, bu yöntem daha da fazla rağbet görmeye başladı. Daha fazla ilgi de tabii ki dolandırıcı firmaların da ortaya çıkmasına sebep oldu. Çalışacağınız firmanın gerçek bir ofisinin olduğuna, telefonlarına her daim ulaşabildiğinize, resmi birer şirket olduklarına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mağdur olmanız sizi daha fala masrafa sokabilir, hem de nakitinizden de olabilirsiniz.

Faturalı hatta kredi maksadıyla bu tür danışmanlık firmalarıyla çalışmak düşündüğünüz nakite daha hızlı ulaşmanız açısından önemli olabilir. Ancak 500 TL’ye varan danışmanlık ücretlerini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz kendi başınıza yukarıda anlattığımız yöntemle cihazınızı satmanız ve komisyonsuz nakit elde etmenizdir.

Bu Yöntem İçin Kefilimizin Olması Gerekli Mi?

Bu yöntemle kredi kullanırken herhangi bir kefilimizin olmasın gerek yok. İster sicilimiz bozuk olsun, ister kredi notumuz kötü olsun farketmediği gibi bankalarda olduğu gibi kefile de ihtiyacımız yok. Kredi karşılığı teminat göstermemiz gereken herhangi bir malvarlığına da ihtiyaç yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çek İşlemlerinize Dair Herşey !

En az 6 aydır faturalı cep telefonu kullanıcısıysanız veya evinize en az 12 aydır internet bağlıysa bu yazı doğrultusunda hat üzerine kredi almanız mümkün. Tek yapmanız gereken telefon operatörlerinin bayilerine uğramak veya resmi internet sitelerine girmek. Alışverişinizi yaptıktan sonra her ay ödemeleriniz faturanıza eklensin. Hepsi bu kadar…

Bu Şekilde Nakit Elde Etmek Yasal Mıdır?

Operatör şirketlerden faturanız karşılığında cihaz almak ve isterseniz cihazınızı hemen satmak tamamen yasal. Cep telefonu operatörleri bu şekilde size cihaz satıyorlar ve satın aldığınız cihazı kullanmak ya da satmak sizin tasarrufunuzda. Elbette onlarca cihaz alıp satmak ticari bir maksada dönüşeceğinden vergi vermeniz gerekebilir ancak bir ya da iki cihaz alıp nakide çevirmek konusunda herhangi bir engel bulunmamakta.

Kampanyalı Cihaz Alıp Satmak Kimler İçin Uygundur?

Faturalı hatta kredi, bankalarda sicili bozuk olanlar, kredi notu düşük olanlar ve acil nakte ihtiyaç duyanlar için uygundur. Hızlı bir şekilde bu yolla nakit elde edebilirsiniz.

Faturasız Hat Üzerine Kredi Kullanabilir Miyim?

Maalesef sistemde sadece faturalı hatlara izin veriliyor. Zaten ödemelerinizi de her ay faturanıza ekleyecekleri için aksi mümkün olamıyor. Yeni bir faturalı hat aldığınızda da en az 6 ay faturanızı ödedikten sonra cihaz alabileceğinizi unutmamalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.